Skocz do zawartości

Miui V6 Dla Redmi 1


Re4ctioN

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnych "przeróbek na nasz region". To jest zwykły ROM do Redmi 1 WCDMA, tylko to są wczesne bety, nie bez powodu jest dostępna tylko dla testerów. Nie jest bezpieczna, różne cuda się dzieją. I wg tej strony dodatkowo chiński dev binbinshe pozmieniał kilka rzeczy. Jak będzie w miarę stabilna beta, to zapewne pojawią się leaki. Na razie ten ROM nadaje się do zobaczenia i to wszysko, codzienny użytek jest niewskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam go od wczoraj i jest chociaż mam problem z rootem. Wczoraj chyba był,a dziś rano musialem zainstalować od nowa. (wygrałem nie ta wersję a myślałem że zaktualizuje i trzeba było przywrócić imei). Dograłem supersu ale na razie nic to nie dało. W lacky patcher gdy chcę coś zrobił to komunikat o braku dostępu do karty.. Itd itp;-) nie miałem w sumie czasu zająć się tym problemem dokładnie, jutro się tym zajme i będzie git ;-)

Ps. Gdyby ktoś miał taki problem z rootem wystarczy wejść w recovery i po naciśnięciu reboot wyskoczył komunikat by naprawić root.

Edytowane przez Pawel1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Po instalacji romu mam 2 błędy które niestety zmusiły mnie do powrotu na V5. A mianowicie:
1. Pomimo wpisania prawidłowego PIN karty pokazuje że PIN błędny i nie da rady dalej przejść.
2. Po wyciągnięciu karty SIM i włączeniu, ukończeniu konfiguracji cały czas wyskakuje że services.media została zatrzymana co uniemożliwia uruchomienie m.in. galerii.
Jeśli ktoś będzie miał rozwiązanie tych dwóch problemów z chęcią zacznę testowanie tego ROM'u  :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pinu na kartach sim. Nie mam również problemu z services.media. Są za to te same bugi co w nocie 3g.
@Edit: Mam pytanie właściwie do Numba lub Acida, nie wiecie kiedy na en.miui pojawi się nowy rom dla redmika 1?(v6)
@E2: Niie było pytania.(OTA)

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, lecę na Angielskim (Swoją drogą, jbart to dzieło Acida?)
2. Jest ota ale nie wiem czy dla wszystkich czy tylko dla osób z beta teamu.
3. Na forum miui jest zapis "Please do not leak the beta ROM file! Violation of this rule will cause permanent ban from the forum!" Nawet dzisiejszego changelogu nie mogę udostępnić. Mogę powiedzieć, że korzystam z powodzeniem z tego romu od kilku(nastu) dni, chodzi fajnie i naprawili w dzisiejszej aktualizacji kilka błędów które mnie denerwowały.

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tutaj. Pobrałem z chińskiego(a właściwie angielskiego) forum prawdopodobnie tą samą wersję co z włoskiego(mega działa zazwyczaj cudownie, spróbuj na innej przeglądarce) natomiast aktualizacje przyszły po ota.

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawdopodobnie wyrzucili mnie z beta teamu(jeśli tak to nie mam pojęcia czemu) lub beta się skończyła. Oficjalny rom śmiga całkiem fajnie(oprócz galerii i przeglądarki). Funkcje które zapadły mi w pamięci to tryb jednej ręki i tzw. simple mode. Pierwszy to wiadomo natomiast drugi to właściwie taki prosty launcher, osoby w podeszłym wieku powinny bez problemu móc używać telefonu w tym trybie. Czcionki robią się większe, właściwie wszystko robi się większe i prostsze. 

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiony tylko jeden błąd: nowe stock recovery, które działa. Browser dalej po 4 sekundach freeze, MiBand chodzi fajnie, choć BT czasem freezuje, jest do dopracowania. Po sflashowaniu zipa z zamianą pamięci wewnętrznej z SD jest ok. Poza tym - praktycznie nadaje się do codziennego użytku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka gier, w tym lagujące na V5 gry 2D. Tu chodzą bardzo ładnie, bez przycinek i to nie na profilu wydajnym. Na testy 3D nie mam za bardzo możliwości, bo nie korzystam ze Sklepu Play (tylko MiMarket, dzięki czemu jest więcej RAM, a apki potrzebne są :P).

Zlikwidują problemy z:

  • przeglądarką
  • lagami galerii
  • numerami zamiast nazw w dialerze
  • delikatnymi ścinkami UI (choć trochę zależy od renderowania na CPU bądź GPU i stopnia ZRAM)
  • częstym brakiem odblokowania MiBandem
  • zapisem na SD (choć pewnie i tak w MIUI Polska będą zamienione SD z wewn., ale decyzja należy do Acida)

i ROM będzie zdatny do codziennego użytku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stopień kompresji ZRAM, na Redmi 1 najlepiej Off lub Middle, najwyższa to raczej dla Redmi 1S. Przy off czasem schodzi ram do 130 wolnego, a przy middle tylko do 270. Mimo tego, prawdopodobnie gdzieś jest wyciek, choć działa o dziwo stabilnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na high i działa całkiem nieźle, fabrycznie jest na middle. Korzystam z wielu kart w przeglądarce, bardziej zależy mi na większej ilości wolnego ramu.
@Edit: Mam jeszcze pytanie odnośnie "Na Redmi 1 łatwo dzięki bugowi, bo po reboocie w toaletę resetuje nazwy kontaktów na numery i trzeba index przebudować " O co chodzi? Nie mam żadnego problemu z kontaktami.

Edytowane przez Filo301
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...