Skocz do zawartości

Miui V6 Dla Redmi 1


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po aktualizacji systemu przez recovery należy ponownie wgrać zipa "SD_swap.zip" jeśli wgrało się go za pierwszym razem?

Analogicznie wydaje mi się ze tak ale chce się upewnić. Pozdrawiam

 

PS. w sumie to pytanie nie potrzebne bo wgrać na pewno i tak nie zaszkodzi wiec wgram :P

Edytowane przez Pawel1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie zacząłem wgrywać bo mam własnie TWRP2.5. Czyli wgrać i na nim pozostać?:

 

Numb, dnia 03 Kwie 2015 - 20:51, napisał:

snapback.png

 

 

Dodam że wgrałem system od nowa poprzez TWRP2.5 i jest ok. A pisząc "nie flashuje" mógłbyś rozwinąć to sformułowanie ?

Edytowane przez Numb
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyrzuca error po długim czasie instalacji. Nie jest możliwe zainstalowanie go. Trzeba na razie zostać na 5.5.15 lub wrócić do stock recovery i używać ROM-u bez SD swapa...

 

Na TWRP 2.8.4.0 poszło bez błędu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie TWRP instalacja poszła bez problemu. SD SWAP również. Niestety teraz nawet folder Mount nie jest w stanie zmusić aparatu do zapisu zdjęć na karcie. Zamiast poprawić błąd zrobili go jeszcze bardziej uciążliwym. Teraz już tylko alternatywne aplikacje aparatu mnie ratują. Swoją drogą czy możecie polecić jakąś, która potrafi zarejestrować wideo fhd na naszym urządzeniu bez przekłamań koloru? Kilka sprawdziłem i albo tylko SD albo jakość FHD jest tragiczna.

Po zmianie TWRP instalacja poszła bez problemu. SD SWAP również. Niestety teraz nawet folder Mount nie jest w stanie zmusić aparatu do zapisu zdjęć na karcie. Zamiast poprawić błąd zrobili go jeszcze bardziej uciążliwym. Teraz już tylko alternatywne aplikacje aparatu mnie ratują. Swoją drogą czy możecie polecić jakąś, która potrafi zarejestrować wideo fhd na naszym urządzeniu bez przekłamań koloru? Kilka sprawdziłem i albo tylko SD albo jakość FHD jest tragiczna.

Odwołuje to co napisałem o aparacie. Działa tak samo jak wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś uzywalem lgCamera, wiele opcji konfiguracyjnych i miedzy innymi opcja nagrywania FHD

Spróbuje, ale i tak powiększyłem rozmiar internal storage do rozsądnych rozmiarów i problemy z aparatem ustąpiły. To znaczy nadal zapisuje tylko w pamięci wewnętrznej ale nie ma komunikatów o braku pamięci i dzielenia wideo na części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że lgCamera jest dobrą aplikacją, nie wiem jak się sprawuje na v6, ale na v5 potrafi wycisnąć z kamery naprawdę dużo, porządne Full HD z rozsądnym bitrate i fpsami, można sobie wszystko ustawić i co ma być ważniejsze - jakość, czy wielkość pliku końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI pytanko, jeśli mam świeżo wgraną najnowszą wersję V5 i mam factory recovery(te które było podane w tym temacie) zamiast TWRP to mogę flashować od razu V6 na V5 bez żadnego formata? i po instalce tylko dalvik cache wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, uparłem się zainstalować V6. Walczę z tym już od dwóch wieczorów.

W międzyczasie udało mi się bezproblemowo zaktualizować telefon do V5 26.0.0. przy którym za diabła nie chce zaktualizować do V6.

Próbowałem instalacji przez "Aktualizację" z MIUI -> błąd

Próbowałem przez oryginalne recovery z tego ROMu ->błąd

Zainstalowałem stockowe recovery (stock. 5.0) z linku na wcześniejszych stronach (wyekstraktowane img). W trakcie aktualizacji do V6  -> błąd: "Warning No file_context ... Instalation aborted" .

Wcześniej przechodziłem też już procedurę odceglania bo podczas wszystkich eksperymentów utraciłem dostęp do recovery.

Telefon mam wyczyszczony łącznie z kartą SD, nic tam nie ma poza systemem, ROMami w zip i różnymi wersjami recovery.

Jedyne co innego pozostało po poprzednim systemie to podział karty SD i utworzona dodatkowa 1GB partycja EXT(z powodu używania Link2SD). Ale czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie dla tego procesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też często jest problem z brakiem miejsca, czasami pomaga wipe cache, czasami, o dziwo, hot reboot.

Panowie pomóżcie, uparłem się zainstalować V6. Walczę z tym już od dwóch wieczorów.

W międzyczasie udało mi się bezproblemowo zaktualizować telefon do V5 26.0.0. przy którym za diabła nie chce zaktualizować do V6.

Próbowałem instalacji przez "Aktualizację" z MIUI -> błąd

Próbowałem przez oryginalne recovery z tego ROMu ->błąd

Zainstalowałem stockowe recovery (stock. 5.0) z linku na wcześniejszych stronach (wyekstraktowane img). W trakcie aktualizacji do V6 -> błąd: "Warning No file_context ... Instalation aborted" .

Wcześniej przechodziłem też już procedurę odceglania bo podczas wszystkich eksperymentów utraciłem dostęp do recovery.

Telefon mam wyczyszczony łącznie z kartą SD, nic tam nie ma poza systemem, ROMami w zip i różnymi wersjami recovery.

Jedyne co innego pozostało po poprzednim systemie to podział karty SD i utworzona dodatkowa 1GB partycja EXT(z powodu używania Link2SD). Ale czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie dla tego procesu?

Proponuję odceglanie, przejście na MIUI 6 na chińskim ROM-ie, a dopiero po tym instalację MIUI Polska. Powinno zadziałać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z ostatnią aktualizacją znowu przestała mi działać poczta z exchange (nie pobiera się treść wiadomości). Chciałbym podmienić odpowiednie aplikacje/usługi korzystając z poprzedniej wersji. Czy możecie mi pomóc w ustaleniu co powinienem podmienić? Wystarczy sama poczta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też apka Usługi wymiany, ale zawsze po takiej podmianie może się wszystko bugować.

Tego nie znalazłem ale i tak wygląda, że wystarczy podmienić aplikację poczty. Znowu mogę czytać służbową pocztę . A tak przy okazji, wydaje mi się że ostatnio wydziałem jakieś ustawienia sterowania gestem, wyciszenie dzwonka przy podniesieniu telefonu na przykład. Teraz nie mogę tego odnaleźć, czyżby zostało to usunięte? I jeszcze jedno, wcześniej kiedy do kogoś dzwoniłem telefon podpowiada mi ostatnio używaną z tym kontaktem kartę SIM, teraz nic takiego nie ma. Czy po prostu czegoś nie wiem / nie rozumiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być na stocku, chyba że potrzebujesz sd swap, to wtedy twrp 2.8.

Nadal bez sukcesu :-(

Zastosowałem procedurę odceglania, w wyniku mam oryginalny chiński ROM.

Co teraz powinienem zrobić?

Próbowałem przez "update" z karty SD wrzucić ROM MIUI Polska V6 i nie udało się.

Tą samą procedurą bez problemu wgrywam Polski ROM V5.

Co robię źle? Powinienem najperw zrootować?Zaktualizować do jakiegoś chińskiego V6?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...