Jump to content

Mi8 odkleja się wyświetlacz plus zielony pasek


obtu

Recommended Posts

Po roku użytkowania telefonu zauważyłem, że ekran od strony gniazda ładowania odkleja się od ramki. Dodatkowo podczas dociskania wyświetlacza pojawia się zielony pasek z prawej strony. Telefon ostatnio był intensywnie użytkowany, tzn. budowa, temperatury, gniecenie w kieszeni, choć zawsze w etui. Zaliczył tez kilka upadków, choć z niewielkich wysokości .

Czy ekran można czymś delikatnie podkleić? Napisałem do gerbest-u, gdyż jest jeszcze kilka dni gwarancji, ale pewnie się wyprą.

Link to comment
Share on other sites

Jak przeczytałem to od razu zacząlem sprawdzać swój :).
Nie wiem jaki masz dostęp do tego rozklejenia. Są kleje do ekranów np. B-7000. Ale pytanie czy nie masz po tych upadkach i gnieceniu w kieszeni krzywej ramki. Sam musisz ocenić.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie uszkodziłem. Na obudowie nie ma ryski. Na ekranie dobra folia. Zawsze w etui a na wyginanie w kieszeni jest przecież odporny.  Dziwi mnie głównie to rozklejanie. W upały człowiek spocony, przy remoncie też a telefon w kieszeni. Ramka na oko prosta. Miałem chyba z 8 smartfonów i żaden (poza jednym zte w którym wymieniłem ekran) nie rozklejał się. 

Link to comment
Share on other sites

Sorry ale "Telefon ostatnio był intensywnie użytkowany, tzn. budowa, temperatury, gniecenie w kieszeni, choć zawsze w etui. Zaliczył tez kilka upadków, choć z niewielkich wysokości ." podsumowuje wszystko. W Mi8 ekrany się nie odklejają i nie odbarwiają, sam do tego doprowadziłeś. Kup coś mocnego na budowę, a nie delikatnego flagowca. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jest to twoja wina tylko i wyłącznie. Kilka upadków wystarczy by coś poszło na wyświetlaczu. Z Xiaomi mi 8 należy obchodzić się prawie jak z jajkiem. Obowiązkowo etui i szkło na ekran. Trzeba po prostu uważać. Sam mam iPhona 5s i miał w serwisie wymieniany wyświetlacz na nowy. Po naprawie raz mi upadł z wersalki drugim razem podobnie i to spowodowało odklejenie się wyświetlacza w prawym górnym rogu i jest luz ok 1 milimetra. Zauważyłem to przypadkowo po czasie coś tam odstaje ale w niczym nie wadzi. Temperatura otoczenia jak i samego telefonu też ma wpływ na to co podałeś. 

Edited by dj_hejzek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No tak, korzystałem z telefonu więc moja wina, że się rozkleja. Poprzednie telefony smartfony również  w ten sposób używałem i tu by się okazało, że nawet Mi5 podatny na wyginanie okazał się mocniejszy od Mi8. Każdy spadł mi przynajmniej kilka razy i tylko ZTE v987 i HTC HD2 straciły ekrany. Myślę, że wilgoć i temperatura zrobiły swoje.

Dzięki za pomoc. Zakupiłem klej T7000 i powalczę...

Link to comment
Share on other sites

Upadek doprowadził do rozszczelnienia (nawet i 0.5mm wystarcza), a to doprowadziło do dostania się wilgoci i dalszego rozszczelnienia i odklejania, to, że jeden fon wytrzymał, a drugi nie, jest kwestią szczęścia... Jednemu Mi5 upadnie z 1m i nic jej się nie stanie, inny upuści jakiegoś pancernego Doogee z 50cm i akurat ekran trzaśnie. Podklejenie raczej nic nie da, pod ekranem obstawiam jest już wilgoć i będzie tylko gorzej, a ekran prędzej, czy później będzie do wymiany. Mi8 problemów z odklejaniem się ekranu nie posiada, więc na 99% wina leży po stronie użytkownika, tym bardziej, że piszesz o dość specyficznym miejscu, czyli port, miejsce gdzie etui nie chroni, a do tego remont/budowa, na ziemi wala się masa drobnych kamyczków/okruchów, które mogły uderzyć w dany punkt między obudową, a ekranem i go po prostu podważyć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...