Skocz do zawartości

MIUI 9.9.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

LUBOWITZ - przecież dopiero co 11-tka się pojawiła. Dopiero została zaprezentowana oficjalnie w Chinach. Jeszcze nawet Xiaomi nie robi roll out'u - np.wiem z neta, że na mój Xiaomi Redmi 5 (ROSSY) 11-tka oficjalnie od Xiaomi ma trafić dopiero na początku listopada. Ekipa MIUI PL po prostu przerobiła wersję ,,China'' i dostosowała tak byśmy już mogli mieć nie czekając na oficjalny roll out na poszczególne smartfony. No więc  z rzeczy samej wersja od MIUI PL jest rozwojowa, pierwsza, tak jakby beta Windowsa. To się będzie jeszcze rozwijać i będą wydawać inne wersje. Na razie jest pierwsza wiec nie może być od razu już Stable czyli przenosząc na Windowsy RTM. Na RTMy Windowsa przecież tez trzeba czekać, najpierw są beta a potem za jakiś czas dopiero RTM. 

Zmieniając temat.

Ktoś wie co to jest:

https://images89.fotosik.pl/256/1d0eefe246d9478fmed.jpg

Na 10-tce tego nie było - stąd pytam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ORJON - znaczy, ze jak zamówię sobie żarełko z ,,Maka'' czy KFC albo Pizzy Hut itp. to mi wyświetli mimo, że nie mam zapisanego numeru w kontaktach, że dzwoni właśnie Mac, KFC lub PH? Dobrze rozumiem? Znaczy nie sam numer tylko ,,KFC''? 

Mam też takie może off topowe pytanie, tak BTW. Jak się robi zbliżenia, przybliżenia stockowym aparatem fotograficznym? Na 10-tce nie umiałem więc i teraz też nie umiem na 11-tce. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Konrad1978 napisał:

Dobrze rozumiem? Znaczy nie sam numer tylko ,,KFC''?

Formalnie tak powinno być. Czy działa - nie wiem ;)

5 minut temu, Konrad1978 napisał:

Jak się robi zbliżenia, przybliżenia stockowym aparatem fotograficznym?

Dotknij ekranu dwoma palcami, a następnie przesuń po prostu ten który masz wyżej w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUBOWITZ - wg mnie mnie najlepiej zrobić w TWRP-ku ,,Factory reset'' ((tym suwakiem nad dolną krawędzią ekranu - ,,Swipe to Factory Reset'') no i ,,Format Data'' (nad nim). To oczywiście PRZED INSTALACJĄ zip'a. Dalvik itp. to PO INSTALACJI. A w ogóle to przestaw sobie język TWRP-ka na polski :) Będzie Ci łatwiej przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! Zadziałało, ale prędkość jest dramatycznie słaba (Ikonka E - sieć EDGE (GSM) operatora), w ustawieniach zmieniłem preferowany typ sieci na "Tylko sieci 2G". Tak na marginesie nie pokazuje się teraz ikona w zasięgu jakiej sieci jestem (ani operator, ani 3G, LTE itd).

ps

oczywiście nie resetowałem, tylko restartowałem

Screenshot_2019-09-28-20-13-45-204_org.mozilla.focus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MiUs napisał:

Bardzo dziękuję! Zadziałało, ale prędkość jest dramatycznie słaba (Ikonka E - sieć EDGE (GSM) operatora), w ustawieniach zmieniłem preferowany typ sieci na "Tylko sieci 2G". Tak na marginesie nie pokazuje się teraz ikona w zasięgu jakiej sieci jestem (ani operator, ani 3G, LTE itd).

ps

oczywiście nie resetowałem, tylko restartowałem

Screenshot_2019-09-28-20-13-45-204_org.mozilla.focus.jpg

Teraz już spokojnie możesz uruchomić nawet LTE - i będzie śmigać. 

Do czasu... kolejnego restartu telefonu. 

Skąd wiem? Męczę się z tym od 3 tygodni. Dotychczas myślałem że ja jedyny... Ale cieszę się że nie :D (tak, Twoje nieszczęście mnie cieszy hehe)

Długofalowego rozwiązania nie znalazłem. Ewidentnie siedzi w tym jakiś bug:

"Mając włączone dane mobilne i 3G lub LTE, a następnie restartując telefon - po ponownym uruchomieniu brak internetu"

Nie mam pojęcia gdzie to zgłosić więc... zgłaszam? Mi5, każdy z ostatnich softów. 

 

Ps. Czuję jak gdyby jakiś restart modułu mógł pomóc, ale totalnie nie wiem gdzie szukać. A chinole mają Mi5 głęboko w... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę, totalne "mielenie"  o "duperelach". Jak dzieci we mgle, temu/tej to, temu/tej tamto nie działa, a umyka rzecz zasadnicza - koniec wsparcia dla tego, czy innego modelu, pomimo, że starze jednostki są wspierane przez nowsze systemy, nie mylić z nakładkami. "Obsługa" forum jest wygodna i leci po łatwiźnie, dostosowując to co ktoś już stworzył i też ma już w "głębokim" poważaniu rzesze "teoretycznie" niewspieranych modeli, bo się "nie opłaca". Tak ma wyglądać idea wsparcia, pomocy ? 15-ście lat "robię" w komputerach i zawsze największą frajdę mi sprawiało przywrócić z "zaświatów", tzw. "szrot", który na Linux-ie jeszcze dawał radę. Tak, dla zasady, że da się radę być niezależnym od korporacji. Czasami była to sztuka dla sztuki, ale jaka satysfakcja :-) Pozdrawiam, "porzucony" użytkownik Redmi 4X, dwukrotnie zbanowany na tym forum, przez "jakiegoś oświeconego orła z koroną", przechodzący na zmodyfikowany Lineage OS /e/ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eragon napisał:

Teraz już spokojnie możesz uruchomić nawet LTE - i będzie śmigać. 

Do czasu... kolejnego restartu telefonu. 

Skąd wiem? Męczę się z tym od 3 tygodni. Dotychczas myślałem że ja jedyny... Ale cieszę się że nie :D (tak, Twoje nieszczęście mnie cieszy hehe)

Długofalowego rozwiązania nie znalazłem. Ewidentnie siedzi w tym jakiś bug:

"Mając włączone dane mobilne i 3G lub LTE, a następnie restartując telefon - po ponownym uruchomieniu brak internetu"

Nie mam pojęcia gdzie to zgłosić więc... zgłaszam? Mi5, każdy z ostatnich softów. 

 

Ps. Czuję jak gdyby jakiś restart modułu mógł pomóc, ale totalnie nie wiem gdzie szukać. A chinole mają Mi5 głęboko w... 

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Ja mam ustawioną opcję, że na noc mi się wyłącza telefon i rano automatycznie włącza. Problem jest ten sam, tak naprawdę gdy mam ustawiony Internet an pierwszą kartę SIM (czyli Orange) i włączone dane pakietowe to telefon nawet nie che zalogować się do sieci. Trzeba przejść na nowo całą tę procedurę, którą opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...