Skocz do zawartości

Miui V6 Dla Redmi 1


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Dla tych co się zastanawiają na przejściem z V5 do V6.
Po niecałym tygodniu testowania (zainstalowane po czyszczeniu data/system/dalvik/cache poprzez recovery HM1W- TWRP-2.5.0.0-stas2z) wersji "MIUIPolska_HM2013023_5.4.10_v6-4.4" na Red Rice'ie mogę stwierdzić że wobec V5:
 
- nie chodzi jakoś specjalnie szybciej
- w V5 sms po dostarczeniu wyskakiwał od razu na dole pulpitu (można go było spokojnie przeczytać i skasować) a nie tylko na górze w powiadomieniach
- V6 ciągnie trochę szybciej baterię (mozliwe że to kwestia wywalenia paru systemowych śmieci typu data usage itp. których i tak nie używam)
- w końcu działa aplikacja od opaski MiBand
- stockowa przeglądarka też jest słaba - jak ustawić żeby domyślnie po uruchomieniu ładowała się strona z zakładkami? Próba zainstalowania starej wersji 2.0.1 (20140916) kończy się niepowodzeniem
- z konta Xiaomi nie zsychronizowały się żadne smsy ani wykonane rozmowy (przy reinstalacji V5 działo całkiem dobrze)
- w końcu wifi przy ustawieniu "Tylko gdy włączony" działa jak należy, wcześniej miał jakieś zawiechy, nic nie chciało się ładować nawet przez dłuższy czas używania telefonu
- aplikacja muzyka wisi cały czas w oknie powiadomień - irytujące, w końcu zrobione odtwarzanie po folderach
- aplikacja Wideo wyświetla jakieś powiadomienia o chińskich nowościach :D
- aplikacja aparatu słaba, zdjęcia najczęściej rozmazane - widać też mocną kompresję
- namieszane w ustawieniach (aplikacje systemowe)
- wcześniej można było ustawić żeby w oknie powiadomień były zarówno przełączniki jak i powiadomienia, teraz trzeba przesuwać
- czasem przy wyłączeniu gps'a z paska powiadomień wygląda on na włączony (pracuje wtedy w trybie "Oszczędzanie energii") 
- karta SD to pamięć urządzenia, brak możliwości wyboru zewnętrznej karty
- biedne theme'y w markecie
- z racji jakiś dziwnych ustawień dotyczących uprawnień zapisu/odczytu na prawdziwej karcie SD nie działa iGO
- działa aplikacja WeBike (wcześniej przy instalacji wyskakiwał error 905)
- działa latająca ikona w Yanosiku 
- nie widzę żadnych błedów procesów
Edytowane przez 4r3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa Exchange :P

Co do SD to wina KK, apki nie mają do niej uprawnień.

Synchronizacja jeszcze nie jest w 100% naprawiona.

Przeglądarki nie ustawisz, Acid usunął stronę z zakładkami, bo było pełno chińszczyzny. Starych instalować nie można ot tak...

Motywy biedne, bo MIUI 6 nie ma jeszcze pół roku i patchromu jak MIUI V5, przez co jest mało osób zainteresowanych robieniem motywów. Za kikka miesięcy będzie lepiej.

Bateria trzyma lepiej niż V5 (chociaż wszelkie synchronizacje dużo zużywają...). Mam baterię półtoraroczną i trzyma lepiej niż na początku.

W aparacie zmieniałeś ustawienia zaawansowane?

Powiadomienia SMS wysuwają się z góry o ile dobrze pamiętam, nie trzeba wysuwać belki. zobacz ustawienia powiadomień ogólne i dla apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia SMS rzeczywiście wysuwają się od góry, ale widać tylko niewielką część wiadomości.

 

Moje wrażenia odnośnie V6:

 

- bateria trzyma trochę dłużej,

- nie zacina się przy synchronizacji (podczas synca w v5 telefon był dla mnie nieużywalny przez 30s),

- bardziej przyjazny odtwarzacz muzyki, niestety nie da się sortować utworów w playlistach (lub ja nie potrafię),

- co jakiś czas trzeba wykonać restart, dzisiaj rano ubijało mi odtwarzacz co parę minut

 

Żadnych większych problemów nie doświadczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że V6 to na razie proteza systemu.

 

Przez ochornę karty SD nie można na nią nic wgrać przez AirDroida, telefon nie jest wykrywany jako pamięć masowa więc jak mam tam cokolwiek wgrać? Jedyna działająca metoda to zrobienie serwera FTP w menadżerze plików. 

