Skocz do zawartości

MIUI 9.9.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem moje mi8 z wersji sierpniowej. Bez żadnego wipe, innych pierdół. Zaktualizował się bezproblemowo, system śmiga fajnie, bez lagow, wszystko z czego korzystam działa bez zarzutów. Serdecznie dziękuję ekipie za pracę!

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi 8 SE - wczoraj nie działało odblokowywanie przez bluetooth ale po nocy samo się naprawiło i już wszystko śmiga cacy. Co do plynnosci działania nie jest źle jednak mam wrażenie, że 9.9.3 był szybszy. Sam wygląd całkiem fajnie. Osobiście zostaje z MIUI 11.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Konrad1978 napisał:

MUZYK - OK, dobra rada ;) Ale podaj linka skąd wziąć to najnowsze TWRP na R5 ROSSY? Ja nie wiem :(

Ty chyba czegoś nie rozumiesz...

https://miuipolska.pl/miui-9-9-26/

https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredmi5.html

Zapraszam do przejrzenia zawartości Forum, bo jak widzę, poza szerzeniem spamu w jednym wątku, nie potrafisz czy nie chcesz nawet nic wyszukać samodzielnie. Będziesz miał na to 10 godzin czasu...

 

Pozostałych użytkowników uprasza się o zakończenie dyskusji z @Konrad1978 i merytoryczne wypowiedzi, związane z wątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Konrad1978 napisał:

JOACHIM - A nie możesz po prostu zainstalować Stable'a od Xiaomi, MIUI 10? Tam wszystko gra i buczy :) Ja nie mogę tej rady swojej wykonać no bo mam te wcześniej opisane problemy z TWRP-kiem i boję się cokolwiek wgrywać by nie uceglić (nie zbrickować) sobie telefonu. Drugi powód to to, ze MIUI-ka 11-tka mi się bardzo podoba, wolę ją niż 10-tkę :) Nie chcę więc do dyszki wracać :):)

SUPERMOD MROSI - no tak, racja. Ale gdzie, jak nie tu, na wątku dot. MIUI 11, my,. userzy, mamy szukać pomocy technicznej od Was, od ekipy, która wydała ten ROM? Problemy dotyczą przecież nakładki MIUI 11 i problemów z nią związanych, i dotyczą też szerokiej gamy telefonów f-my Xiaomi, nie tylko jednego modelu. Ergo: IMO ten wątek może być jak najbardziej traktowany jako takie źródło wzajemnej pomocy, jako taki swego rodzaju support. :) 

Właśnie próbuję, ale  po wgraniu na nowo TWRP oraz po instalacji miui polska robię reboot system, a telefon ma loopa i wchodzi do TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, skay77 napisał:

Joachim weź sprawdź md5sum i potem jak zainstalujesz reboot recovery i jedziesz dalij

Wysłane z mojego Oppo Reno przy użyciu Tapatalka
 

Zainstalowałem betę miui10, bo stable się loopowało (nie wiem czemu),

10 minut temu, Pitors napisał:

Czyli rom 9.9.27 z serwera głównego https://miuipolska.pl/pobierz-miui-11/ jest ok na Mi9? Nie ma restartów?

U mnie połowa rzeczy nie działała i restart co 1min był. 
Masz 50/50 że wszystko będzie u Ciebie oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja zauważyłem że na 9.9.26 v2 jest o niebo lepszy dźwięk na słuchawkach bluetooth? Wreszcie grają mega głośno i świetnie!:)Jakby mi ktoś je podmienił:) Mrosi dzięki bo zrobił się z tego tematu śmietnik:/ rozumiem że ktoś może mieć problemy ale konrad1978 od wczoraj zachowuje się jak troll.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gasie napisał:

Mam to samo na Mi9 9.9.27 V3. CTS Profile: false

Znalazłem rozwiązanie ;-) . Trzeba ukryć Magisk dla Usług Google, Google Pay jak i aplikacji bankowej dzięki opcji Magisk Hide.

Po ukryciu należy zainstalować moduły "MagiskHide Props Config", "Busybox for Android NDK" oraz "SQLite for ARM aarch64 device".

Po ich instalacji należy uruchomić ponownie telefon, pobrać aplikację Terminal Emulator, wpisać su (w celu nadania uprawnień roota) a potem komendę props. 

Wyskoczy nam lista opcji modułu "MagiskHide Props Config" -  wybieramy opcję "Edit device fingerprint" następnie "Pick up certificated fingerprint". 

Tutaj wskazujemy nasz model telefonu - w moim przypadku Xiaomi Mi 9 - po wykonaniu tej procedury trzeba uruchomić ponownie telefon.

