Skocz do zawartości

Miui V6 Dla Redmi 1


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowany bezproblemowo :) nawet na TWRP :) także zabieram się za testowanie :P

i od razu pierwszy bug :P brak prawidłowego rozpoznawania nazw kart sim :)

Jeśli mógłbyś powiedzieć, na jakiej wersji TWRP flashowałeś i czy robiłeś przedtem jakiś wipe?

 

I pytanko ogólne. Mam wersję 4.5.29 - czy muszę najpierw zaktualizować do najnowszego V5 i potem na V6 czy od razu można przejść na V6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna zmiana na której mi zależało. Mianowicie znowu działa mi GG. Na tej wersji V5 którą podałem na poprzedniej stronie prawie nigdy nie chciało się zalogować, nieważne czy po wifi czy danych mobilnych. Teraz działa bez problemu.

 

Z innej beczki. Czy ktoś wie jak działa funkcja timelapse w aparacie?

Edytowane przez cichy45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timelapse robi "zdjęcia" co pewny odstęp czasu a potem soft robi z tego film (tak w uproszczeniu).

Pomijając klatki filmowane ujęcie jest przyspieszone. Dlatego filmuj np. poruszające się wolno chmury (np. 1x) a wyjdzie z tego film w przyspieszonym tempie. Oczywiście filmujesz np. 20 minut czy godzinę a z tego wyjdzie film powiedzmy 2-minutowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ROM jest ale czekam z flashowaniem bo muszę mieć sposób na kartę SD... Bez niej telefon jest nieużywalny to oczywiste. Jak karta SD będzie widoczna "standardowo" to podejrzewam, że nawet dane z Kopii MIUI się nie przywrócą lub się przywrócą ale aplikacje nie będą tych danych widziały i utworzą swoje nowe foldery w pamięci telefonu. Więc czekam co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chińskim beta Romie była wręcz ciemnia na minimalnym :) może Acid by coś pomyślał o poprawieniu tego :) jeśli nie to sam postaram się w to zagłębić :)

Odnośnie SD na chińskim Romie była podmieniona pamięć ale niestety nie mam pojęcia jak

No i jak z tym OTA jest czy nie ma

Edytowane przez NotExist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.miui.com/thread-99836-1-1.html
To ten mod? Testował to ktoś? Możecie powiedzieć jak w ROMie MIUIPolska 5.4.2 wygląda teraz sprawa z SD? Ty Numb napisałeś, że fixa nie ma i najlepiej zrobić SWAP dlatego też pytam czy to to. Generalnie czytałem gdzieś, że jak się zrobi SWAP karty SD i pamięci wewnętrznej to są częste FC aplikacji znajdujących się na karcie.

Wybaczcie, że tak spamuję tu ale tak jak pisałem wcześniej, telefon służy do pracy i potrzebuję go w miarę sprawnego. Z aplikacjami również. :) Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Od razu też zapytam. W przypadku Foldermount jak by sprawa wyglądała, jak bym chciał przerzucić apki na kartę SD ALE wcześniej bym dane aplikacji przywrócił z Kopii MIUI. Zagmatwane to wszystko. Jeżeli mógłbyś Numb szerzej coś powiedzieć o tym to byłbym wdzięczny. Wiem, że nadchodzą święta i zawracam gitarę ale jak byś mógł to by było super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem znalazłem. Nie zaobserwowałeś po zrobieniu SWAPa jakichś problemów z działaniem telefonu? Fixa instalować przez recovery pewnie?

No i ponowię pytanie: po zrobieniu SWAPa da się przywrócić dane aplikacji tak aby działały czy nie ma sensu i wszystko będę musiał stawiać od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z foldermount nie wiem, bo nigdy nie używałem.

Ten fix co podałeś to zmieniony kernel przez Sonica. Jednak mówiłem, że zip do swapa jest na naszym forum, modyfikacje systemowe i wątek o twrp. Leży chyba obok twrp 2.8.

 

Niestety po wgraniu tego moda nie ma znaczenia co wybiorę w ustawieniach i tak zapisuje do pamięci wewnętrznej.

 

Nie powinno tutaj być aparatu?

 

Screenshot_2015-04-04-15-45-11.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przywracać potem kopię, którą zrobię w "Kopii i przywracanie danych" MIUI? Jakie dokładnie elementy przywrócić bo czytałem wcześniej, że nie przywracać ustawień systemowych. Zgadza się?

 

Im mniej przywrócisz z kopii, tym mniej potencjalnych problemów. Przywracaj tylko to, co naprawdę jest bardzo trudno/niedogodnie sobie ustawić od nowa ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może głupie pytanie ale zrobiłem SWAPa i zamieniałem SD z pamięcią wew. telefonu. Teraz w TWRP jak zrobię pełnego Wipe'a z odznaczeniem karty SD sformatuje mi ją czy nie? :D

 

EDIT: Galeria chodzi przetragicznie. ;__; Nie wiem czy to wina tego, że na razie zainstalowałem ROM nie robiąc Wipe czy tak to zostało zoptymalizowane. Chodzi gorzej niż w MIUI5 Stable 26

 

EDIT2: Dobra. Zadaję głupie pytania. :P Po prostu zainstaluję ROM jeszcze raz co usunie SWAP (chyba) i zrobię Wipe'a.

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...