Jump to content

Mi 9 Lite / Mi CC9 – Official Global & EEA Stable ROM

Recommended Posts

• Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Xiaomi Mi 9 Lite / Mi CC9 - Global Stable ROM MIUI V10.3.1.0.PFCMIXM Recovery (2.1 GB) - https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PFCMIXM/miui_PYXISGlobal_V10.3.1.0.PFCMIXM_498ea52b22_9.0.zip

No fakt siedzi w ustawianiach, a już myślałem, że coś narozrabiali EDIT: 19.08.2020 - jednak narozrabiali (aktualizacje wycofane). Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapa

Poszło z pliku, zobaczymy ile to warte

Posted Images

@jawala

Mogę. A masz pojęcie o taskerze? Bo to nie temat na tłumaczenie jego działania. Ale, chwilowo słabo to działa. Od v12 gdy ekran zablokowany a telefon siedzi w kieszeni (lub w inny sposób czujnik zbliżenia łapie) powiadomienie nie wybudza ekranu, pomimo zaznaczenia tej opcji. Niestety, jest to warunek bezwzględny żeby AoD się aktywował. Działa z połączeniami bo wtedy ekran musi świecić, działa z textra bo ona olewa systemową blokadę. Jednak Messenger, Gmail i kilka innych aplikacji są potulne i nie wymuszają wybudzenia ekranu. 

Zadziała, gdy telefon sobie gdzieś leży. Nie wiem czy to jakiś "ficzer" czy bug ale nie mogę go obejść. 

TaskerNet - AoD

Edited by frrancuz

Jasne że mam pojęcie, kiedyś jak jeszcze bawiłem się w rootowanie i gotowanie romów to bawiłem się z przyjemnością Taskerem ale później spodobał mi się bardziej Atomagic i siedziałem do nie dawna na nim, jednak developerzy zakończyli wsparcie i projekt upadł, został Taskera, będę musiał przypomnieć sobie co nieco bo to inna filozofia.

Dziękuję za linka, może coś pokombinuję, u mnie ekran się wybudza w postaci świetlistych ramek bo mam to ustawione gdzieś w opcjach

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

• Like 1
8 minut temu, jawala napisał:

Dziękuję za linka, może coś pokombinuję, u mnie ekran się wybudza w postaci świetlistych ramek bo mam to ustawione gdzieś w opcjach

Ale z tym nie zadziała. Musi być ustawione normalne wybudzenie. Na innych systemach patent też działa, ale na każdym trochę inaczej. W zależności od producenta. Kombinuj. Koniec offtopu.

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Nie mogę na 12.0.2. Czy to znaczy że za wcześnie próbuje(jest, ale jeszcze nie pozwalają), skoro można "za późno" jak wycofają? Suma kontrolna się zgadza.

Screenshot_2020-08-26-14-21-02-377_com.android.updater.jpg

Edited by frrancuz
Przed chwilą, frrancuz napisał:

Nie mogę na 12.0.2. Czy to znaczy że za wcześnie próbuje, skoro można "za późno" jak wycofają? Suma kontrolna się zgadza.

Jakim plikiem aktualizujesz ? OTA czy Recovery?

56 minut temu, pkonrad napisał:

W dziale RN8 Pro też koledzy maja problem z ręczną aktualizacją. Podobne komunikaty wyświetla. Może jest jakiś problem na serwerach Xiaomi.

Coraz częściej pojawiają się problemy z aktualizacjami u Xiaomi...

Bez przesady. Wystarczy do tego podchodzić spokojnie. Poza tym, Xiaomi ma trochę inny system dystrybucji oprogramowania. I na dokładkę - nikt nie każe pobierać wczesnych wersji które nie pojawiają się same na telefonie. Czasem są wycofywane, czasem mają błędy bo na siłę wgrywamy wersję testową. 

Wystarczy czekać na samoistną aktualizacje i tyle. 

Zaktualizowałem do 12.0.3 zmieniając region ma Stany Zjednoczone i zrobiłem ota czyli przyrostowo 160 MB i jest poprawa, wszystko chodzi płynnie, a poprzednia aktualizacja 12.0.2 ota przycinała animacje.

