SMART HOME PL

Modyfikacja softu m365/Pro od A do Z (film) da się na sofcie 1.5.4 i 1.6.6

Recommended Posts

Witajcie mam problem spadła mi prędkość i w trybie driver i sport jedzie do 20 km/h mam m365 z LCD od pro wersja 1.7.1 jak mogę zejść na niższy soft ??? Np 1.5.5 albo jakoś normalny

Dzięki za pomoc 

Screenshot_2020-06-09-18-53-39-096_eScooter.m365Info.jpg

Edited by Mhajduga1

@Mhajduga1

najpierw obniż wersje ble potem esc

aplikacje do zmiany FW

xiaoflasher: https://play.google.com/store/apps/details?id=eScooter.m365Info&hl=pl

m365 downG: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.m365downgrade&hl=pl

Witam wszystkich serdecznie, pierwszy post na forum :)

Pomodowałem troszkę moją nową 365 pro, wgrywki bez najmniejszych problemów, soft na 1.5.5 natomiast...

W ręce na max predkosci leci do 31 - jest jakaś szansa na poprawienie tego wyniku? :)

Przed chwilą, Battery_Saver napisał:

to zależy ile ważysz. Bo jesli ponad 75kg to nie widzę za bardzo możliwości

bardziej chodzi o fakt, że trzymając hulajke w powietrzu osiągam taki wynik - 31 km/h

Podczas jazdy dochodzi do 29 :)

no to tym bardziej nic z tego. Możesz spróbować podnieść max prędkość do 35-37 i troszkę moc i sprawdzić wtedy. Ewentualnie spróbować innego generatora softu (tylko nie emkowo)

Jeśli to nic nie zmieni - to znaczy, że nic więcej nie wyciśniesz ze swojej sztuki bez zmiany baterii na taką z większym napięciem

Przy modyfikacji softu na m365.botox.bz mam dwa pytania co do ustawiania wartosci "Motor power constant"

Czy wieksza moc oznacza dużo szybsze zuzycie baterii?
Jaka temperatura silnika zaczyna byc niebezpieczna?

Czy używacie tej najniższej wartości, która jeszcze nie jest na czerwono? 

Pytanie mam też od jakiej wartości naładowania baterii wchodzi ona w tryb ECO, i czy można to przestawić aby dłużej jechała "na maxa" ?

19 minut temu, aro77 napisał:

Czy wieksza moc oznacza dużo szybsze zuzycie baterii?

Tak, zdecydowanie. Silnik będzie konsumował więcej.

20 minut temu, aro77 napisał:

Jaka temperatura silnika zaczyna byc niebezpieczna?

Trudne pytanie. Niestety nikt jeszcze nie określił przy jakiej temp. magnesy wewnątrz silnika zostaną uszkodzone.

Przegrzanie magnesów to główny problem.

23 minuty temu, aro77 napisał:

Czy używacie tej najniższej wartości, która jeszcze nie jest na czerwono? 

Raz z czystej ciekawości. Dobierz wartość na podstawie prób. Prób bo tylko Ty czujesz jak zachowuje się hulajnoga w Twoim terenie z Tobą na pokładzie. Zacznij od 50575... wgraj, przejedz się i oceń. Ja dla wartości 38000 która używa autor (Botox) paliłem gumę przy każdym starcie... szkoda opon.

30 minut temu, aro77 napisał:

Pytanie mam też od jakiej wartości naładowania baterii wchodzi ona w tryb ECO, i czy można to przestawić aby dłużej jechała "na maxa" ?

Wybacz nie znam odpowiedzi. W tym generatorze http://faceltd.qlihost.ru można to zmienić lecz ten parametr zawiera „!” co oznacza ryzyko. Ten generator wymaga specjalnej wersji programu do pobrania na stronie !

• Thanks 1

14 minut temu, Tidnes napisał:

Ja dla wartości 38000 która używa autor (Botox) paliłem gumę przy każdym starcie... 

Ty pewnie na PRO latasz, ja na zwyklej. Bo zbytnio nie odczułem zmiany nawet na 32237 ;/ oprócz zużycia baterii. Żadnego energicznego zrywu nie robi. Też przyspieszenie jakieś takie normalne. 

