Skocz do zawartości

Mi 9 Lite / Mi CC9 – Official Global & EEA Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, qqrq napisał:

Witam,
Jak wygląda sprawa z Gcamem ? Da się używać bez roota i bufferfixa ?

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście że można używać bez roota i bufferfix tylko trzeba poszukać odpowiedniej wersji dla tego modelu. Sprawa poruszana na forum. Jak do tej pory najlepiej działająca na Andku 9 to:

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/Gcam_6.2.030_Advanced_BF_V2.2.1.190822.1145.apk

Edytowane przez ValdeQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można używać bez roota i bufferfix tylko trzeba poszukać odpowiedniej wersji dla tego modelu. Sprawa poruszana na forum. Jak do tej pory najlepiej działająca na Andku 9 to:
https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/Gcam_6.2.030_Advanced_BF_V2.2.1.190822.1145.apk
Właśnie dostałem aktualizację do andiego 10. Czy dla 10-ki też ta ver. GCam'a ?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu najnowszej wersji z Andkiem 10 robiliście przywracanie do ustawień fabrycznych? Zauważyłem, że jak telefon dłużej poleży to później występuje problem z odblokowaniem odciskiem palca. Dodałem od nowa odcisk x3 wersje i problem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Boomers napisał:

Po wgraniu najnowszej wersji z Andkiem 10 robiliście przywracanie do ustawień fabrycznych? Zauważyłem, że jak telefon dłużej poleży to później występuje problem z odblokowaniem odciskiem palca. Dodałem od nowa odcisk x3 wersje i problem powraca.

Takie cyrki to i na 11.3.9 są na porządku dziennym. U mnie generalnie na cztery wgrane odciski, tzw "odcisk nr 1" ma mega problem z regularnością. Reszta jest akceptowalna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27
Niby działa super, ale zauważyłem wspomniany problem z palcem i do tego szybciej bateria leci. Szkoda, że nie ma nigdzie do pobrania dla fastboot tylko recovery. Czuję, że poleci przywracanie do fabrycznych.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Boomers napisał:

@piotr_tito

V11.3.9.0.PFCEUXM została wycofana były problemy nawet z diodą powiadomień itp.

Tia... Z diodą co prawda problemów nie mam, ale netflix i połączenia przychodzące to już jest padaka. O ile netflixa nie potrzebuję to wolałbym nie mieć black screena 3 minuty po odebraniu połączenia. Swoją drogą ciekaw jestem kiedy dostanę OTA, bo nie ukrywam że tak bym wolał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=67037]piotr_tito[/mention]
Daj znać za kilka dni co nawala a co działa poprawnie :mrgreen:
No to na początek drobiazg. Gra Hill Climb Racing zaczęła się ciąć. Ale tak na maksa. Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nic nie dało. Dotyczy się to tylko tej gry, bo na przykład Head Ball 2 bangla jak ta lala. Reszta "testów" jak narazie na plus. Zniknęły problemy z netflixem i połączeniami przychodzącymi.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.. mam palec ustawiony. Do tej pory ekran był czarny ale jak zacząłem miziać w miejscu czytnika to zaczynał działać. Obecnie, jeżeli nie włączę odpowiedniej opcji (ślad palca) to czytnik nie działa na wyłączonym. Nie wiem czy źle pamiętam czy ta funkcja się zmieniła?

EEA.

@piotr_tito

Zainstalowałem specjalnie. Działa, nie widzę żeby coś się zacinało. Być może, dlatego że nie gram i nie grałem przed aktualizacją to nie widzę problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest reset do ustawień fabrycznych od razu czuć poprawę i porządek w systemie. Ogólnie Andek 10 na Mi 9 Lite jeszcze potrzebuje doszlifowania od strony Xiaomi.

@frrancuz

Piszesz o "animacji odcisku palca" np. na Globalu możesz wyłączyć i działa bez problemu na czarnym ekranie. Na Andku 9.0 był bardziej bezproblemowy tutaj jeszcze Xiaomi musi dopieścić kolejnymi aktualizacjami. Po ustawieniach fabrycznych jest dużo lepiej ale nadal nieidealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Animacja odcisku palca to efekt przy odczycie. Mi chodzi o działanie przed. Teraz co ruszę telefon to pojawia się odcisk palca, i odczyt działa. Wyłączenie funkcji (obrazek) powoduje że odcisk palca nie działa. Dopiero power trzeba itd.

Na androidzie 9 miałem ta funkcję (obrazek) wyłączona, a mimo to jak zaczynałem macać ekran to czytnik się aktywował, a nie pojawiał się przy każdym ruchu znaczek palca.

Screenshot_2020-03-20-05-03-04-741_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frrancuz napisał:

Wyłączenie funkcji (obrazek) powoduje że odcisk palca nie działa. Dopiero power trzeba itd.

U mnie to działa, tak jak działało (global, nie EEA), również po wyłączeniu pokazywania obrazka. Dodatkowo jest nowa wersja alpha AOD na apkmirror, kilka dodatkowych ikon się chyba pojawiło i działa bez problemu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frrancuz
Ja właśnie od 15 minut testuje na włączonym może będzie lepiej - cały czas miałem wyłączoną w/w opcję. W Samsungu S10 na samym początku też były problemy z czytnikiem dopiero po kilku aktualizacjach zaczął działać w miarę ok. PS. I tak wolę czytnik Xiaomi od mojego Samsunga :-D

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

@FromWP

Najlepszy AOD i to bez jego włączania uzyskasz korzystając z apki NotifyBuddy :-) Raz że bateria dłużej działa, bo wyłączony zostaje AOD a w apce możesz ustawić wyświetlanie ikon wszystkich zainstalowanych swoich programów (w kolorze, rozmiar jaki dusza zapragnie i w którym tylko zechcesz miejscu na ekranie) lub wielokolorowa dioda powiadomień. Gorąco polecam.

Edytowane przez Boomers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP

Zobacz jaka ładna ikonka i w jakim rozmiarze (ustawiasz sobie odstęp w mruganiu pomiędzy różnymi powiadomieniami u mnie zmienia się co 1 sek.) Z 3 metrów widać co człowiek dostał na ekranie :mrgreen:

1.thumb.jpg.2b34ccca08ee9e40658fefb6ae9f11bd.jpgScreenshot_2020-03-20-08-21-58-672_lockscreen.thumb.jpg.822c1e430209677fe45ff1eaf5411b69.jpg

Ładowanie baterii z informacją na ekranie itp (kilka screenów z ustawień):

3.thumb.jpg.247262fc0d0cf4b9d68104173a9af7b2.jpg4.thumb.jpg.5037e37f833db0068b1ea1bf3d79dc7a.jpg5.thumb.jpg.615c985525b75fb337b6753f4e2dba56.jpg

Edytowane przez Boomers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jednak najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest reset do ustawień fabrycznych od razu czuć poprawę i porządek w systemie. Ogólnie Andek 10 na Mi 9 Lite jeszcze potrzebuje doszlifowania od strony Xiaomi.


Ale czy wgranie danych z kopii zapasowej nie spowoduje powrotu problemów sprzed resetu? Bo nie ukrywam, że ustawiać wszystkiego na nowo (nie korzystając z kopii) to mi się nie chce

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotr_tito napisał:

Ale czy wgranie danych z kopii zapasowej nie spowoduje powrotu problemów sprzed resetu?

 

Różnie z tym bywa. Zdarzyło mi się kiedyś że wszystkie aplikacje przywrócone z kopii wywalały się. Ale też często nie ma z tym problemów, poza tym że nie wszystko z kopii się przywróci. Na pewno najlepiej wszystko poinstalować od nowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...