Skocz do zawartości

Brak powiadomienia sms i nieodebranego na Always-On-Display


tomekNeRa

Rekomendowane odpowiedzi


Dzień Dobry!
Mam taki problem iż na Always-On-Display/ ekran zgodny z otoczeniem, nie pokazuje mi się powiadomienie o SMS i nieodebranym połączeniu a  gmail, kalendarz i messenger działa prawidłowo. Spotkałem osobę z wersją nie PRO czyli zwykłe MI 9T i u tej osoby działało to normalnie.   Bardzo proszę o pomoc w naprawieniu tego. 
wersja android 9 PKQ1.181121.001
MIUI Global 10.3.3 | (PFKEUXM)
stan aktualizacji zabezpieczeń 2019-08-01

IMG_20190916_142223dddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekNeRa

Możesz zainstalować Xiaomi.eu (na forum/stronie MIUIPolska znajdziesz wszystkie potrzebne informacje). To nie jest problem tylko u Ciebie, bo to jest po prostu problem softu EEA, który nie wspiera w Always on Display aplikacji Google. Ogólnie jak zainstalujesz Xiaomi.eu (które bazuje na China ROM), to lista wspieranych aplikacji się bardzo wydłuży. Może też tak być, że na EEA nie dostaniesz aktualizacji, która dodaje aplikacje Xiaomi, bo może specjalnie je usunęli. Dlatego polecam Xiaomi.eu.

Jeśli nie chcesz nic instalować, to możesz w Google Play wpisać "Always on Display" i może jakaś aplikacja spełni Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy mógłby ktoś napisać mi prawidłowo i zrozumiale po angielsku  używając fachowego nazewnictwa na czym dokładnie polega ten problem , jaka jest przyczyna i jak go naprawić. Aby spróbować wytłumaczyć suportowi global o co chodzi bo oni albo nie ogarniają tematu albo udają że nie  wiedzą o co chodzi. Uważam że niedziałające powiadomienia o sms i połączeniach w telefonie który ma tak niefortunnie zamieszczoną diodę to mega wpadka. Kilkukrotnie próbowałem pisać do suportu global ale odpisują jacyś hindusi lub boty którzy nie rozumieją lub udają że nie rozumieją co chce im przekazać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekNeRa

Nie ważne jak byś używał profesjonalnego słownictwa - oni nie zrozumieją. Jest tak w każdej dziedzinie gdzie w supporcie są hindusi. Do tego support nic nie zrobi, zapewne nie mają nawet kontaktu z działem odpowiedzialnym za oprogramowanie. Musiałbyś napisać najlepiej temat  na Mi Community (ale w sekcji Global), żeby nagłośnić sprawę. Do tego zgłosić problem przez aplikację "Opinie" (najprawdopodobniej masz w folderze narzędzia). Nie gwarantuję jednak, że oni to przeczytają. Do tego teraz tak czy siak nie ma opcji by to naprawili, bo już więcej aktualizacji MIUI 10 nie dostaniesz. Moim zdaniem szybciej dodadzą z powrotem aplikacje Xiaomi, nic dodadzą kolejne aplikacje do wsparcia w AOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest jeszcze gorzej! Zainstalowałem aktualizację MIUI i nie dość że nie naprawili powiadomień w domyślnym AOD to jeszcze zablokowali możliwość używania zewnętrznych aplikacji do tego z google play np Always on AMOLED itd. Nienawidzę was xiaomi za to co wy odwalacie. Co mam teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomekNeRa napisał:

Jest jeszcze gorzej! Zainstalowałem aktualizację MIUI i nie dość że nie naprawili powiadomień w domyślnym AOD to jeszcze zablokowali możliwość używania zewnętrznych aplikacji do tego z google play np Always on AMOLED itd. Nienawidzę was xiaomi za to co wy odwalacie. Co mam teraz zrobić?

Masz wyżej... przejdź na Xiaomi.eu... bazuje na innej wersji systemu, która nie jest "wycinana" pod przepisy w EU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Masz wyżej... przejdź na Xiaomi.eu... bazuje na innej wersji systemu, która nie jest "wycinana" pod przepisy w EU...

no chyba się zdecyduję ale boję się że coś popsuję albo coś przestanie działać lub będzie niebezpieczniej czy stracę gwarancję i nie będę miał łatek bezpieczeństwa. Czy wszystko normalnie działa i jest w pełni bezpiecznie? Jak z NFC itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomekNeRa napisał:

no chyba się zdecyduję ale boję się że coś popsuję albo coś przestanie działać lub będzie niebezpieczniej czy stracę gwarancję i nie będę miał łatek bezpieczeństwa. Czy wszystko normalnie działa i jest w pełni bezpiecznie? Jak z NFC itd?

Wszystko działa... Xiaomi.eu to olbrzymia społeczność zaakceptowana przez Xiaomi, nie stracisz gwarancji, a samo Xiaomi daje proste narzędzia pozwalające na szybki powrót do softu Global/EEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nezumi napisał:

Wszystko działa... Xiaomi.eu to olbrzymia społeczność zaakceptowana przez Xiaomi, nie stracisz gwarancji, a samo Xiaomi daje proste narzędzia pozwalające na szybki powrót do softu Global/EEA.

Proszę o podpowiedź. W tej chwili przymierzam się do instalacji ...Xiaomi.eu - pytanie którą wersję wybrać: rozwojową czy stabilną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomcio_paluch1 napisał:

Proszę o podpowiedź. W tej chwili przymierzam się do instalacji ...Xiaomi.eu - pytanie którą wersję wybrać: rozwojową czy stabilną?

Którą chcesz....Wersje rozwojowe mają więcej nowości, ale też częściej zdarzają się tam ew. bugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2019 o 12:07, Nezumi napisał:

Wszystko działa... Xiaomi.eu to olbrzymia społeczność zaakceptowana przez Xiaomi, nie stracisz gwarancji, a samo Xiaomi daje proste narzędzia pozwalające na szybki powrót do softu Global/EEA.

Slow motion i ilość klatek w 4k ta sama? NFC? Aktualizacje? A jak z bezpieczeństwem i aktualizacjami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tomekNeRa napisał:

Slow motion i ilość klatek w 4k ta sama? NFC? Aktualizacje? A jak z bezpieczeństwem i aktualizacjami? 

łatki bezpieczeństwa zawsze równo z China, bo na tym bazuje, czyli najszybciej jak się da w Xiaomi... Aktualizacje cotygodniowe (dev) lub co kilka msc (stable). NFC działa, Slow motion i ilość klatek w 4K raczej bez różnic (nie wiem, nie kręcę filmików telefonem, a jak już to i tak używam GCam)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...