Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Czujnik oświetlenia po kalibracji


SzczufFun

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem kalibracje czujnika oświetlenia z pomocą aplikacji "MIUI Hidden Settings". Nie to że źle czujnik działał, po prostu lubie sobie grzebać w telefonie :mellow:  "Light Sensor Calibration" w zakładce QMMI.

Wszystko fajnie, a tu nagle czujnik zaczął mi świrować, wykrywa maksymalne natężenie światła a LUX'y podaje w ilości milionów.

Nie działa nawet manualne zmniejszanie podświetlenia paskiem, bez automatycznej adaptacji podświetlenia. Próbowałem jeszcze raz kalibrować, nic nie daje. Spróbuje zainstalować od nowa soft.

Może istnieją jakieś aplikacje które faktycznie działają, albo bez ROOTa da się jakoś zmienić pliczek od konfiguracji czujnika. Póki nie spróbuje zainstalować od nowa softu czekam na jakieś propozycje rozwiązania tego problemu.

Może ktoś poradzi jak można wrócić do ustawień fabrycznych przed "kalibracją" czujnika oświetlenia. 

ads.png

26.09.2019 12:43 EDIT:

Ponowna instalacja softu o tym samym numerze nie pomogła. W ostateczności czeka mnie Full Wipe.

26.09.2019 14:09 EDIT:

Full Wipe także bez sukcesu.

Edytowane przez SzczufFun
[ROZWIĄZANY]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w końcu odblokowałem bootloader. Zainstalowałem MIUI11 od MIUIPolska, problemu to nie naprawiło, robiłem całkowity Flash poprzez MIFlash, także bez skutku. 

Oczywiście niezbędny przy rozwiązaniu problemu pewnie okaże się root, wgrałem magiska. 

Grzebałem w plikach systemowych, w folderze Vendor, szukałem jakiś plików konfiguracyjnych. Znalazłem gdzieś jakie zmienne przechowują zakres, rozdzielczość, czułość, wartości w lx itd. 

Ale ze ja jestem słaby z tych androidów to za dużo nie zdziałałem.

Po instalacji MIUI11 wartości czujnika swiatła wiszą na wartości 429496736,000000 lx. Włączenie trybu automatycznej jasności nic nie zmienia, prócz maksymalnej jasności. 

Prosze bardzo o pomoc. Teraz można sobie pozwolić na więcej, root, odblokowany bootloader. 

Edytowane przez SzczufFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, SzczufFun napisał:

Prosze bardzo o pomoc.

Nikt nie spotkał się z tym problemem więc nikt nie pomoże bo nie wie jak.

I szukasz rozwiązania tam gdzie go nie powinno być. Dane kalibracyjne czujników mogą być na osobnej partycji. Kiedyś to była EFS. Tylko też nie radzę w niej grzebać jak nie wiesz co bo można łatwo utracić adresy sieciowe (MAC wifi czy bt) jak i imei. Czy teraz jest czy jak to teraz działa to ci nie powiem.

Partycja vendor jak i system są aktualizowane podczas instalacji systemu często też formatowane. Dlatego też nie przechowuje się tam takich ustawień po kalibracji. 

Na twoim miejscu próbował bym jeszcze raz spróbować tą aplikacją skalibrować czujnik w nocy gdy nie ma żadnego światła lub w najjaśniejszym miejscu.

Jeśli nie pomoże to pełne formatowanie telefonu z poziomu TWRP (partycje systemowe, vendor, data, cache etc... + kompletny format partycji data który również usuwa szyfrowanie) i instalację MIUI na nowo z paczki ZIP.

Dodatkowo sprawdził bym czy na jakiś custom romach telefon tak samo się zachowuje.

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała to uznał bym za uszkodzenie czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pietr napisał:

Na twoim miejscu próbował bym jeszcze raz spróbować tą aplikacją skalibrować czujnik w nocy gdy nie ma żadnego światła lub w najjaśniejszym miejscu.

Jeśli nie pomoże to pełne formatowanie telefonu z poziomu TWRP (partycje systemowe, vendor, data, cache etc... + kompletny format partycji data który również usuwa szyfrowanie) i instalację MIUI na nowo z paczki ZIP.

Dodatkowo sprawdził bym czy na jakiś custom romach telefon tak samo się zachowuje.

Kalibracje robiłem w nocy przy całkowitym braku światła oraz w dzień nawet swiecąc mocnym strumieniem swiatła na telefon. Zero różnicy. 

Formatowanie jak wyżej napisałeś robiłem, formatowałem wszystko i wgrywałem nowy ROM, tak samo w MiFlash robiłem "Flash_All". Już na bootowaniu ekran rozświecał się na maxa. 

Customów nie sprawdzałem, w sumie można pokusić się o inna dystrybucję niż Xiaomi. Dam znać co z tego wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ROZWIĄZANIE]

Problemem okazała się partycja Persist, która w Mi9 jest zablokowana, czyt. "Write protected".

NIE DZIAŁA:

- Fastboot MODE

      Przy flashowaniu za pomocą Miflash wywala błąd "write protected" kiedy zmodyfikujemy soft pod Fastboot. Mam na myśli modyfikacje plików "flash_all.bat", "rawprogram0.xml" oraz "crclist.txt".

- EDL MODE

      Jeżeli twoje konto Xiaomi nie posiada zezwoleń na wykonywanie operacji w trybie EDL (Bootloader to nie to samo), nawet nie próbuj flashować Mi9 poprzez Miflash w ten sposób. Po prostu cie nie puści dalej.

- Terminal TWRP

      Polecenie w terminalu "dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/mmcblk0p27" nie działa. Na moją logikę, po flashowaniu, wartości Records In i Records Out powinny się w jakikolwiek sposób różnić. A tak się nie dzieje. Terminal mówi że wszystko spoko i Finished a tak naprawde nie zrobił nic.

DZIAŁA:

- Install TWRP

      W pierwszej kolejności opcja Zamontuj (Mount) i zaznaczamy partycje "Persist". Następnie opcja Instaluj (Install) i (Ja oczywiście byłem ślepy i tego nie widziałem) wybieramy na dole niebieski przycisk Instaluj Obraz (Install Image). Dzięki temu w folderach będziemy mogli zobaczyć wszystko z rozszerzeniem *.img. Wybieramy wcześniej wgrany pliczek persist.img dla swojego modelu telefonu i w następnym oknie wybieramy partycje Persist. Przeciągamy pasek, informacja "Instalacja Ukończona Pomyślnie". Dziękuję Dobranoc.:blink:

Cieszymy się działającymi czujnikami. W moim przypadku czujnikiem światła.

Nie grzebcie w QMMI. Później takie kwiatki wychodzą jak w tym przypadku. Ja lubię grzebać no i sam jestem sobie winny.

Wątek uważam za rozwiązany

Edytowane przez SzczufFun
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...