Skocz do zawartości

Mi 9 Lite / Mi CC9 – Official Global & EEA Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przyznać, że bardzo ładna wizualnie dla oka ta aktualizacja do V12.0.2.0 :) Tryb ciemny dla wybranych aplikacji, ustawienia ładnie pogrupowane, czytnik działa błyskawicznie (taki chcę w swojej S10). Jak na razie wszystko na duży plus. Również czekam na Fastboot-a i czysta instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno. U mnie siedzi. Osobiście żadnych błędów nie widzę, ale ja się nie wpatruje w ekran specjalnie ich szukać. Po nocy 8h zeszło 4% baterii. Nic nie wyłączam na noc, synchro, bt, wifi działa. W ciągu dnia (te kilka godzin wczoraj) również wyglądało wszystko zdrowo. Uważam, że póki co, jest ok. Sam telefon póki co działa sprawnie. Mam nadzieję że nie wysypie się akurat w jakimś ważnym momencie :)

 

24h minęło..

Po aktualizacji, gdy dostaje powiadomienie a telefon w kieszeni to ekran się nie podświetla. Konsekwencją tego jest to że nie mogę taskerem przełączyć AoD. Do tej pory miałem tak że powiadomienia wzbudzały ekran - tasker aktywował AoD - po skasowaniu powiadomienia AoD się wyłączał. Miałem AoD tylko gdy było powiadomienie. Obecnie nie mogę tego robić bo nie mogę znaleźć jakiejś opcji od blokady w kieszeni. Żeby w kieszeni też się wybudzał na chwilę. Nie chce AoD stałe bo mnie drażni. Ale nie chcę też z niego rezygnować bo nie ma najseksowniejszego rozwiązania - małej diody LED od powiadomień. 

Ktoś podpowie? Może ja jakieś ustawienie przegapiłem i nie umiem przełączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pkonrad

Niestety. Telefon teraz działa tak, że powiadomienia nie wybudzają ekranu na chwilę (jak na v11) gdy zasłonięty jest czujnik zbliżenia. Nie ma od tego suwaka i lipa. Textra, bo jej używam, sama wybudza ekran więc przy SMS działa mi jak chcę. Inne aplikacje które potrzebuję tego nie robią. I lipa, bo przez to mój "automatyczny AoD" nie działa. Pierdoła, ale dla mnie to duży minus w moim użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nienaprawiony problem braku automatycznego przełączania się między wifi a 3g, bo między wifi a LTE działa normalnie. Nie używam LTE ze względu na zasięg, który skacze od 1 kreski do 5 więc drenuje baterie, na 3g mam cały czas full, ale żeby się przełączyło z wifi to muszę na chwilę włączyć tryb samolotowy. Upierdliwe, a czytam o tym problemie już od kilku lat na różnych telefonach Xiaomi, żenada.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2020 o 13:53, pkonrad napisał:

Witam!

Posiadam Mi9 Lite z zainstalowanym oprogramowaniem:

Miui Global 11.0.1

Stabilna

11.0.1.0(QFCEUXM)

Android 10.

Ponieważ nie otrzymałem do tej pory aktualizacji do MIUI12 przez OTA - czy mogę ją pobrać z drugiego zacytowanego powyżej linku pomimo braku oprogramowania MIUI Polska, czy trzeba czekać cierpliwie dalej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, romek napisał:

czy mogę ją pobrać z drugiego zacytowanego powyżej linku

Z drugiego linku to nie, bo to aktualizacja OTA z wersji 11.0.3 (taką już powinieneś mieć). Jeżeli już to z pierwszego linku, ale nie wiem czy pozwoli ci na instalację, bo podobno chwilowo wycofali te aktualizacje. Tu wszystkie linki do ostatnich EEA https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/pyxis/roms-eea-stable/ Z romami miuipolska nie ma to nic wspólnego.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Z drugiego linku to nie, bo to aktualizacja OTA z wersji 11.0.3 (taką już powinieneś mieć). Jeżeli już to z pierwszego linku, ale nie wiem czy pozwoli ci na instalację, bo podobno chwilowo wycofali te aktualizacje. Tu wszystkie linki do ostatnich EEA https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/pyxis/roms-eea-stable/ Z romami miuipolska nie ma to nic wspólnego.

Już mam 11.0.3 i czekam dalej.

