Skocz do zawartości

MIUI 9.9.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 465
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Redmi 5 (ROSSY):

1. Odcisk palca nie działa - kreator działa ale po ostatnim kroku odrzuca, mówi, że nie można dodać odcisku i żeby spróbować ponownie.

2. Nie działają dane pakietowe (mobilne) w internecie od Orange. Żadna stronka się mi nie ładuje. Na WiFi wszystko działa normalnie.

3. Z Kreatora instalacji (po ,,Factory reset'') został wyrzucony, usunięty nie wiem dlaczego Asystent Google. Trzeba go sobie samemu ściągnąć z Google Play Store'a. Nie wiem czy tak jest też w MIUI 11 od Xiaomi ale w MIUI 10 od nich jest Asystent normalnie w Kreatorze.

4. Po instalacji MIUI 11 (czystej) przy pomocy TWRP jest tylko przeglądarka od Xiaomi (IMO badziewna, nie używam). Znowu nie wiem czy tak jest w MIUI 11 od Xiaomi ale w 10-tce od  nich jest Chrome od razu. W MIUI 11 od Was trzeba z Google PS ściągać samemu preferowaną przeglądarkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Redmi 5 (ROSSY):
1. Odcisk palca nie działa - kreator działa ale po ostatnim kroku odrzuca, mówi, że nie można dodać odcisku i żeby spróbować ponownie.
2. Nie działają dane pakietowe (mobilne) w internecie od Orange. Żadna stronka się mi nie ładuje. Na WiFi wszystko działa normalnie.
3. Z Kreatora instalacji (po ,,Factory reset'') został wyrzucony, usunięty nie wiem dlaczego Asystent Google. Trzeba go sobie samemu ściągnąć z Google Play Store'a. Nie wiem czy tak jest też w MIUI 11 od Xiaomi ale w MIUI 10 od nich jest Asystent normalnie w Kreatorze.
4. Po instalacji MIUI 11 (czystej) przy pomocy TWRP jest tylko przeglądarka od Xiaomi (IMO badziewna, nie używam). Znowu nie wiem czy tak jest w MIUI 11 od Xiaomi ale w 10-tce od  nich jest Chrome od razu. W MIUI 11 od Was trzeba z Google PS ściągać samemu preferowaną przeglądarkę. 


Wczoraj robiłem update miui 10 na tą wersję i wszystko co wymieniłeś działa bez problemu. Co do przeglądarki i asystenta to dobrze że tego nie ma. Nie kaDy to używa a tylko zaśmieca

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIMCOLD  - nie każdy używa przeglądarki Twoim zdaniem. Taaa, jak  inaczej używać Internetu jak nie w jakiejś przeglądarce, co? I chyba nie powiesz, że ta stockowa przeglądarka od Xiaomi jest OK. Ja np. nie widzę tam opcji by przekształcać stronkę na wersję desktopową, taką jak na komputerze. Wszystkie przeglądarki z górnych półek (FF, Chrome czy Opera a nawet Edge od MS-a) w wersjach mobilnych to mają. 

Co do danych pakietowych to w jakiej jesteś sieci? Też Orange i Ci wszystko bangla?

A odcisk palucha? Czemu nic nie napisałeś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



SIMCOLD  - nie każdy używa przeglądarki Twoim zdaniem. Taaa, jak  inaczej używać Internetu jak nie w jakiejś przeglądarce, co? I chyba nie powiesz, że ta stockowa przeglądarka od Xiaomi jest OK. Ja np. nie widzę tam opcji by przekształcać stronkę na wersję desktopową, taką jak na komputerze. Wszystkie przeglądarki z górnych półek (FF, Chrome czy Opera a nawet Edge od MS-a) w wersjach mobilnych to mają. 
Co do danych pakietowych to w jakiej jesteś sieci? Też Orange i Ci wszystko bangla?
A odcisk palucha? Czemu nic nie napisałeś o tym?


Oczywiście że stockowa ma możliwość wyboru trybu wyświetlania. Używałem jej parę lat ale na MI9 nie używam bo nie ma trybu ciemnego i brak możliwości przeniesienia paska na dół. Dane pakietowe działają w a2 mobile a co do odcisku palca działa mój jak i syna. 115a4cb36f0ce2e517ebda49f03350b0.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na miui 11 zostal naprawiony problem z robieniem backup w twrp gdy w systemie jest sklonowana aplikacja? Nie da sie zrobic kopii gdyz wyskakuje error 255

942ec4bf399bd820af32c010f4eba3eb.jpg

Problem mozna naprawic wpisujac polecenia w terminalu
su

pm remove-user 999

ale ten zabieg usuwa wszystkie sklonowane aplikacje.

Czy moglby ktos to sprawdzic? Posiadam Mi9 wersja romu 9.8.1 wiec jeszcze starszy android (9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Konrad1978 napisał:

Redmi 5 (ROSSY):

1. Odcisk palca nie działa - kreator działa ale po ostatnim kroku odrzuca, mówi, że nie można dodać odcisku i żeby spróbować ponownie.

