Skocz do zawartości

Miui V6 Dla Redmi 1


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dzisiejszy update da się zainstalować przez twrp? U mnie błąd wykonania skryptu a potem już tylko odtworzenie backupu przez recovery pozwala uruchomić telefon.

Przez 2.8 tak.

Od początku MIUI 6 mam problem z kodami sieci, że na przykład w play wpisuję *111# to to jest taka obsługa klienta i jak próbuje wpisać jakąś liczbę to wywala mi błędny kod, ktoś jeszcze tak ma?

Wszystko działa, na początkowych wersjach był bug, teraz jest ok.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2.8 tak.

Ten błąd mam właśnie na 2.8.4, więc jednak nie zawsze to działa.

Ten błąd mam właśnie na 2.8.4, więc jednak nie zawsze to działa.

Aktualizacja: niczego nie mogę wgrać, żadnego romu. Nawet tego, który mam aktualnie. Full wipe też nie pomaga. Czy może mieć to jakiś związek z tym że podmieniłem apkę poczty? Odinstalowałem ją przez link2SD a następnie zainstalowałem starszą wersję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Niezależnie od tego czy instaluję z .img czy z .zip po wgraniu TWRP 2.8.4 na 2.5 nie wchodzi mi telefon w recovery. Muszę ponownie wgrywać 2.5 przez .img żeby recovery działało. 

 

Pewna prośba. Może ktoś podrzucić link do pierwszej wersji MIUI Polska dla V6 jak się tu oficjalnie ukazała? 

Edytowane przez cichy45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu... Ewentualnie spróbuj ściągnąć ROM, zmień na update.zip, wgrać stocka i na nim MIUI Polska.

Sprawdziłem na stockowym recovery i nic z tego. Sprawdziłem też twrp 2.5 i nic z tego. Nie mogę wgrać nie tylko miui ale innych romów też nie, próbowałem lewa os. Zintegrowałem podmienioną apkę poczty z systemem też nie pomogło. Pomóżcie, nie chcę już na zawsze utknąć z tą konkretną wersją romu. W czasie instalacji przez twrp wyświetlany jest komunikat że nie można rozpakować system do "/system". Czy to coś komuś mówi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na stockowym recovery i nic z tego. Sprawdziłem też twrp 2.5 i nic z tego. Nie mogę wgrać nie tylko miui ale innych romów też nie, próbowałem lewa os. Zintegrowałem podmienioną apkę poczty z systemem też nie pomogło. Pomóżcie, nie chcę już na zawsze utknąć z tą konkretną wersją romu. W czasie instalacji przez twrp wyświetlany jest komunikat że nie można rozpakować system do "/system". Czy to coś komuś mówi?

Mały update: instalacja romu pure xperia z3 v5 poszła bez problemów. Poczekam na kolejną wersję miui i spróbuję ponownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Niedługo wrzucę ROM do SPFlashTools na chińczyku 5.6.4, będzie o wiele mniej problemów...

Jeżeli znajdzie się choć 5 osób chętnych to mogę spróbować zrobić ROM do SPFlashTools na MIUIPolska 5.6.4 (a czy stock recovery, czy TWRP, czy z SD swap, czy bez to już wy się dogadujcie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, na swoim Redmi mam wgrane jakieś starsze MIUI V5 16.0.0 a recovery TWRP 2.5. Chciałem wgrać najnowsze V6 MIUIPolska_HM2013023_5.6.11_v6-4.4 ale wywalało błąd w recovery " this package is for hm201323 devices this is a v8", chciałem potem wgrać nowsze TWRP 2.8.4 z wątku na forum ale coś chyba poszło nie tak. Teraz mam MIUI które miałem, appka TWRP Manager pokazuje że mam TWRP w wersji 2.5 ale nie mogę w żaden sposób uruchomić w trybie recovery, czy to przez mobileuncle czy vol- + power. Telefon normalnie się uruchamia ale recovery już nie. Chciałbym wgrać nowe MIUI i odblokować recovery. Na czym polega proces odceglania telefonu? Nie chciałbym jeszcze gorzej namieszać. Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam  Redmi Red Rice wcdma 3 G ,kupiony był od Technos a ,ponad rok temu, nie wiem czy jest rom MiuiPolska, w każdym bądź razie jak telefon startuje jest pomarańczowe kółeczko z napisem MiuiPolska lecz nie wiem czy to oznacza na pewno że jest rom MiuiPolska .Pamiętam że raz na pewno wyskoczył komunikat o dostępności aktualizacji która zrobiłem przez program aktualizacje ,a możliwość taka jak już się  dowiedziałem nie istnieje przy rom MiuiPolska.Wersja Miui jaka  w tej chwili jest to 4.3.22,potem już żadne aktualizacje nie były dostępne więc nic nie robiłem ,tym bardziej że telefon użytkuje ktoś inny.Teraz jak kupiłem Redmi 2 , to użytkownik tego telefonu chciałby mieć  taki sam  wygląd. Przeczytałem już wiele ale nigdzie nie mogę znaleźć  prostej łopatologicznej instrukcji przejścia z ostatniej posiadanej wersji 5 Miui na najnowszą 6 . Czy ktoś może pomóc ,aby nie popsuć telefonu, użytkownik tego telefonu mówi że liczy się  z tym że straci wszystkie dane i nie ma nic przeciwko temu ,choć gdyby się udało tak zrobić aby zostały było by super.

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zainstalował "aktualizację", czyli chińskie OTA na polskie MIUI. To nie ma prawa dobrze działać.

Po drugie, nie zainstalujesz ROM-u MIUI 6 na starym recovery z V5. Musiałby wgrać wersję (o ile dobrze pamiętam) wersję 5.5.8, ewentualnie TWRP 2.8.4 i zaraz byłyby pytania jak i ewentualne problemy...

Tak to odcegla w 5 minut, wgrywa nowy w 2 minuty i ma czysty ROM MIUI Polska. Taki MiFlash tylko łatwiejszy i szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc wipe miałem na myśli wipe partycji /system który również da się w TWRP przeprowadzić. :P Wtedy nie byłoby problemu.

Full wipe a wipe /system to dwie różne rzeczy. Tylko wipe /system jest niepotrzebny, bo nowy system nadpisze stary, a full wipe konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie to zdecydujcie  się  jak będzie łatwiej i bezpieczniej :-)

 

po za tym  doszedłem do 4 punktu odceglania dałem Download  ,wszystko przygasło  i nic się nie dzieje (telefonu jeszcze nie podłączyłem ) bo  nie wiem o co chodzi

 

Wyłącz swój Redmi i wyciągnij baterię. Podłącz go do komputera i po 3 sekundach wyciągnij baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli prawidłowo jest tak 

 

 

Wyłącz swój Redmi i wyciągnij baterię. Podłącz go do komputera i po 3 sekundach włóż baterię.

"niekoniecznie"  czyli może się to wszystko odbyć  bez baterii ?? pytam szczególnie dlatego bo mam ją na wyczerpaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...