Skocz do zawartości

Mi 9 Lite / Mi CC9 – Official Global & EEA Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Do fromWp - Tak to pozornie wygląda z tym wipe ale nie wiemy jaka jest prawda, jak by to było takie proste to te same modele telefonów na tym samym sofcie działały by tak samo, a z wielu forów wiemy że tak nie jest i wygląda to jak loteria.

 

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=65436]ma4r[/mention]

Xiaomi od zawsze słynęło z bardzo dobrego wykonania swoich urządzeń (czyt. smartfonów),  wypasionych bebechów w flagowcach ale ich soft to wieczna beta via alfa czy to system czy ich autorskie aplikację. Wielkiej tragedii nie ma, bo da się z tym żyć w tej cenie 700 zł - Mi 9 Lite. Po prostu pod względem wpadek aktualizacyjnych są daleko w lesie względem konkurencji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przywracałeś po wipe coś z jakiejś kopii zapasowej? Może tu leży problem. 
Uwierz mi robiłem wszystkie warianty (przywracaniem z Googla, z chmury Xiaomi i świeże instalacje), zmarnowałem ostatni tydzień swojego życia na wipy w sumie 4, ponowne instalacje wszystkich niezbędnych do pracy aplikacji, nie gram, pracuję telefonem i klatkowanie animacji i przewijania ekranu nawet w ustawieniach doprowadzało mnie do szału. Może to zbieg okoliczności że po wipe zrobionym z recovery jest ok. ale to tym bardziej źle świadczy o telefonie.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

[mention=65436]ma4r[/mention]
Xiaomi od zawsze słynęło z bardzo dobrego wykonania swoich urządzeń (czyt. smartfonów),  wypasionych bebechów w flagowcach ale ich soft to wieczna beta via alfa czy to system czy ich autorskie aplikację. Wielkiej tragedii nie ma, bo da się z tym żyć w tej cenie 700 zł - Mi 9 Lite. Po prostu pod względem wpadek aktualizacyjnych są daleko w lesie względem konkurencji. 
 
 
Ot to... Dostałem takiego służbowego, mój pierwszy chińczyk, bieda, a zawsze miałem flagowe Samsungi i już wiem że solidny soft to znacznie ważniejsze niż bebechy, pomimo całego hejty na Samsunga jego launcher to niestety z pocałowaniem ręki bym wrócił.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Gdyby Xiaomi dopracowało w końcu swoje softy byłoby bardzo dobre. Na innych markach nie bałem się instalować aktualizacji a tutaj się boje czy loteria nie trafi mnie z jakimś błędem. Już się pewnie przemecze aż do miui 12 pewnie z kilka MSC może nowa wersja miui naprawi to klatkowanie animacji. Na wipe nie mam czasu ani siły. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych posiada nadal rom V11.0.1.0.QFCEUXM

I mógłby zobaczyć w opcje wifi-zaawansowane czy jest możliwość wyświetlenia specyficznej ikonki wifi w zależności od podłączenia? Z wifi 5g pokazywało mi ikonke z małą 5. Po aktualizacji do 11.0.2 ta funkcja mi zniknęła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2020 o 19:26, frrancuz napisał:

W nowej tego nie ma.

Nie ma, ale pal sześć ikonę, bo poprawili współpracę z routerami. Miewałem od samego początku problemy z WiFi, a teraz zniknęły. Żony RN7 nadal ma, czyli tu coś poprawili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas odświeżyć i przywrócić do życia wątek o Mi 9 Lite ;) a dokładnie pojawiła się najnowsza aktualizacja:

 

Screenshot_2020-06-18-12-15-59-790_com.android.updater.jpg

V11.0.3.0.QFCMIXM Mi CC9 / Mi 9 Lite – Global Stable ROM

Recovery: https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QFCMIXM/miui_PYXISGlobal_V11.0.3.0.QFCMIXM_7423b46ef1_10.0.zip

OTA: https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QFCMIXM/miui-blockota-pyxis_global-V11.0.1.0.QFCMIXM-V11.0.3.0.QFCMIXM-11db46aa01-10.0.zip

 

Edytowane przez Boomers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Boomers napisał:

@FromWP
bo działa bardzo dobrze

Wcale nie działała dobrze: problemy z powiadomieniami na ekranie blokady, kontakty raz się pokazywały raz nie, problemy z przełączaniem pomiędzy wifi/lte, problem z gestem powrotu do poprzedniego ekranu/menu po odczytaniu nowego sms, czego nie było na 11.0.1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boomers U mnie aż tak źle nie było. A problemy z tymi aplikacjami googla, czyli dialerem, kontaktami i wiadomościami prawdopodobnie szybko się nie skończą. Ciągle poprawiają, ale nadal nie można bezpośrednio użyć nr telefonu z wiadomości (trzeba język systemu na angielski zmienić, wtedy to działa). Dobrze że synchro z chmurą Mi historii połączeń i wiadomości już jest dostępne bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- powiadomienie na ekranie blokady (styl powiadomienia miui) posiada nadal nieprzetłumaczony nagłówek: "notifications     clear" - w wersji 11.0.2.0 czasem nie pojawiał się również nadawca znajdujący się w książce telefonicznej

- nadal szwankuje gest powrotu (od prawej krawędzi) dla nowo odczytanej wiadomości i co ciekawe wystarczy wymusić obrót ekranu do poziomu i ponownie do pionu, i gest powrotu do poprzedniego menu już działa. Czy ktoś jeszcze ma z tym problemy ? Dziwne bo nie zawsze to występuje.