Czy aż to taka różnica na PRO? Czy u mnie coś nieteges

A może przestawić te ustawienia by manetka była do sterowania mocą, a nie prędkością

No więc, z tego co piszesz, podtrzymuję to co napisałem wcześniej:

21 godzin temu, Battery_Saver napisał:

Jeśli to nic nie zmieni - to znaczy, że nic więcej nie wyciśniesz ze swojej sztuki bez zmiany baterii na taką z większym napięciem

30 minut temu, Battery_Saver napisał:

No więc, z tego co piszesz, podtrzymuję to co napisałem wcześniej:

Jeśli to nic nie zmieni - to znaczy, że nic więcej nie wyciśniesz ze swojej sztuki bez zmiany baterii na taką z większym napięciem

Rozumiem. 

Czyli nie ma sensu wyciskać ten parametr. Zostawię jakiś średni, to i dłużej pojeżdżę.

A drogie takie baterie? 

sprawdz sobie na allegro czy na ali. Zależy czego oczekujesz. Ale na Twoim miejscu, ja bym sprzedał tę Twoją hulajkę - będziesz miał dobrą cenę, bo jest początek sezonu i dołożyłbym do PRO - nawet używki. Różnicę odczujesz od razu a i mod inaczej wchodzi. No ale to moje zdanie i ja bym tak zrobił

Hej wszystkim,

Pacjent m365 pro, wersja oprogramowania 1,71. Czy przez samego xiaoflashera jestem w stanie zmienić soft np gonka i ble? Oglądałem poradniki, wystarczy w xiaoflasher klikac i zmienić ble i bms po czym wgrać softa i będzie git?

Screenshot_2020-06-16-20-53-38-012_eScooter.m365Info.jpg

Witam, mam taki problem, że gdy ustawię powiedzmy 35 km/h w trybie sport co realnie daje 32 km/h (M365 Pro) to na początku jest super płynna jazda, jednak gdy poziom baterii spadnie do około 60-50 % to tym samym spada prędkość do około 30-31 km/h.

Sama prędkość mi nie przeszkadza bo to normalne podczas spadku napięcia na akumulatorze.

Chodzi mi o takie denerwujące uczucie przyśpieszania i zwalniania, da się ten problem jakoś rozwiązać? Hulajnoga może jechać wolniej na niższym stanie baterii ale to przyśpieszanie i zwalnianie jest irytujące.

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

11 godzin temu, Pumpel12 napisał:

Chodzi mi o takie denerwujące uczucie przyśpieszania i zwalniania, da się ten problem jakoś rozwiązać?

Zmniejsz prędkość do 30-31km/h. Kontroler poniżej 50% baterii próbuje nadal rozpędzić silnik a napięcie jest zbyt niskie.

Ok, dzięki za pomoc, ustawię w takim razie tak jak miałem kiedyś czyli na 33/34 km/h co realnie da 30-31 i będzie dobrze :)

Mam jeszcze jedno pytanie, jest jakiś generator w którym można zwiększyć delikatnie moc w trybie ECO?

Panowie, czesc. Pytanie, Mi365 pro, 1.2k przebiegu, bateria naladowana w 97%, po flashu nie jedzie wiecej niz 29km/h na sucho z kołem w powietrzu. Predkosci ustawione, znaczy taki slaby ten model, czy robie cos blednie? Jakies pomysly? Chcialem "magiczną "3" z przodu zobaczyć ;-)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Dnia 30.06.2020 o 19:54, deyvis napisał:

nie jedzie wiecej niz 29km/h na sucho z kołem w powietrzu

Podniosłem koło i prędkość na luzie waha się 29-32 km/h.

Sprawdź pod obciążeniem, na w miarę płaskim terenie.

Hej

Właśnie zakończyłem zakupy i montaż xxx akcesoriów do mojej m365 pro i chciałbym ustawić bezpieczne parametry softu  dla 10 calowych kółek pod 30 km/h+

Czytałem że jest jakiś parametr mnożnika prędkości ale jest w wersji beta. Ktoś ma doświadczenie w tym temacie? mam 1.5.5

+ pytanie. Czy mając zmodyfikowany soft (bezpieczna wersja ) pod zwykłe koła, nie przeciążę hulajki? czy jest związane tylko z wskaźnikiem prędkości?