2. Nie działają dane pakietowe (mobilne) w internecie od Orange. Żadna stronka się mi nie ładuje. Na WiFi wszystko działa normalnie.

3. Z Kreatora instalacji (po ,,Factory reset'') został wyrzucony, usunięty nie wiem dlaczego Asystent Google. Trzeba go sobie samemu ściągnąć z Google Play Store'a. Nie wiem czy tak jest też w MIUI 11 od Xiaomi ale w MIUI 10 od nich jest Asystent normalnie w Kreatorze.

4. Po instalacji MIUI 11 (czystej) przy pomocy TWRP jest tylko przeglądarka od Xiaomi (IMO badziewna, nie używam). Znowu nie wiem czy tak jest w MIUI 11 od Xiaomi ale w 10-tce od  nich jest Chrome od razu. W MIUI 11 od Was trzeba z Google PS ściągać samemu preferowaną przeglądarkę. 

U mnie na MI5 też nie działa internet Orange (nju.mobile). Nic nie daje ani zresetowanie APN ani wpisanie ręczne ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

SIMCOLD - OK. W którym miejscu w tej stockowej jest to? dałeś skrina, OM ale jak po kolei do tego dojść? Gdzie to jest? 

Jak widzisz u mnie nic takiego nie ma:

https://images91.fotosik.pl/256/5443636520a7868cmed.jpg

A co do danych pakietowych to jak widzisz u mnie nie działa. Masz na dowód zdjęcie z włączonymi danymi (ikonka na niebiesko więc aktywna):

https://images90.fotosik.pl/256/35cab6e02c782303med.jpg

A tu obraz z przeglądarki właśnie tej stockowej od Xiaomi:

f5af4cdb2eb1fce4med.jpg

A co do palca to nie wiem jak ma Ci to pokazać, udowodnić. Komunikat pokazuje się tylko na kilka sekund przecież i znika więc nie mam jak go sfotografować. Komunikat mówi: ,,Nie udało się dodać odcisku palca. Proszę spróbować ponownie". 

PS sorka z jakość ale fotki robione tabletem LENOVO TAB 2 A10-30 - nie umiem robić skrinów na Redmi 5.

MiUs - a WiFi Ci bangla? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was z tym Internetem od Orange'a na MIUI 11 rozwojowa od MIUI PL? Jest ktoś jeszcze w Orange'u, komu nie działa? Mam na myśli ofc ciągle dane pakietowe/mobilne bo mi WiFi działa. A może ktoś miał ten problem i jakoś sobie poradził? Jeśli tak to jak? Bardzo mi zależy na necie na zewnątrz domu. Do poniedziałku jestem w domu cały czas więc wystarczy mi WiFi. No ale w pon. wychodzę z domu no więc zależy mi by mieć w poniedziałek net na komórce. Jak nikt nie poda mi jakiegoś dobrego rozwiązania do będę musiał poprzez TWRP-ka wrócić do MIUI 10 Stabilna od Xiaomi bo tam działa wszystko (i dane pakietowe i odcisk palca) a nie chcę bo mi się zaczyna MIUI 11 bardzo podobać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądarki to na dole 3 paski. Narzędzia. I masz opcje wyboru. Apka 10.8.6

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Czy na miui 11 zostal naprawiony problem z robieniem backup w twrp gdy w systemie jest sklonowana aplikacja? Nie da sie zrobic kopii gdyz wyskakuje error 255
Problem mozna naprawic wpisujac polecenia w terminalu
su
pm remove-user 999
ale ten zabieg usuwa wszystkie sklonowane aplikacje.
Czy moglby ktos to sprawdzic? Posiadam Mi9 wersja romu 9.8.1 wiec jeszcze starszy android (9).


Czy instalowałes rom w ten sposób?
Wchodzisz w twrp. Wipe data factory reset. Wipe system. Format data (haslo: yes) Po czym dopiero wtedy instalujesz rom? Bo na MI9 też wskakuje 255 ale po formacie data wszystko już działa.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 godzinach użytkowania na Mi9SE nie zauważyłem żeby coś nie działało. Niestety jestem zawiedziony animacjami. Używam gestów i animacja otwarcia ostatnich aplikacji, jak rowniez minimalizacji aplikacji wyglądają fatalnie. Przejście między pulpitami jak i inne animacje tez potrafią chrupnąć, ale nie jest to bardzo częste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, redminote2 napisał:
Czy na miui 11 zostal naprawiony problem z robieniem backup w twrp gdy w systemie jest sklonowana aplikacja? Nie da sie zrobic kopii gdyz wyskakuje error 255
Problem mozna naprawic wpisujac polecenia w terminalu
su
pm remove-user 999
ale ten zabieg usuwa wszystkie sklonowane aplikacje.
Czy moglby ktos to sprawdzic? Posiadam Mi9 wersja romu 9.8.1 wiec jeszcze starszy android (9).

