Skocz do zawartości

Miui V6 Dla Redmi 1


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

SWAP generalnie przydatny. Po zainstalowaniu ROMu nie widziało mi danych aplikacji itd. Po SWAP widzi. Rozumiem, że jak będę chciał zainstalować jakąś apkę to też dane pójdą na kartę SD?

Zrobiłem wipe, zainstalowałem ROM od nowa i teraz kolejne (mam nadzieję, że ostatnie. :P) pytania:
1. Jak zrobię SWAP to dane aplikacji z Kopii MIUI pójdą na kartę SD?
2. Usunąć SWAP można po prostu instalując jeszcze raz ROM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem o jaką kartę SD chodzi... Po zmianie czy przed? Dane z kopii miui idą tam, gdzie system je wyśle, a na MIUI 6 wszystko idzie na wewnętrzną (po swapie sd)

2. Tak, tylko dane aplikacji z folderu Android itp. zostaną na tym samym nośniku, więc nie będą widoczne dla systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh coś chyba namieszałem... Zrobiłem SWAP. Poprzywracałem kilka aplikacji. Uruchamiam je a one tworzą sobie foldery w pamięci wewnętrznej telefonu (widocznej jako karta SD ale to normalne to tak miało być). Mimo to wcześniej jak je uruchomię to zapamiętane są ustawienia z przywracania.

No ale jaki jest sens skoro i tak aplikacje sobie tworzą foldery w katalogu Android/Data w pamięci wewnętrznej? Co robię źle...

 

EDIT: Co za szit... NIGDY WIĘCEJ telefonu z kartą pamięci. Nigdy.

 

EDIT2: Więc tak. Zdjęcia, filmy idą do pamięci wewnętrznej telefonu. Aplikacje instalowane z Google Play też idą do pamięci telefonu. NIC nie ląduje na karcie pamięci mimo SWAPa. Albo ja jestem ułomny albo coś jest grubo nie tak.  :mad:

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaction, na karcie SD po swapie (czyli rzeczywistej wewnętrznej) powinny się dodawać tylko zdjęcia z aparatu. Reszta powinna działać.

To ja w takim razie nie rozumiem o co chodzi. SWAP zrobiłem tzn zainstalowałeś SDFix.zip w TWRP 2.5.0.0 z wątku w dziale. W zakładce Pamięć w ustawieniach mam "Phone storage" o wielkości 32GB. To jest właśnie karta SD i chyba tak powinno być prawda? To nie rozumiem czemu nic się nie instaluje na tej karcie, a wszystko leci do wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest karta SD. Co masz na myśli mówiąc, że leci do wewnętrznej? Tworzy foldery na wewnętrznej jako SD czy zapisuje dane na partycji data w pamięci wewnętrznej. Jeśli to drugie, to tak jest i tego się nie zmieni. Jeśli pierwsze, to nie rozumiem... U mnie normalnie wrzucało foldery na 32 GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzy foldery, ale nawet ściągając jakieś dane ze Sklepu Google widzę zmniejszenie się rozmiaru kategorii "Pamięć wewnętrzna". To ta pierwsza kategoria. Natomiast rozmiar Phone Storage które ma 32GB nie zmienia się po zainstalowaniu apki. To już chyba nie jest normalne hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że tak na dobrą sprawę to ten SWAP nic nie pomaga w przypadku bycia danych aplikacji na pamięci wewnętrznej telefonu? Karta SD praktycznie pozostaje bez żadnego użytku w tym wypadku?

Tak, jeśli apka jest tylko na /data, to niestety nic się nie poradzi. To bardzo pomaga przy np. dużych grach po 1 GB, gdzie w wewnętrznej się nie zmieści, bo ona ma 800 MB. Na /data również, a tak wszystko można ładnie zmieścić.

Po otrzymaniu sms przy wygaszonym wyświetlaczy nie wzbudza się on. Gdzieś jest jakaś opcja do zaznaczenia może?

Nie. Zależy to tylko od zakrycia czujnika zbliżeniowego. Może masz brudny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw bo w WD mi najwięcej wakelocków u niego się wyświetla.

Ogólnie to jestem mile zaskoczony baterią. Może i niecały jeden dzień używania to niezbyt dużo, aby w miarę obiektywnie ocenić, ale mogę powiedzieć, że odczuwam znaczną poprawę w długości życia telefonu na baterii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam niestępujący problem. Po przesiadce na Miui v6 telefon na slocie sim 1 wymusza prace w trybie 2G, pomimo ręcznego ustawienia tylko 3G wraca do tylko 2G. Tylko ja mam taki problem ? Plusem przesiadki jest możliwość podłączenia pulsometru na klatę z lidla :) .

Cześć jeśli zamieniałeś już karty miejscami po instalacji romu to niestety ratuje Cie postawienie systemu na nowo (tak akurat było w moim przypadku :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karta jest tak że problem jest że ściągnięcie z marketu.wystarczy ściągnąć z innego źródła wrzucić pliki na kartę zainstalować xposed+xinternal sd, wcześniej zrobić fix i to wszystko.nie wiem czemu wszystko tak przeżywacie i szukacie rady i innych.czasem trzeba samemu poglowkowac.wesołych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Na V5 zawsze miałem pod lewym przyciskiem funkcję rozwijania menu(np. w galerii) a po przytrzymaniu środkowego listę ostatnich aplikacji.

 

Teraz po naciśnięciu lewego przycisku otwiera się lista ostatnich aplikacji tak jakbym przytrzymywał środkowy, choć w ustawieniach jest wybrane menu podręczne. 

To błąd czy coś źle robię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karta jest tak że problem jest że ściągnięcie z marketu.wystarczy ściągnąć z innego źródła wrzucić pliki na kartę zainstalować xposed+xinternal sd, wcześniej zrobić fix i to wszystko.nie wiem czemu wszystko tak przeżywacie i szukacie rady i innych.czasem trzeba samemu poglowkowac.wesołych

Swoją drogą kto się bawi w ściąganie plików apk i instalowanie ręcznie na telefonie.

Używanie appstore mnie denerwuje, bo trzeba pozwolić na instalację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też mam pozytywne odczucia odnośnie romu, nie dość że działa jakby płynniej, dźwięk nie powoduje lagów. Ale te śmieszne gierki 2D dalej tną się - nie wygląda to jak na v5 (bardziej jak mikroprzycięcia w SLI). Moglibyście mi powiedzieć czy u was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie Play trzyma niesamowicie dobrze zasięg, normalnie siedział cały czas na roamingu, ale to dobrze :D

 

Są jakieś opcje odnośnie "polepszania" dźwięku poza Viperem i Misoundem? Zacinanie tych gierek nie daje mi spokoju... (wiem wiem, uczepiłem się).

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Najśmieszniejsze jest to, że każda gierka 3D chodzi idealnie.

 

Wydaje mi się, czy zrobili coś z zasięgiem 3g? Bo jest znaczna poprawa względem v5.

Mam podobne odczucia. Na V5 na wsi łapało mi czasami 3G z sąsiedniego miasteczka, teraz praktycznie ciągle widzę znaczek 3G na belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośnika również cicho. To akurat im nie wyszło.

Można ewentualne pogrzebać w engineer mode (*#*#13411#*#*), może tam jest coś głębiej pozmieniane. Ogólnie Audio jest tam inaczej zrobione, ja zmieniłem tylko podstawowe ustawienia, ale to może z 2-5 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...