Skocz do zawartości

Nietypowy bootloop na nowym Mi A1


crazeywrecked

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu zakupiłem telefon Xiaomi Mi A1. Od pierwszego uruchomienia występowały problemy w stylu: telefon się wieszał, restartował. Po pewnym czasie nie dało się go włączyć, utknął na 4 paskach google i logiem xiaomi na dole ekranu (obraz występujący przed animacją Android One). Recovery mod nie działał, jedynie fastboot. Z racji tego że na telefonie były ważne dane, hasła etc. postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i próbować naprawić go bez oddawania do rąk trzecich. Flashowanie do oryginalnego romu nie działało w trybie Fastboot z racji tego, że telefon ma zablokowany bootloader, którego nie da się odblokować bo po wpisaniu komendy w adb: fastboot oem unlock, pojawiały się 3 kropki w konsoli po czym telefon się restartował(komenda adb devices pokazywała pustą listę, jedynie fastboot devices wykrywał urządzenie). Odblokowanie przez MiUnlock zatrzymywało się na 50% (info: couldn't unlock albo couldn't verify) i telefon się restartował. Odkręciłem śrubki, odpiąłem baterie, wykorzystałem metodę test point, edl i udało mi się odnaleźć telefon w menedżerze zadań, wgrałem mu pomyślnie rom używając aplikacji xiaomiflash, ale to nic nie dało, próbowałem też innych romów ale to na nic. Flashowanie dobiegało końca z sukcesem ale telefon po włączeniu ciągle wisiał na tym samym ekranie. Zapomniałem dodać że wcześniej przez jakiś czas telefon był wykrywany jako Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E, zmiana sterownika (albo coś innego, już nie pamiętam) sprawiło że telefon w ogóle nie jest wykrywany w menedżerze zadań (jedynie przez test point jako Qualcomm HS-USB QDloader 9008).

 Teraz moje pytania: 
1) Czy jest coś co jeszcze mogę samemu zrobić a co może go naprawić?
2) Czy ściągając obudowę i próbując wgrywać oficjalne romy utraciłem gwarancję? (dodam że plomby na śrubach na płycie są nienaruszone)?
3) Czy mogę mieć pewność że dane zostały z niego usunięte podczas flashowania mimo tego że się nie włącza?
4) Czy opłaca się taki telefon oddawać do serwisu i ewentualnie ile by wynosiła naprawa?


Proszę o pomoc, jeśli o czymś zapomniałem to w razie czego będę udzielał, jak najszybciej, potrzebnych informacji, zależy mi na czasie. Pozdrawiam :)

70772413_480998599421549_1273945857577713664_n.jpg

Edytowane przez crazeywrecked
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, dzidexx said:

Poczytać trochę poradników i się doszkolić.

Adb.exe to program na PC umożliwiający komunikację....- gdy system jest uruchomiony.

Fastboot.exe .....j.w.....gdy telefon jest w trybie fastboot.

Wklepanie "adb devices"(i inne) w trybie fastboot nie ma szans powodzenia.

Trzeba było od razu oddać i zarządać zwrotu pieniędzy.

Wiem o wszystkich rzeczach wyżej opisanych, robiłem wszystko jak należy, według instrukcji, poradników, filmów, zgłębiałem temat, ale nie znam i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. I nie pytam o to co mogłem zrobić, tylko co mogę zrobić. Czekam na dalsze odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, crazeywrecked napisał:

3) Czy mogę mieć pewność że dane zostały z niego usunięte podczas flashowania mimo tego że się nie włącza?

Tak. Wgrywanie softu w EDL od razu czyści dane - wybrana opcja w MiFlash nie ma tu żadnego znaczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mariusz.ur said:

Nie napisałeś jakie romy wgrywałeś (Oreo, Pie). Skoro po wpisaniu fastboot oem unlock telefon się zrestartował to sprawdź w trybie fastboot czy nie jest odblokowany - fastboot oem device-info. 