CTS Profile powinien być już prawidłowo widoczny jako true, jeżeli Google Pay w dalszym ciągu nie będzie działać należy zastosować moduł "GPay SQLite Fix" do Magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje. Mnie na Mi 9 po wgraniu na czysto przez TWRP 9.9.26 wszystko działało normalnie, żadnych lagów, zawsze wgrywam Magisk, tylko ikony trochę za duże, ale to akurat nie przeszkadzało. Wgrałem 9.9.27 V2 i również ok, żadnych problemów, restartów, lagów itd. a tutaj w temacie widzę burza. Interesujące jest to, że innym wszystko działa a u innych wszystko się sypie..., gdzie jest haczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pobrałem wczoraj (xiaomi.eu_multi_MI8_9.9.27_v11-9) i zainstalowałem na moim Mi8. Efekt dość mocno zamula i interfejs i gry, są kłopoty z łącznością Wi-Fi (jakby słabszy zasięg) i dość mocno "żre" baterię. Na sofcie 9.9.3 była petarda.

W załączeniu wyniki w AnTuTu, bo tu jest katastrofa:

MIUI 10 ponad 300 tyś, a na 11 nawet nie ma 250 :-(

Screenshot_2019-10-02-17-41-13-961_com.antutu.ABenchMark.thumb.jpg.331e29d965eab72af21d3b4cd3ab21b3.jpgScreenshot_2019-09-22-10-25-01-181_com.antutu.ABenchMark.thumb.jpg.c605739446b5ff18ab18f53812de9fb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Norbix029 napisał:

Zainstalowałem i niestety CTS Profile : false przez co nie działa mi Google Pay.

Fingerprinty z Globala przestały działać, nie wiemy dlaczego. Być może wróci to do normy w najbliższych dniach, problem nie jest zależny od nas. Sprawdziliśmy nowsze fingerprinty, też o dziwo nie działają. Działa z Mi 8... Skoro moduł działa to super, zobaczymy, na jaki podmienia i się sprawdzi.

37 minut temu, dommino6 napisał:

Nie wiecie o co chodzi,kiedy można spodziewać się aktualizacji na Mi 8?

A jaką masz wersję MIUI?

9 minut temu, wallygraf napisał:

Witam. Pobrałem wczoraj (xiaomi.eu_multi_MI8_9.9.27_v11-9) i zainstalowałem na moim Mi8. Efekt dość mocno zamula i interfejs i gry, są kłopoty z łącznością Wi-Fi (jakby słabszy zasięg) i dość mocno "żre" baterię. Na sofcie 9.9.3 była petarda.

Nie zainstalowałeś przypadkiem wersji przed reuploadem? Bo teraz takich problemów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie ;-) . Trzeba ukryć Magisk dla Usług Google, Google Pay jak i aplikacji bankowej dzięki opcji Magisk Hide.
Po ukryciu należy zainstalować moduły "MagiskHide Props Config", "Busybox for Android NDK" oraz "SQLite for ARM aarch64 device".
Po ich instalacji należy uruchomić ponownie telefon, pobrać aplikację Terminal Emulator, wpisać su (w celu nadania uprawnień roota) a potem komendę props. 
Wyskoczy nam lista opcji modułu "MagiskHide Props Config" -  wybieramy opcję "Edit device fingerprint" następnie "Pick up certificated fingerprint". 
Tutaj wskazujemy nasz model telefonu - w moim przypadku Xiaomi Mi 9 - po wykonaniu tej procedury trzeba uruchomić ponownie telefon.
CTS Profile powinien być już prawidłowo widoczny jako true, jeżeli Google Pay w dalszym ciągu nie będzie działać należy zastosować moduł "GPay SQLite Fix" do Magiska.
Na mi9 bez problemu działa gpay na z profilem cts profile: fail 2 razy płaciłem przed chwilą na 2 różnych terminalach

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dommino6 napisał:

Miui 10.5 by xiaomi eu 9.8.15

OTA na tej wersji nie działa bo odpytuje serwer OTA, który padł, zaktualizuj ręcznie.

Co do SafetyNeta: wygląda na to, że teraz oprócz fingerprinta sprawdzany jest też security patch. I wygląda na to, że to przez to nie przechodzi na Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTA na tej wersji nie działa bo odpytuje serwer OTA, który padł, zaktualizuj ręcznie.
Co do SafetyNeta: wygląda na to, że teraz oprócz fingerprinta sprawdzany jest też security patch. I wygląda na to, że to przez to nie przechodzi na Q.
Moduł w magisku to naprawia

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...