 

Chyba przejdę na V5 póki co.

 

Poza tym, ktoś spotkał się z tym że wariuje mu digitizer podczas połączenia telefonu z kompem przez USB? Totalnie świruje, odpala różne rzeczy których się nie naciska itp. Podczas ładowania ładowarką jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wgram najnowsze MIUI V5 pobrane z MIUI Polska(MIUI: 26.0.0 ) to po dokonaniu full wipe powinno się obejść beż żadnych problemów? Wipe jak przy instalacji V6 czyli jak powiedział @NotExist:

 

 

Advenced Wipe->zaznaczasz wszystko z góry na dół oprócz sdcard i flash Miui później a po dla własnej wygody ja robię zawsze wipe cache i dalvik cache

 

Na V6 odkryłem nowy problem. Po odjęciu od głowy(w trakcie rozmowy) ekran nie zapala się automatycznie, trzeba wcisnąć przycisk blokad.

 

@Numb

 

 

Miałem tak na Xperii J kiedyś, też tylko przy kompie, wina kabla.

Na V5 było OK

Edytowane przez cichy45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są są problemy z czujnikiem czasami. Na V5 czasami nie działał i zawsze zaczynał działać dopiero po wyłączeniu i włączeniu telefonu.

Na V6 z czujnikiem jest taki bug że czasami jak rozmawiam to ekran mryga, w sensie włącza się i szybko gaśnie. Dziwna sprawa. Jakby czujnik był wadliwy to myślę że by nie działał a jednak na V6 w 99% rozmów działa poprawnie.

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ten dział, więc nie chce za bardzo spamować ale myślę o tym fonie:

http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/170-xiaomi-redmi-note-4g-dualsim-2gb.html

Polecacie ogólnie słuchawkę? Sklep też okey?

Zastanawiam się tez czy sie nie wyłamać i czy nie kupić tego:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Jiayu-S3-5-5-1920x1080-Gorilla-Glass-FDD-LTE-MTK6752-Octa-Core-3GB-RAM-16GB/32265288492.html

Świetny telefon, za psie pieniądze jak na takie parametry. 3GB RAMu ło matko, to moj lapek tyle ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wreszcie ostatnią wersję z full vipe. Przynajmniej problemy z synchronizacją kalendarza ustąpiły. Niestety poczta wciąż nie pobiera treści wiadomości z serwera exchange. Stanowi to dla mnie bardzo poważny problem gdyż niemal uniemożliwia mi normalną pracę. Poza tym nie widzę jakichś poważniejszych błędów, poza ignorowaniem przez aparat ustawienia o miejscu zapisu zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zainstalowałem sobie Miuiv6 przez TWRP i wszystko ładnie śmiga ale mam problem z dwiema rzeczami. Mianowicie - nie mogę zrootowac telefonu (jeśli było już rozwiązanie tego problemu to przepraszam ale przeoczyłem), dodam że na Miui 5 bez pproblemu sobie zainstalowałem. Druga rzecz to taka, że nie mogę zrobić tego sd swapa bo plik nie chcę się sflashowac, myślałem że to wina TWRP ale stockowe recovery też się nie flashuje ;( czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roota:

Panel sterowania->Uprawnienia->Dostęp do root i tam zarządzasz jakie apki mają mieć dostęp do roota. :)

Co do SD Swap to na pewno flashujesz zip a nie rozpakowujesz? Jaki masz błąd jak chcesz zrobić swap?

Inne pytanie do reszty: jak się sprawia 5.1.1? Plusy/minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli nie muszę żadnego pliku z rootem wgrywać?

2. Jak flashuje zipa w recovery to się po prostu wyświetla zip siginature verification failed. A potem failed na czerwono.

3. Do panów tlumaczy - czy zwrot "Brak pobierań" jest poprawny? Wyświetla się to gdy wejdziemy w Pobrane i nic w tym czasie się nie pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, SD swap działa ;) to jeszcze jeden problem mam ;D próbowałem wcześniej wgrać plik z rootem przez recovery (ten co się wgrywalo w MIUI 5) i zainstalowała się ta apka SuperSU i jak ją włączę to chce zaktualizować plik binarny ale kończy się to niepowodzeniem. Skoro tego nie potrzebuje to jak mam to wywalić? Telefon to widzi jako apke systemowa więc nie da się odinstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...