Skocz do zawartości

Miopaska Brak Synchronizacji Brak Mierzenia Snu


tomcio83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch ostatnich aktualizacji mam problem z opaską, a dokładniej z jej aplikacją, a mianowicie chodzi o to że liczy kroki dobrze ale gdy chce udostępnić lub po prostu robie podgląd aktywności pokazuje jakieś dużo mniejsze ilości kroków . A snu w ogóle nie mierzy pisze nie aktywowane. Najlepiej przedstawię to na zrzutach ekranu. Ma ktoś podobny problem, lub wie jak go rozwiązać?

post-1736-0-72219900-1423694138_thumb.pn

post-1736-0-58745600-1423694209_thumb.pn

post-1736-0-25603400-1423694241_thumb.pn

post-1736-0-15313100-1423694318_thumb.pn

Edytowane przez tomcio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol no to jak chcesz mieć mierzenie snu jak alarm masz wyłączony.

Zawsze alarmy miałem wyłączone i opaska mierzyła dobrze kroki.

Ale dalej mam problem z tą opaską, raczej problem jest w samej opasce bo program już sprawdziłem na różnych urządzeniach i na starszych wersjach aplikacji również. Przy ostatniej aktualizacji MiOpaski był również aktualizowany firmware samej opaski i wydaje mi się że tu może być problem, bo z tego co pamiętam to samo firmware nie z aktualizowało się u mnie bo wyskoczył jakiś błąd.

I teraz moje pytanie jak można przeprowadzić aktualizowanie samej opaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstaluj MIOpaska

2. Wyciąg z najnowszego rom apk ( com.xiaomi.hm.health-1.apk ) lokalizacja data\app\

3. Zainstaluj

 

U mnie na MI4 opaska bez problemu mierzy kroki i mierzy sen , ale cały czas zastanawiam się jak to działa z tym snem

 

PS

Alarm musi chyba być włączony , soft musi mieć odniesienie kiedy masz się obudzić i podaje czas wstawania , u mnie w niedziele czas wstawiania raz wyniósł 1,5h  :D

Ale osobiście sprawdzę czy tak faktycznie jest wyłączając alarm

Edytowane przez IrNeT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, jednak nie zaktualizowało firmware samej opaski czyli nic się nie zmieniło. Jak do tej pory nie miałem ustalonego alarmu wibracja opaski nigdy i sen mierzył dokładnie a teraz pokazuje "nie aktywowano", "nie miałeś opaski ostatniej nocy" i tak codziennie a w zasadzie conocnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem komunikat "nie miałeś opaski ostatniej nocy" ale dało się wymusić synchronizację i poszło.

Przypuszczam, że opaska mierzy poziom snu akcelerometrem przez ilość ruchów w ciągu jakiegoś czasu. W głębszej fazie snu człowiek się nie rusza, w płytszej już trochę tak. Podobnie kroki mierzy przez odpowiedni ruch ręki. Stąd pytanie czy masz opaskę na prawej czy na lewej ręce, żeby zmninimalizować przekłamania.

Natomiast nie udało mi się uzyskać wcześniejszego budzenia przy odpowiedniej fazie snu. A to był mój główny cel opaski :( Na razie pozostaję przy wielokrotności 1.5h, bo to jakoś u mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...