Telefon jest zablokowany, sprawdzałem to za każdym razem jak coś robiłem komendą "fastboot oem device-info. Próbowałem różnych romów, od oficjalnego najnowszego do jakichś starszych (nie pamiętam dokładnie jakich) ale nie było żadnej zmiany, przy każdym udanym flashu telefon zachowywał się tak samo. Telefon się restartował tylko w dwóch konkretnych sytuacjach: po wpisaniu komendy fastboot oem unlock i po próbie odblokowania bootloadera aplikacją miunlock przy 50% (wiadomość "couldn't unlock", na drugim komputerze była wiadomość "couldn't verify" przy 50%, z telefonem nic się nie działo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie żeby nie zakładać nowego wątku,proszę o pomoc tutaj. Robiłem mi flashem telefon w sumie już nie pierwszy raz i teraz mam problem. Telefon w kółko sie restartuje i to wszystko.Jak odpalę w trybie fastboot komunikuje się do momentu odblokowania OEM. Niestety nic to nie daje ponieważ wychodzi na to ze bootloader jest zablokowany.. Proszę poradżcie coś, czy jest możliwość inna do przywrócenia go do życia???

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aliens napisał:

w trybie fastboot komunikuje się do momentu odblokowania OEM.

Komenda "fastboot oem unlock" nie działa w telefonach blokowanych przez producenta. Ta komenda nie sprawdza stanu bl, tylko go odblokowuje. To co zwraca po tej komendzie o niczym nie świadczy, oprócz tego że komenda nie działa. Do sprawdzenia czy bootloader odblokowany, można użyć komendy "fastboot getvar all". Prawdopodobnie masz jednak bl zablokowany i sam niewiele zrobisz, bez konta z uprawnieniami do wgrania romu w trybie edl (download).

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliens, żeby to zadziałało to w opcjach programistycznych musi być włączona opcja odblokowanie OEM. Teraz to miflash i zainstaluj rom w trybie edl.

fastboot oem edl (nie pamiętam czy to wymaga odblokowanego bootloadera).Jeśli się nie da, to pozostaje test point. 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wiem o tym ze musi byc odblokowany , ale tak sie stało ze zapomniałem . Ładowałem miflashem i po tym własnie telefon w kołko startuje . Teraz nie moge w zaden sposob odblokowac oem..  W trybie fastboot komendy podaje fastboot devices pokazuje normalnie .. Teraz kwestia czy jest mozliwosc jakas wgrania na nowo mimo ze jest zablokowany?? Dodaje zrzut zrobiony getvar ale nie kumam o co tu biega wiec prosze o wyrozumiałosc i podpowiedz.. 

obraz_2020-09-28_133942.png jeszcze wrzucam screen miflash

obraz_2020-09-28_134509.png

Edytowane przez aliens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aliens napisał:

Dodaje zrzut zrobiony getvar ale nie kumam o co tu biega

Masz zablokowany bl, "bootloader unlocked no". Tak jak pisałem nic sam z tym nie zrobisz, nawet w trybie edl jakby udało się w taki tryb go wprowadzić. Jak masz z oficjalnej dystrybucji i gwarancję to powinni Ci w ramach gwarancji  naprawić. Jak nie, może Micenter pomoże. Co do oem unlock, to nie spojrzałem że to A1 i by prawdopodobnie zadziałało gdyby w opcjach programistycznych było odhaczone.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wiem o tym ze musi byc odblokowany , ale tak sie stało ze zapomniałem . Ładowałem miflashem i po tym własnie telefon w kołko startuje . Teraz nie moge w zaden sposob odblokowac oem..  W trybie fastboot komendy podaje fastboot devices pokazuje normalnie .. Teraz kwestia czy jest mozliwosc jakas wgrania na nowo mimo ze jest zablokowany??

 

50 minut temu, FromWP napisał:

Masz zablokowany bl, "bootloader unlocked no". Tak jak pisałem nic sam z tym nie zrobisz, nawet w trybie edl jakby udało się w taki tryb go wprowadzić. Jak masz z oficjalnej dystrybucji i gwarancję to powinni Ci w ramach gwarancji  naprawić. Jak nie, może Micenter pomoże. Co do oem unlock, to nie spojrzałem że to A1 i by prawdopodobnie zadziałało gdyby w opcjach programistycznych było odhaczone.

 

No własnie,zapomniałem odblokowac oem w ustawieniach i poszło.. Robiłem to setki razy z tym telefonem,po dłuzszej przerwie zapomniało sie.. Aparat jest u mnie od dłuzszego czasu wiec gwarancji raczej niema .. Czyli na chwile obecna nic nie zrobie??

Edytowane przez aliens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem jak to jest w telefonach Xiaomi z czystym Androidem. Możliwe że tryb edl (download) nie jest blokowany, bo z Miui jest. Wgranie romu w trybie edl to chyba jedyne rozwiązanie.

jaki to trb edl? 

obraz_2020-09-28_161538.pngpokazuje ok edl, i co to znaczy?

Edytowane przez aliens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...