Skocz do zawartości

MIUI 9.9.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dnia 30.09.2019 o 11:19, RASTY777 napisał:

MI8 Lite - animacje u mnie też faktycznie przymulają i źle się korzysta, póki co powrót do 9.9.3

9.9.26 v2 działa już bardzo dobrze, błędów póki co nie stwierdziłem, wygląd faktycznie nieco "cukierkowy" ale zobaczmy czy da się przyzwyczaić - osobiście bardzo chętnie widziałbym skalowanie ikon (podobnie jak to jest np w nova) bo te teraz na domyślnym motywie są mi za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgłaszam problem dot. 9.9.26 ale nie rebuild'a tylko tej najpierwszej. Chciałem ręcznie poprzez TWRP-ka zainstalować rebuild 9.9.26, wszedłem do TWRP-ka, chciałem zrobić Factory reset a tu nagle takie coś:

https://images90.fotosik.pl/259/7cdd87ee7aecc5famed.jpg

Wiem, że jest przycisk ,,Format data'' ale CZY TO WYSTARCZY? Czy można instalować zip'a skoro mam takie coś? Na razie wycofałem się   z TWRP-ka (bojąc się coś robić bez zasięgnięcia Waszej opinii, Waszego zdania), zrobiłem restart systemu i wrócił mi oczywiście do głównego Pulpitu. 

Ktoś tez tak ma w TWRP-ku gdy chce zrobić Factory reset na tej najpierwszej 9.9.26? Co robić? 

P.S. Wpienia mnie to wyskakujące co jakiś czas powiadomienie na ekranie blokady, że jest nowa OTA. Można to jakoś wyłączyć? Jak tak to jak? Oczywiście klikam ten ,,X" na dole ekranu blokady ale powiadomienie znowu za jakiś czas mi się na ekranie blokady pojawia. Idzie mi o WYŁĄCZENIE TEGO POWIADOMIENIA NA STAŁE. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na afh dalej wisi Mi9 9.9.27 z wczoraj godz. 8.39. Na sourceforge pojawił się plik 5h temu, ale MD5 ma ten sam. 
Czyli V3 nie udało się wgrać, czy może taka wersja nie istnieje?

Najwidoczniej to ta sama wersja co na afh. Co do rebootow - wyłączcie klonowane aplikacje bo wg tego co wiem one powodują problem.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgłaszam problem dot. 9.9.26 ale nie rebuild'a tylko tej najpierwszej. Chciałem ręcznie poprzez TWRP-ka zainstalować rebuild 9.9.26, wszedłem do TWRP-ka, chciałem zrobić Factory reset a tu nagle takie coś:

https://images90.fotosik.pl/259/7cdd87ee7aecc5famed.jpg

Wiem, że jest przycisk ,,Format data'' ale CZY TO WYSTARCZY? Czy można instalować zip'a skoro mam takie coś? Na razie wycofałem się   z TWRP-ka (bojąc się coś robić bez zasięgnięcia Waszej opinii, Waszego zdania), zrobiłem restart systemu i wrócił mi oczywiście do głównego Pulpitu. 

Ktoś tez tak ma w TWRP-ku gdy chce zrobić Factory reset na tej najpierwszej 9.9.26? Co robić? 

P.S. Wpienia mnie to wyskakujące co jakiś czas powiadomienie na ekranie blokady, że jest nowa OTA. Można to jakoś wyłączyć? Jak tak to jak? Oczywiście klikam ten ,,X" na dole ekranu blokady ale powiadomienie znowu za jakiś czas mi się na ekranie blokady pojawia. Idzie mi o WYŁĄCZENIE TEGO POWIADOMIENIA NA STAŁE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Konrad1978 napisał:

A ja zgłaszam problem dot. 9.9.26 ale nie rebuild'a tylko tej najpierwszej. Chciałem ręcznie poprzez TWRP-ka zainstalować rebuild 9.9.26, wszedłem do TWRP-ka, chciałem zrobić Factory reset a tu nagle takie coś:

Wyłącz powiadomienie na stałe w powiadomieniach apki aktualizacje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgłaszam problem dot. 9.9.26 ale nie rebuild'a tylko tej najpierwszej. Chciałem ręcznie poprzez TWRP-ka zainstalować rebuild 9.9.26, wszedłem do TWRP-ka, chciałem zrobić Factory reset a tu nagle takie coś:
https://images90.fotosik.pl/259/7cdd87ee7aecc5famed.jpg
Wiem, że jest przycisk ,,Format data'' ale CZY TO WYSTARCZY? Czy można instalować zip'a skoro mam takie coś? Na razie wycofałem się   z TWRP-ka (bojąc się coś robić bez zasięgnięcia Waszej opinii, Waszego zdania), zrobiłem restart systemu i wrócił mi oczywiście do głównego Pulpitu. 
Ktoś tez tak ma w TWRP-ku gdy chce zrobić Factory reset na tej najpierwszej 9.9.26? Co robić? 
P.S. Wpienia mnie to wyskakujące co jakiś czas powiadomienie na ekranie blokady, że jest nowa OTA. Można to jakoś wyłączyć? Jak tak to jak? Oczywiście klikam ten ,,X" na dole ekranu blokady ale powiadomienie znowu za jakiś czas mi się na ekranie blokady pojawia. Idzie mi o WYŁĄCZENIE TEGO POWIADOMIENIA NA STAŁE. 
 
