Skocz do zawartości

Miui V6 Dla Redmi 1


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

jak włożyłem baterie to po chwili wywaliło jakiś błąd , bez baterii idzie już ponad 20 minut ??  jak długo to powinno się  robić ??

 

 

gdzie ten zielony pierścień ma się  pojawić  ??

 

po 20 minutach włożyłem baterie i nadal nic ...

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko formalnie wyjaśnię, że format /system to relikt z czasów starych cwm gdzie taka opcja była i powiedzmy kiedyś tam się to przydawało. Teraz romy same formatują partycję /system (wystarczy otworzyć updater-script by samemu się przekonać).

Innymi słowy updater prawie od razu po montowaniu partycji wykonuje format /system i tam potem rozpakowuje z zipa część idąca na /system. 

 

Natomiast full wipe/factory reset czy to z recovery czy MIUI to czyszczenie /data/data i /cache, ale w żadnym wypadku nie /system bo tam fizycznie macie aplikacje systemowe, a jak wiadomo po full wipe telefon po restarcie wchodzi w system bez konieczności instalacji systemu z zip. I dlatego też pojawia się samouczek bo wyczyszczono dane użytkownika.

 

Druga odmiana to full wipe z czyszczeniem nośnika USB czyli całego /data w obecnych telefonach Mi gdzie jest jedna partycja. Ale to robi się już z recovery opcją wipe all (zamiast user data) lub z MIUI z opcją czyszczenia nośnika.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

jestem szczęsliwym posiadaczem Redmi 1 WCDMA z ROM-em w  wersji stable MIUI-4.1.24, pobranym i zainstalowanym zgodnie z poradnikiem z Miui Polska (oraz kompletnym laikiem - wgranie tego ROM-u to szczyt moich osiągnieć w tej dziedzinie). Uzytkuję sobie ten telefonik i wszystko działa jak należy oprócz jednej rzeczy - nie ma BT4.0. A jest mi on niezbędny do połączenia telefonu z zegarkiem Garmina (do biegania).

 

Poczytalem to forum i ten temat i doszedłem do wniosku, że już chyba można zmienić system na MIUI V6. I tu pojawia się problem bo nie wiem co powinienem zrobić po kolei. Czy powienienem najpierw przejsc procedurę odceglania a potem wgrac MIUI zgodnie z instrukcją która nie dotyczy Redmi 1? Czy może nie muszę tego robić i jest jakiś inny sposób na proste przeinstalowanie systemu? Kiedy powienienem wykonać SD swapa?

 

Jeśli któs miałby czas i ochotę opisać to w miarę przystępny sposób, to byłbym bardzo wdzięczny - i pewnie nie tylko ja ;)

 

Pozdrawiam

 

PS. Mam Recovery: rua1 autoCWMv5.5.0.4 for HM2013023

Edytowane przez smru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz chip toshiby, na którym tradycyjnie nie chodzi (i prawdopodobnie nie pójdzie). Zostaje MiRecovery i flashować jako update.zip.

MiRecovery tez nie działa - jedyne recovery jakie mogę wgrać to CWM i dalej z zipa TWRP 2.5.

Przez TWRP 2.5 wgrałem MIUI v6.

Teraz powinienem zrobić SD swapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z czcionkami z Miui v6. Rom mam najnowszy (HM2013023_5.7.23_v6-4.4). Z tego co widzę .zip-ie jest kilka czcionek (system/fonts), niestety po aktualizacji systemu nie są one widoczne w Motywach. Widoczna jest tylko czcionka domyślna. Macie jakiś pomysł dlaczego tak się dzieję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest praktycznie jedna i ta sama czcionka, tylko używana w różnych miejscach systemu. Jest widoczna jako domyślna, bo to wszystko razem to czcionka domyślna. Jak chcesz wgrać inne to przed instalacją zipa musisz podmienić w nim pliki czcionek (bez wypakowywania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest domyślna czcionka na pulpicie w tym romie? Roboto Regular?

U mnie domyślna czcionka wygląda tak jak na poniższym screenie. Czy u Was jest taka sama?

 

33k7uy8.jpg

 

 

EDIT.

Ok, poradziłem sobie, na pulpicie jest Roboto Regular, więc ją trzeba podmienić żeby zmienić czcionkę.

Edytowane przez kermitos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...