Zależy od regionu, jak miałem indie to coś tam doinstalowało ale bez problemu odinstalowałem a USA nic mi nie dodało, jest za to korzyść bo jak masz słuchawki przewodowe to dźwięk daje dwa razy głośniejszy

• Thanks 1
1 godzinę temu, jawala napisał:

Zaktualizowałem do 12.0.3 zmieniając region ma Stany Zjednoczone i zrobiłem ota czyli przyrostowo 160 MB i jest poprawa, wszystko chodzi płynnie, a poprzednia aktualizacja 12.0.2 ota przycinała animacje.

W sensie zmieniłeś region na Stany Zjednoczone i znalazło Ci aktualizację z 12.0.2 na 12.0.3 ? 

Żuczki, jedną sprawę jeszcze. Macie karty sd w telefonach? Bo mi galeria robi co zdjęcie plik 0kb na karcie. Muszę je ręcznie kasować. Czyszczenie danych tymczasowych nic nie daje a wersja apk z apkmirror nie ustawia języka pl. 

[mention=57321]jawala[/mention]
A masz może paczkę OTA z 12.0.2.0 do 12.0.3.0? U mnie nie wyszukuje aktualizacji po zmianie regionu i nie idzie zainstalować z linków wyżej.
Jak nie idzie z pliku Recovery to z OTA o którą prosisz też nie pójdzie.
28 minut temu, Pitero napisał:

Zarówno delta OTA jak i recovery Rom nie chcą się u mnie zainstalować. Sypie błędem jak na screenie :

Właśnie zauważyłem że ostatnio jest problem z ręczną instalacją ROMów z plików za pomocą systemowego updatera. Nie wiem czy czasem Xiaomi coś nie przyblokowało, albo mają jakieś problemy z serwerami...

8 minut temu, cincin27 napisał:

@Pitero

A jaką masz obecnie wersję i z których plików próbujesz wgrać?

Obwecną widac na screenie a probowałem różnicowki  miui-blockota-pyxis_global-V11.0.3.0.QFCMIXM-V12.0.3.0.QFCMIXM-557d1ff723-10.0.zip i jak i pełnego recovery roma. 

Wygląda na to,  że to Beta Stable i mój phone nie łapie się do grupy szczęśliwców, którzy otrzymali wjazd. Pozostaje czekać na public stable. 

1 minutę temu, pkonrad napisał:

albo mają jakieś problemy z serwerami...

To bardziej prawdopodobne. Jak chcę pobrac pełną paczkę przez aktualizacje (Pobierz najnowszy pakiet) to każe czekać i spróbować ponownie. Taki komunikat pojawiał się jak aktualizacja była wycofana.

1 minutę temu, FromWP napisał:

To bardziej prawdopodobne. Jak chcę pobrac pełną paczkę przez aktualizacje (Pobierz najnowszy pakiet) to każe czekać i spróbować ponownie. Taki komunikat pojawiał się jak aktualizacja była wycofana.

Do tej pory było tak, że nawet jak w danej chwili ROM nie był dostępny OTA (w danym regionie), ale nie był wycofany to z pliku ręcznie można było bez problemu zaktualizować...

4 minuty temu, pkonrad napisał:

ręcznie można było bez problemu zaktualizować...

Tak, ale musiał przejść weryfikację, a ta weryfikacja ostatnio im szwankuje, w różnych usługach, nie tylko aktualizacjach.

Edited by FromWP
  • Like 1
1 godzinę temu, Pitero napisał:

Obwecną widac na screenie a probowałem różnicowki  miui-blockota-pyxis_global-V11.0.3.0.QFCMIXM-V12.0.3.0.QFCMIXM-557d1ff723-10.0.zip i jak i pełnego recovery roma. 

No właśnie nie widać całego. Nie wiadomo czy masz rom EEA (QFCEUXM), czy global (QFCMIXM). 

Dnia 29.08.2020 o 18:53, Pitero napisał:

Zarówno delta OTA jak i recovery Rom nie chcą się u mnie zainstalować. Sypie błędem jak na screenie :

Przeszedłem na rom EEA MIFLASHEM i zablokowałem bootloader. Tu również nie widzi aktualizacji i nie daje rady zainstalować ręcznie, sypiać tym samym błędem.