Dziękuję pkonrad i Tobie za pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jak zwykle. Parę ładowań za mną, trochę zabawy za mną. Standard - bateria gorzej. Nie mam statystyk, ale przy podobnym użyciu jestem około 1h w plecy na SoT..

Oczywiście, może to być spowodowane brakiem wipe od nowości, tym że mam wycofaną v12, lub innymi rzeczami. Czekam na kolejne wydanie (Chiny dostały) i pewnie jak się pojawi to tym razem z czyszczeniem trzeba będzie wgrać. 

Ktoś ma jeszcze v12?

@cincin27  @jawala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno. U mnie siedzi. Osobiście żadnych błędów nie widzę, ale ja się nie wpatruje w ekran specjalnie ich szukać. Po nocy 8h zeszło 4% baterii. Nic nie wyłączam na noc, synchro, bt, wifi działa. W ciągu dnia (te kilka godzin wczoraj) również wyglądało wszystko zdrowo. Uważam, że póki co, jest ok. Sam telefon póki co działa sprawnie. Mam nadzieję że nie wysypie się akurat w jakimś ważnym momencie
 
24h minęło..
Po aktualizacji, gdy dostaje powiadomienie a telefon w kieszeni to ekran się nie podświetla. Konsekwencją tego jest to że nie mogę taskerem przełączyć AoD. Do tej pory miałem tak że powiadomienia wzbudzały ekran - tasker aktywował AoD - po skasowaniu powiadomienia AoD się wyłączał. Miałem AoD tylko gdy było powiadomienie. Obecnie nie mogę tego robić bo nie mogę znaleźć jakiejś opcji od blokady w kieszeni. Żeby w kieszeni też się wybudzał na chwilę. Nie chce AoD stałe bo mnie drażni. Ale nie chcę też z niego rezygnować bo nie ma najseksowniejszego rozwiązania - małej diody LED od powiadomień. 
Ktoś podpowie? Może ja jakieś ustawienie przegapiłem i nie umiem przełączyć?
Czy mógłbyś się podzielić swoją wiedzą i przesłać mi pliczek Taskera z ustawieniami wywołującymi AOD, o czym piszesz w poście powyżej? Z góry dziękuję



Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawala

Mogę. A masz pojęcie o taskerze? Bo to nie temat na tłumaczenie jego działania. Ale, chwilowo słabo to działa. Od v12 gdy ekran zablokowany a telefon siedzi w kieszeni (lub w inny sposób czujnik zbliżenia łapie) powiadomienie nie wybudza ekranu, pomimo zaznaczenia tej opcji. Niestety, jest to warunek bezwzględny żeby AoD się aktywował. Działa z połączeniami bo wtedy ekran musi świecić, działa z textra bo ona olewa systemową blokadę. Jednak Messenger, Gmail i kilka innych aplikacji są potulne i nie wymuszają wybudzenia ekranu. 

Zadziała, gdy telefon sobie gdzieś leży. Nie wiem czy to jakiś "ficzer" czy bug ale nie mogę go obejść. 

TaskerNet - AoD

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że mam pojęcie, kiedyś jak jeszcze bawiłem się w rootowanie i gotowanie romów to bawiłem się z przyjemnością Taskerem ale później spodobał mi się bardziej Atomagic i siedziałem do nie dawna na nim, jednak developerzy zakończyli wsparcie i projekt upadł, został Taskera, będę musiał przypomnieć sobie co nieco bo to inna filozofia.

 

Dziękuję za linka, może coś pokombinuję, u mnie ekran się wybudza w postaci świetlistych ramek bo mam to ustawione gdzieś w opcjach

 

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jawala napisał:

Dziękuję za linka, może coś pokombinuję, u mnie ekran się wybudza w postaci świetlistych ramek bo mam to ustawione gdzieś w opcjach

Ale z tym nie zadziała. Musi być ustawione normalne wybudzenie. Na innych systemach patent też działa, ale na każdym trochę inaczej. W zależności od producenta. Kombinuj. Koniec offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Nie mogę na 12.0.2. Czy to znaczy że za wcześnie próbuje(jest, ale jeszcze nie pozwalają), skoro można "za późno" jak wycofają? Suma kontrolna się zgadza.

Screenshot_2020-08-26-14-21-02-377_com.android.updater.jpg

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...