Albo próbujesz zainstalować paczkę którą już masz albo ściągnięty plik jest uszkodzony. Opcje programistyczne i odznacz automatyczną aktualizację.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUKKOP91 - do licha jak  plik uszkodzony? Ściągnąłem tą najpierwszą wersję MIUI 11 stąd, z działu Pobierz. Zainstalowała mi się BEZ ZADNYCH PROBLEMÓW. mam ofc na myśli 9.9.26 bez rebuild'a. Wszystko mi gra i śmiga oprócz właśnie tego Factory reset (no i odcisku palucha). A co do instalacji tego co już mam to:

  1.  Pobrałem wczoraj 9.9.26 dla mojego tela. Dopytywałem się tu i Mod mi powiedział, że dla R5 ROSSY to 9.9.26, które jest w dziale Pobierz to już jest REBUILD a nie pierwotna wersja.
  2.  Plik *.zip mam zapisany na pendrivie (mam taki z końcówka, która wchodzi w gniazdo USB w telu) i nie podłączam go jeszcze. Najpierw chcę zrobić Factory reset. Potem dopiero podłączam pena i instaluję ROM'a (zip'a). Tak zawsze robiłem i nic mi nie wykazywało błędu przy Factory reset'cie. Teraz dopiero.

Jak dojść do tych opcji programistycznych? 

Może zrobiłem błąd, że  najpierw próbowałem pobrać (zainstalować) OTA jak mi się tylko wczoraj pojawiła? No ale gdyby było to to samo co mam to przecież tel by mi nie wykrył jako nową. Poza tym, nie wiedziałem przecież, że będę mieć problemy w TWRP-kju (że nie będzie chciał mi instalować pomimo ściągnięcia, jest tylko ten ekran główny z dolnym paskiem ,,Swipe to allow modyfications" a przecież powinien automatycznie instalować z żip'a gdy już pobrał). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



LUKKOP91 - do licha jak  plik uszkodzony? Ściągnąłem tą najpierwszą wersję MIUI 11 stąd, z działu Pobierz. Zainstalowała mi się BEZ ZADNYCH PROBLEMÓW. mam ofc na myśli 9.9.26 bez rebuild'a. Wszystko mi gra i śmiga oprócz właśnie tego Factory reset (no i odcisku palucha). A co do instalacji tego co już mam to:
  1.  Pobrałem wczoraj 9.9.26 dla mojego tela. Dopytywałem się tu i Mod mi powiedział, że dla R5 ROSSY to 9.9.26, które jest w dziale Pobierz to już jest REBUILD a nie pierwotna wersja.
  2.  Plik *.zip mam zapisany na pendrivie (mam taki z końcówka, która wchodzi w gniazdo USB w telu) i nie podłączam go jeszcze. Najpierw chcę zrobić Factory reset. Potem dopiero podłączam pena i instaluję ROM'a (zip'a). Tak zawsze robiłem i nic mi nie wykazywało błędu przy Factory reset'cie. Teraz dopiero.
Jak dojść do tych opcji programistycznych? 
Może zrobiłem błąd, że  najpierw próbowałem pobrać (zainstalować) OTA jak mi się tylko wczoraj pojawiła? No ale gdyby było to to samo co mam to przecież tel by mi nie wykrył jako nową. Poza tym, nie wiedziałem przecież, że będę mieć problemy w TWRP-kju (że nie będzie chciał mi instalować pomimo ściągnięcia, jest tylko ten ekran główny z dolnym paskiem ,,Swipe to allow modyfications" a przecież powinien automatycznie instalować z żip'a gdy już pobrał). 

Jaki zainstalowałeś TWRP? A format data przy pierwszej instalacji robiłeś czy nie...?

A co z podaną tu informacją że wgrywa się V3 dla Mi9? To był fejk?

Najwidoczniej niedoinformowanie - wczoraj było trochę zamieszania z tym Mi9 więc po prostu doszło do pomyłki. Być może będzie V3 jak uda się ogarnąć rebooty.



Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Najwidoczniej niedoinformowanie - wczoraj było trochę zamieszania z tym Mi9 więc po prostu doszło do pomyłki. Być może będzie V3 jak uda się ogarnąć rebooty.



Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

To dajcie 9.9.26 na mi 9 na niej u mnie wszystko działało.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD ORJON - nie pamiętam teraz już ale na 99,99% TAK. Robiłem bowiem instalkę ROM'a (zip'a) wg tego poradnika: 

https://error24.pl/xiaomi-eu-miui-polska-instalacja/

A tam są jak widzisz nawet skriny i jest, że trzeba zrobić Format data. 

 

LUKKOP91 - jestem w opcjach programistycznych ale tam nie mam żadnej opcji automatycznej aktualizacji. Mam:

  • Hasło kopii zapasowej
  •  Pozostaw ekran włączony
  •  Bezpośredni dostęp
  •  Włącz dziennik analizatora snoop Bluetooth HCI
  • Włącz śledzenie Bluetooth
  •  Zdjęcie blokady OEM
  •  Uruchomione usługi 
  •  Implementacja WebView
  •  Tryb demonstracyujny
  •  Rozszerzone menu zasilania (3-way reboot) ---> nb. uwaga do programistów z MIUI Polska (to co w nawiasie jest nieprzetłumaczone a można napisać np., ,,3-stopniowe uruchamianie ponowne")
  • Ciemny motyw
  •  Kafelki szybkich ustawień dla programisty
  •  Debatowanie USB
  •  Odwołaj dostęp do debugowania USB
  •  Zainstaluj przez USB
  •  Debugowanie USB
  •  Aplikacja do pozorowania lokalizacji
  •  Inspekcja wyświetlania atrybutu
  •  Aplikacja do debugowania
  •  Poczekaj na debugera
  • Zweryfikuj aplikacje przez USB
  • Rozmiary bufora Rejestratora
  • Poziom bufora Rejestratora
  •  Wyłącz ATrace
  •  Ekran bezprzewodowy
  •  Szczegółowy dziennik Wi-Fi
  •  Agresywne przeł. Wi-Fi na sieć komórkową
  •  Zawsze zezwalaj na skanowanie w celu roamingu Wi-Fi
  •  Dane komórkowe zawsze aktywne
  •  Wybierz konfigurację USB
  •  Wyłącz głośność bezwzglęną
  •  Wersja AVRCP Bluetooth
  •  Kodek dźwięku Bluetooth
  •  Dźwięk Bluetooth - współczynnik p...
  •  Dźwięk Bluetooth - liczba bitów na...
  •  Dźwięk Bluetooth - tryb kanału 
  • Kodek dźwięku Bluetooth LDAC: j...
  •  Pokaż dotknięcia
  •  Lokalizacja wskaźnika
  •  Pokaż zmiany powierzchni 
  •  Pokaż granice układu
  •  Układ od prawej do lewej
  •  Skala animacji okna
  •  Skala animacji przejścia
  •  Skala długości animacji
  •  Symuluj ekrany dotykowe
  •  Najmniejsza szerokość
  •  Renderowanie na GPU
  •  Pokaż renderowanie na GPU
  •  Pokaż zmiany warstw sprzęt. 
  •  Debuguj przerysowania GPU 
  •  Debuguj operacje przycinania nieprostokątnego
  •  Wymuś 4xMSAA
  •  Wyłącz nakładki HW
  •  Symuluj przestrzeń kolorów
  •  Ustaw mech. render. GPU
  •  Wyłącz kierowanie dźwiękowe USB
  •  Tryb ścisły włączony 
  •  Profil renderowania GPU
  •  Nie zachowuj działań
  •  Limit procesów w tle
  •  Pokaż wszystkie ANR
  •  Pokaż ostrzeżenia kanału powiadomień
  •  Nieaktywne aplikacje
  •  Pokaż wszystkie FC
  •  Wymuś zezwalanie na aplikacje w pamięci zewn.
  •  Wymuś zmianę rozmiaru okien aktywności
  •  Zresetuj ograniczenia szybkości w usłudze ShortcutManager
  •  Powiadom o wysoce ryzykownych funkcjach

Teraz mi wykrył, ze jest nowa OTA mimo, ze już wczoraj pobrał. Teraz mam do pobrania (i pobieram właśnie) 9.9.26 oznaczoną jako v2. Może to mi pójdzie. Zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sw224 napisał:

To dajcie 9.9.26 na mi 9 na niej u mnie wszystko działało.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ja też już całą noc czekałem, wstaję teraz a tu zonk :(
Udostępnijcie chociaż jakiegoś rebuilda tak aby bezpiecznie wrócić na 9.9.26 gdzie wszystko pięknie śmigało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi wykrył, ze jest nowa OTA mimo, że już wczoraj pobrał. Teraz mam do pobrania (i pobieram właśnie) 9.9.26 oznaczoną jako v2. Może to mi pójdzie. Zobaczymy. 