- czasem w ogóle nie przychodzą powiadomienia o sms, tzn. brak dźwięku nadejścia, brak na AOD, brak w górnej belce i brak powiadomienia na ekranie, ale wchodząc do aplikacji wiadomości, nowa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2020 o 12:42, color1 napisał:

Wcale nie działała dobrze: problemy z powiadomieniami na ekranie blokady, kontakty raz się pokazywały raz nie, problemy z przełączaniem pomiędzy wifi/lte, problem z gestem powrotu do poprzedniego ekranu/menu po odczytaniu nowego sms, czego nie było na 11.0.1.0

U mnie zauważyłem tylko problem z powrotem do poprzedniego ekranu po odczytaniu sms (czasami).

Ogólnie działa bardzo stabilnie. 

 

Ale robię właśnie aktualizację do 11.0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pkonrad napisał:

To wrzuć ręcznie. Link do ROMu masz kilka postów wyżej. Info jak to zrobić było wałkowane milion razy.

Skoro xiaomi wycofało u mnie aktualizację to znaczy, że miało powód. Wolę nie wrzucać ręcznie, już miałem spore i mam problemy z oprogramowaniem na tym telefonie wciąż. Znikające karty, kody ccv z google pay, google pay ustawiająca się wiecznie jako płatność zbliżeniowa domyślna mimo ustawienia innej, czasem brak możliwości cofnięcia na sms. Znikające ikony w menu z tej dolnej belki. Już jedno wipe robiłem, naprawiło lagi animacje ale pojawiły się takie oto atrakcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się również wersja dla eea. 

Cały:

https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QFCEUXM/miui_PYXISEEAGlobal_V11.0.3.0.QFCEUXM_d5ccaacaf9_10.0.zip

OTA(500mb)

https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QFCMIXM/miui-blockota-pyxis_global-V11.0.1.0.QFCMIXM-V11.0.3.0.QFCMIXM-11db46aa01-10.0.zip

System

Updated Android Security Patch to May 2020. Increased system security

Edytowane przez frrancuz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ma4r napisał:

Skoro xiaomi wycofało u mnie aktualizację to znaczy, że miało powód. Wolę nie wrzucać ręcznie, już miałem spore i mam problemy z oprogramowaniem na tym telefonie wciąż. Znikające karty, kody ccv z google pay, google pay ustawiająca się wiecznie jako płatność zbliżeniowa domyślna mimo ustawienia innej, czasem brak możliwości cofnięcia na sms. Znikające ikony w menu z tej dolnej belki. Już jedno wipe robiłem, naprawiło lagi animacje ale pojawiły się takie oto atrakcje. 

Xiaomi nie wycofało tego ROMu. To że teraz go nie widzi Twój telefon, to standard jeśli chodzi o udostępnianie aktualizacji przez Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie pobrał  i wypadł z kolejki. Nie wszyscy na raz mogą pobierać tylko partiami.

Z innych bajek. Pojawiła się opcja specjalne funkcje - narzędzia wideo.

Teraz można tam dodać YT i z menu włączyć oglądanie na wygaszonym ekranie. Sam mam vanced, ale jak ktoś chce to może sprawdzić czy działa to na czystym YT. Chyba że było wcześniej a ja dopiero odkryłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pkonrad napisał:

Xiaomi nie wycofało tego ROMu. To że teraz go nie widzi Twój telefon, to standard jeśli chodzi o udostępnianie aktualizacji przez Xiaomi.

Czyli kolejny błąd.

2 godziny temu, jawala napisał:

Generalnie kłopoty z softem to w Xiaomi standard, zawsze miałem Samsungi i mówcie co chcecie ale są mega dopracowane w porównaniu z Xiaomi

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

Też to zauważam , tylko, że tani Samsung to lagoza straszna. A jak chcesz dobry soft, dobre parametry telefonu to niestety trzeba odpowiednio zapłacić. Wg. Mnie Xiaomi powinno się naprawdę skupić na mniejszej ilości modeli i dopracowywać softy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawala
Tak, to prawda pod względem softwarowym Xiaomi ma nad czym jeszcze pracować, ale nasza Mi 9 Lite też ma kilka zalet, których nie uświadczę w swojej S10 jak m. in.: super wyprofilowanego tyłu, który w mojej dłoni leży jak marzenie, a w S10 chuda i płaska deska. Rozmiar baterii z Mi 9 Lite, który powinien na dzień dobry być standardem w S10, a nawet czytnik wbudowany w ekran, który niby jest mniej wypasiony, ale na codzień bardziej funkcjonalny niż w S10. Odblokowywanie tel twarzą w Mi 9 Lite to po prostu bajka i jego zasięg do tego potrzebny. Ogólnie bardzo pozytywnie oceniam Mi 9 Lite szczególnie wykonanie + cena za którą można było nabyć od chińczyków.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ma4r napisał:

Czyli kolejny błąd

To nie błąd.

Jaką macie wersję launchera po aktualizacji? Macie szufladę? Bo ja mam nadal stara 4.14, a po aktualizacji do nowszej bardzo często po powrocie do pulpitu on się nie ładuje. Muszę wejść w aplikacje i wymusić zatrzymanie pulpitu. Irytuje mnie to dość mocno. Niby aktualizacja a nie ma nowszych wersji, i nawet wbudowany aktualizator nic nie pokazuje. 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...