Dzięki

Edited by kamil7745

Właśnie kupiłem m365 pro i zrobiłem tak jak pisaliscie ale nie chce mi wejść Soft. Wcześniej nawet Soft do ble 90 zrobiłem i też nic. Teraz przywrocilem ja do fabryki ale zostało 555 a wcześniej było 171 DRV .. Ale jak wchodzę na apke Mi to jest niby 171... poradzicie coś?

Screenshot_20200704-215745.png

Edited by FOTOGRAF

23 godziny temu, kamil7745 napisał:

Czytałem że jest jakiś parametr mnożnika prędkości ale jest w wersji beta. Ktoś ma doświadczenie w tym temacie? mam 1.5.5

Mnożnik w pro nie działał poprawnie. Inne podejście do FW w XiaoGen wraz z procentowym mnożnikiem.

23 godziny temu, kamil7745 napisał:

Czy mając zmodyfikowany soft (bezpieczna wersja ) pod zwykłe koła, nie przeciążę hulajki? czy jest związane tylko z wskaźnikiem prędkości?

Nie przeciążysz. 10” koła to lekko gorsze przyspieszenie i prędkość o 2-3 km większa. 

23 godziny temu, FOTOGRAF napisał:

Właśnie kupiłem m365 pro i zrobiłem tak jak pisaliscie ale nie chce mi wejść Soft.

Ktoś już grzebał w tej hulajnodze używając XiaoFlasher bo jest DRV 555.

Najpierw trzeba XiaoFlasher-em obniżyć wersje ble do 090, potem można zmienić wersje DRV / ESC używając Xiaoflasher lub M365 downG.

23 godziny temu, FOTOGRAF napisał:

Ale jak wchodzę na apke Mi to jest niby 171

Aplikacja MiHome nic nie zrobi bo masz wersje wyższa niż producent, DRV/ESC 5.5.5 a Xiaomi 1.7.1.

Hej,

Czy przy wadze 100kg odblokowanie prędkości w zwykłej M365 coś da? Spowoduje, że zamiast tych 22-24km/h na płaskim pojadę np 28 km/h? Czy po prostu przy takiej wadze hulajka nie rozpędzi się więcej i nie osiągnę tyle ile ustawię przy oblokowaniu?

Cześć,
Wwłaśnie próbowałem odblokować sobie hulajke, ale po wgraniu softu mam informacje ze moja wersja to 555. Myślę nad tym żeby zrobić downgrade BLE ze 110 na 91 ale nigdzie nie mogę go znaleźć do pobrania. Pomożecie ? :)

m365.jpg

21 godzin temu, morg1221 napisał:

Myślę nad tym żeby zrobić downgrade BLE ze 110 na 91

A jaki jest cel ?

12 godzin temu, Battery_Saver napisał:

Jaki to soft wgrałeś

Pewnikiem wersje „spoofed” 

https://m365pro.scooterhacking.org/

21 godzin temu, Tidnes napisał:

Pewnikiem wersje „spoofed”

To na pewno ale ja pytam żeby uświadomić już kolejnemu użytkownikowi że tak na prawdę nie wie co robi.  Jakby przeczytał co zaznacza i co generuje to by od razu wiedział w czym jest problem. 

12 godzin temu, Battery_Saver napisał:

Jakby przeczytał co zaznacza i co generuje to by od razu wiedział w czym jest problem. 

Święte słowa. Czasami wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

Witam. 
Mam problem, a mianowicie po wgraniu niższego BLE 0.7.2 hulajnoga zaczęła pokazywać błąd 14, dodam że jeszcze dziś na niej jeździłem i nie było żadnego problemu z manetką. Dziwna sprawa jest z tym że model który pokazuje Xiaoflasher to M365 bez PRO, gdzie na 100% jest to wersja PRO hmm... Próbowałem już chyba wszystkiego i nic nie pomaga. Jest na to jakaś rada oprócz serwisu?

Pozdrawiam.

Screenshot_20200811-202756_XiaoFlasher.jpg