Skocz do zawartości

Brak Głosu Podczas Rozmowy.


endryoupix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Do poniedziałku byłem szczęśliwym posiadaczem redmi 1s. Telefon przez 10 miesięcy od zakupu sprawował się wyśmienicie. Nie miałem z nim żadnych problemów. W feralny poniedziałek redmi zawiesił do tego stopnia że tylko wyjęcie i ponowne włożenie baterii uruchomiło telefon. Po tym zajściu mam problem z mikrofonem/głośnikiem. Podczas rozmowy osoba do której dzwonie mnie nie słyszy. W systemowy recorderze nie mogę nic nagrać i wyskakuje komunikat "telefon został wyciszony". Tak samo jest w aplikacji wyszukiwanie głosowe od google. Co ciekawe w aplikacji watsapp mogę nagrać wiadomość i słyszę swój głos:).

Zrobiłem miflasz następnie zainstalowałem ostatnią polska wersje oprogramowania. Problem pozostał.

Proszę o wszelkie sugestię co mogę w tej sytuacji zrobić. 

pozdrawiam endryoupix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w diagnostyce : główny mikrofon, symulacja połączenia głosowego, tylny mikrofon. Żadna z tych funkcji nie działa tzn. nie słyszę swojego głosu. Nie wiem w jaki sposób w watsapp wszystko działa:/. Z podłączeniem mikrofonu to dużo jest roboty? Jakieś lutowanie itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam Podobny problem. Mikrofon nie działa. Obejrzałem płytkę i mikrofon na niej wygląda jakby był krzywo przylutowany (przekrzywiony).

Pisałem do dwóch serwisów i w jednym naprawa 190 zł a w drugim 130 zł. Więc kupa kasy.

Chciałbym jednak zaoszczędzić trochę kasy i kupić na aliexpress całą płytkę za kilka dolarów (koło 20 zł z przesyłką) http://www.aliexpress.com/premium/charge-board-xiaomi-1s.html?site=glo&SearchText=charge+board+xiaomi+1s&g=y&SortType=price_asc&initiative_id=SB_20150717070225&shipCountry=pl&needQuery=n

Obojętnie, którą kupie to będzie dobra? Rozbieżność cen jest duża.. Czy na coś mam uważać oprócz opinii sprzedawców? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie awaria jest chyba poważniejsza :)

 

wymieniłem już 2 płytki z mikrofonem oraz na oryginalnej przelutowałem mikrofon ale to na nic się zdało :( a pogarsza się jak jest podłączona ładowarka (obojętnie jaka) wtedy już praktycznie nic nie słyszy rozmówca :/

 

dodatkowo nie działa niebieski LED :D normalnie czary :D

 

co ciekawe jak dam na głośnik to słychać mnie lepiej a jak mam podłączony zestaw BT w aucie czy jakiś inny słuchawkowy to jest idealnie 

Edytowane przez zero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem to w trybie głośnomówiącym działa mikrofon ten u góry nad aparatem i dlatego lepiej rozmowy Cię słyszą.

Jeśli mówisz, że oprócz mikrofonu jest jeszcze problem z diodą to stawiałbym na uszkodzoną taśmę łączącą płytkę USB z płytą główną.

 

 

dokładnie uszkodzona była taśma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...