Skocz do zawartości

Mi 9 Lite / Mi CC9 – Official Global & EEA Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. Wystarczy do tego podchodzić spokojnie. Poza tym, Xiaomi ma trochę inny system dystrybucji oprogramowania. I na dokładkę - nikt nie każe pobierać wczesnych wersji które nie pojawiają się same na telefonie. Czasem są wycofywane, czasem mają błędy bo na siłę wgrywamy wersję testową. 

Wystarczy czekać na samoistną aktualizacje i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pitero napisał:

Zarówno delta OTA jak i recovery Rom nie chcą się u mnie zainstalować. Sypie błędem jak na screenie :

Właśnie zauważyłem że ostatnio jest problem z ręczną instalacją ROMów z plików za pomocą systemowego updatera. Nie wiem czy czasem Xiaomi coś nie przyblokowało, albo mają jakieś problemy z serwerami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cincin27 napisał:

@Pitero

A jaką masz obecnie wersję i z których plików próbujesz wgrać?

Obwecną widac na screenie a probowałem różnicowki  miui-blockota-pyxis_global-V11.0.3.0.QFCMIXM-V12.0.3.0.QFCMIXM-557d1ff723-10.0.zip i jak i pełnego recovery roma. 

 

Wygląda na to,  że to Beta Stable i mój phone nie łapie się do grupy szczęśliwców, którzy otrzymali wjazd. Pozostaje czekać na public stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pkonrad napisał:

albo mają jakieś problemy z serwerami...

To bardziej prawdopodobne. Jak chcę pobrac pełną paczkę przez aktualizacje (Pobierz najnowszy pakiet) to każe czekać i spróbować ponownie. Taki komunikat pojawiał się jak aktualizacja była wycofana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

To bardziej prawdopodobne. Jak chcę pobrac pełną paczkę przez aktualizacje (Pobierz najnowszy pakiet) to każe czekać i spróbować ponownie. Taki komunikat pojawiał się jak aktualizacja była wycofana.

Do tej pory było tak, że nawet jak w danej chwili ROM nie był dostępny OTA (w danym regionie), ale nie był wycofany to z pliku ręcznie można było bez problemu zaktualizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pkonrad napisał:

ręcznie można było bez problemu zaktualizować...

Tak, ale musiał przejść weryfikację, a ta weryfikacja ostatnio im szwankuje, w różnych usługach, nie tylko aktualizacjach.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2020 o 18:53, Pitero napisał:

Zarówno delta OTA jak i recovery Rom nie chcą się u mnie zainstalować. Sypie błędem jak na screenie :

 

Przeszedłem na rom EEA MIFLASHEM i zablokowałem bootloader. Tu również nie widzi aktualizacji i nie daje rady zainstalować ręcznie, sypiać tym samym błędem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

Ich oprogramowanie oparte na systemie Android kuleję jak cholera po ostatnich aktualizacjach, ba! jest coraz gorzej... i gorzej. Mi 9 Lite jako tako dycha w miarę i daję radę, ale innym modelom Xiaomi porządnie się oberwało np. samoistne restarty po kilka razy dziennie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie blokuje samo. Statystyki mam normalne - pełne. Nie widzę w sumie żadnych większych błędów. Telefon działa całkiem sprawnie. SoT w miarę poprawny, choć w tym jednym wydaje mi się że na v11 było jednak trochę lepiej. Wifi+dane+bt+synchro+auto jasność

Nie widzę u siebie niczego, co miałoby zniechęcać do aktualizacji na v12. Na v11, również nie miałem błędów. Nie wiem co u ciebie znaczy to "sporo" na v11 i to "aż tyle" na v12. Najpierw robiłem normalny up, działało ok. Jednak dla satysfakcji zrobiłem w koncu czyszczenie i telefon działa zupełnie sprawnie. 

Screenshot_2020-09-08-22-32-02-189_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez frrancuz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale ja widzę o siebie zawsze około 24godz. Telefon nie jest wyłączany na noc.

Screenshot_2020-10-03-15-01-11-912_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.c2e925d4a3aed8403d14269fbe91a58b.jpg

Raz mi się zdarzyło, że telefon sam się zrestartował.

Położyłem w pracy, leżał nie używany kilka godzin.

Chciałam zadzwonić a tu niespodzianka:

- android się uruchamia (No i dalej standardowo: wzór, logowanie SIM, odblokowanie telefonu).

Nie było to na pewno zabezpieczenie wzorem co 72godz.

 

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mi 9 Lite - EEA Stable ROM

MIUI V12.0.4.0.QFCEUXM

Recovery https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QFCEUXM/miui_PYXISEEAGlobal_V12.0.4.0.QFCEUXM_52678cf089_10.0.zip

OTA https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QFCEUXM/miui-blockota-pyxis_eea_global-V12.0.3.0.QFCEUXM-V12.0.4.0.QFCEUXM-d193ad45e7-10.0.zip

Changelog:

  • Updated Android Security Patch to September 2020. Increased system security.
  • Stable MIUI based on Android 10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 22.12.2020 o 09:57, szamian1994 napisał:

Na EEA już wyszła wersja 12.0.5.0

MIUI V12.0.5.0.QFCEUXM

Recoveryhttps://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.QFCEUXM/miui_PYXISEEAGlobal_V12.0.5.0.QFCEUXM_fa4dc4e894_10.0.zip

OTAhttps://bigota.d.miui.com/V12.0.5.0.QFCEUXM/miui-blockota-pyxis_eea_global-V12.0.4.0.QFCEUXM-V12.0.5.0.QFCEUXM-990d9d9c19-10.0.zip

Changelog:

  • Control center
    • Optimization: Control center layout in landscape mode
  • System
    • Updated Android Security Patch to December 2020. Increased system security.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...