Witam u mnie na mi 9 miui 11 przy sklonowanych aplikacjach błąd nadal występuje.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem alarm i mam na belce powiadomień dwa zegary. Jak zrobić żeby był jeden i zwolnił miejsce na inne powiadomienia ?4bc01c25441041565efc6991d8839a4a.jpg

Może ktoś potwierdzić błąd wysyłania sms przy włączonej opcji ucinania polskich znaków.

Na MI9 mam tak że jak ta opcję zaznaczę to sms nie udaje się wysłać.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Konrad1978 napisał:

A jak u Was z tym Internetem od Orange'a na MIUI 11 rozwojowa od MIUI PL? Jest ktoś jeszcze w Orange'u, komu nie działa? Mam na myśli ofc ciągle dane pakietowe/mobilne bo mi WiFi działa. A może ktoś miał ten problem i jakoś sobie poradził? Jeśli tak to jak? Bardzo mi zależy na necie na zewnątrz domu. Do poniedziałku jestem w domu cały czas więc wystarczy mi WiFi. No ale w pon. wychodzę z domu no więc zależy mi by mieć w poniedziałek net na komórce. Jak nikt nie poda mi jakiegoś dobrego rozwiązania do będę musiał poprzez TWRP-ka wrócić do MIUI 10 Stabilna od Xiaomi bo tam działa wszystko (i dane pakietowe i odcisk palca) a nie chcę bo mi się zaczyna MIUI 11 bardzo podobać :) 

APN Orange

 

Nazwa: Orange Internet
APN: internet
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet
Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP
Typ APN: default,supl
Protokół APN: IPv4
Protokół APN roaming: IPv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Konrad1978 napisał:

A jak u Was z tym Internetem od Orange'a na MIUI 11 rozwojowa od MIUI PL? Jest ktoś jeszcze w Orange'u, komu nie działa? Mam na myśli ofc ciągle dane pakietowe/mobilne bo mi WiFi działa. A może ktoś miał ten problem i jakoś sobie poradził? Jeśli tak to jak? Bardzo mi zależy na necie na zewnątrz domu. Do poniedziałku jestem w domu cały czas więc wystarczy mi WiFi. No ale w pon. wychodzę z domu no więc zależy mi by mieć w poniedziałek net na komórce. Jak nikt nie poda mi jakiegoś dobrego rozwiązania do będę musiał poprzez TWRP-ka wrócić do MIUI 10 Stabilna od Xiaomi bo tam działa wszystko (i dane pakietowe i odcisk palca) a nie chcę bo mi się zaczyna MIUI 11 bardzo podobać :) 

U mnie WIFI chodzi bez zarzutu. Internet na drugiej karcie SIM (operator zagraniczny zalogowany do T-Mobile) też chodzi. Tu gdzie jestem w innych telfonach Internet w Orange działa. Więc to problem z naszym softem

17 minut temu, jacekgothic napisał:

APN Orange

 

Nazwa: Orange Internet
APN: internet
Nazwa użytkownika: internet
Hasło: internet
Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP
Typ APN: default,supl
Protokół APN: IPv4
Protokół APN roaming: IPv4

Jak pisałem wyżej, ręczne ustawienia APN przerobione bez rezultatu. Ale dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie jest problem, ale już chyba 4 raz z kolei złapał  bootlopa. Po czystej instalacji. Chyba wipe chce i dalvik to powoduje, albo magisk i potem wipe cache i dalvik.
 
Pomaga jedynie pełny format i wipe i wgrywanie od nowa na czysto. Teraz wgrywam Global i na niego Miui 11
Nie miałeś jakiś modułów w magisku aktywnych przed wrzucaniem miui11?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Muzyk napisał:

Nie miałeś jakiś modułów w magisku aktywnych przed wrzucaniem miui11?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

No własnie na czysto instalowałem, bez modułów, nawet nie zdążyłem ich zainstalować.

 

Teraz wrzuciłem Miui11 bezpośrednio na Global Stable i póki co działa. mam już Magisk i moduły, YT Vanced, bitrate 320, HiFi Audio Mod.

Zobaczymy co będzie za jakiś czas. na razie instaluje od nowa aplikacje. 

Z tego co zauważyłem, oprócz kompasu, obracania ekranu nie działa tez automatyczna jasność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma działać opcja, "Gdy ekran jest wyłączony i przyjdzie powiadomienie" to tylko raz ma mrugnąć czy bez cały czas aż do odczytania powiadomienia? U mnie tylko raz mrugnie i tyle.
Ta opcja działa tylko na wybranych modelach? Na Mi 8 Lite nie widzę...

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Xiaomi MI 9 wszystko działa i śmiga jak ta lala.Jak na razie zero problemów.
Dlaczego pokazuje że jest to wersja rozwojowa???Hmm??Kiedy wersja stabilna???
Przecież to jest beta, jak można zainstalować coś o czym się nie ma pojęcia?
Btw. na k20 pro wszystko działa.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...