No i oczywiście znowu NIE INSTALUJE :( Znowu po pobraniu OTA wchodzi do TWRP-ka tylko do paska ,,Swipe to allow modyfications'' i tyle i nie instaluje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale żeby POPSUĆ INSTALATORA (w moim przypadku)? Nawet przecież Microsoft w betach Windowsów nie psuje instalatora. Pierwszy raz się spotykam z tym by wersji beta NIE MOŻNA BYŁO ZAINSTALOWAĆ :( Wiem, ze mogłem poczekać do listopada kiedy oficjalna wersja Stable MIUI 11 wyjdzie na R5 ROSSY ale ekipa MIUI Polska tak zachwalała, ze już będzie można zainstalować MIUI 11 od nich nie czekając na oficjalny rool-out, że się skusiłem jak wszyscy tutaj. :( Na razie telefon mi w 99,99% działa (nie w 100% bo nie działa mi odcisk palucha i nie działa mi jak widać aktualizacja OTA poprzez TWRP) no więc źle nie jest :) Mam MIUI 11 i dobra, a że nie mogę poprawek zainstalować to trudno :( Może kiedyś ktoś znajdzie sposób jakiś. 

Ja tez nie narzekam. ja proszę o jakiś sposób by zainstalować ten rebuild 9.9.26 na Redmi 5 ROSSY. 

MOD ORJON - pytałeś jaki mam TWRP. Z tego co widzę przy uruchamianiu TWRP to 3.2.1-0. No ale ta wersja nigdy nie sprawiała mi problemów aż do teraz... :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie narzeka prosimy tylko o udostępnienie z powrotem wersji 9.9.26 na mi 9.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Wiem że tu nie powiekienm ale proszę. Wrzucę także linka w wątek mi9


https://drive.google.com/file/d/1Y_7PPpAwQ8JAlq5F3ZM04D9myvHbbcR-/view

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, simcold napisał:

Wiem że tu nie powiekienm ale proszę. Wrzucę także linka w wątek mi9


https://drive.google.com/file/d/1Y_7PPpAwQ8JAlq5F3ZM04D9myvHbbcR-/view

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

O, super że się znalazł. Czy bez wipe all mogę go instalować mając 9.9.27?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, simcold napisał:

Wiem że tu nie powiekienm ale proszę. Wrzucę także linka w wątek mi9


https://drive.google.com/file/d/1Y_7PPpAwQ8JAlq5F3ZM04D9myvHbbcR-/view

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

No niestety "Proces Updater zakończony z sygnałem 7"
Obstawiam złą sumę MD5
Mamy gdzieś jeszcze wersję 26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć jesteśmy prawie jak beta-testerzy. Wychodzi nowy upgrade, testujemy i tu zgłaszamy błędy do poprawy, ale wg mnie powinna być furtka która pozwoli bezinwazyjnie wrócić do poprzedniej wersji. Teraz jestem mądrzejszy i będę czekał z aktualizacją na posty użytkowników testujących. 
Ja też szanuję swój czas, a od wczoraj nie mogę używać telefonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOACHIM - A nie możesz po prostu zainstalować Stable'a od Xiaomi, MIUI 10? Tam wszystko gra i buczy :) Ja nie mogę tej rady swojej wykonać no bo mam te wcześniej opisane problemy z TWRP-kiem i boję się cokolwiek wgrywać by nie uceglić (nie zbrickować) sobie telefonu. Drugi powód to to, ze MIUI-ka 11-tka mi się bardzo podoba, wolę ją niż 10-tkę :) Nie chcę więc do dyszki wracać :):)

SUPERMOD MROSI - no tak, racja. Ale gdzie, jak nie tu, na wątku dot. MIUI 11, my,. userzy, mamy szukać pomocy technicznej od Was, od ekipy, która wydała ten ROM? Problemy dotyczą przecież nakładki MIUI 11 i problemów z nią związanych, i dotyczą też szerokiej gamy telefonów f-my Xiaomi, nie tylko jednego modelu. Ergo: IMO ten wątek może być jak najbardziej traktowany jako takie źródło wzajemnej pomocy, jako taki swego rodzaju support. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konrad1978 nie do końca, od tego są poszczególne działy i tematy, po to własnie jest forum. Jeśli wszystko będzie w jednym temacie to będzie nic innego jak śmietnik i nikt tego nie będzie czytał. Odnośnie bug jest odpowiedni dział, tam można dyskutować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...