Skocz do zawartości

Mi Home i gniazdka elektryczne


zook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem właśnie Gateway Mi Home... szukam gniazdek... idealnie jeśli będą z pomiarem zużycia energii. Możecie coś polecić?

Znalazłem tylko oryginalne Xiaomi (niestety nie ma wersji EU) i OSRAM (ma zigbee, ale nie wiem czy będzie działało). Wszystko poza tym jest po Wifi i nie mam pojęcia czy da się podłączyć i jak to zrobić. 

Proszę o podpowiedzi (tematy na forum są bardzo stare - 2016).

Edytowane przez zook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osram nie bedzie dzialal. z eu wifi to znam tylko to od chuangmi, czytaj jakos o tego posta:

https://miuipolska.pl/forum/topic/15542-smart-home-od-xiaomi/page/93/?tab=comments#comment-524971

jesli musi byc zigbee to w lumi wlasnie robia gniazdko eu, ale chyba tez jak powyzsze bedzie typu F, wiec albo musisz wymienic gniazdko do ktorego podpinasz, albo dac bez uziemienia.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jooj... to wydałem ponad 300 zł (kupilem z polskiej dystrybucji) a ciężko rozbudować system chociażby o gniazdko... masakra...

Może jednak macie rozwiązanie? Przecież Osram ma zigbee (https://m.ceneo.pl/60863405#tab=click). Dla mnie gniazdka to podstawa (idealnie z pomiarem zużycia energii).

Edytowane przez zook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobo123 wedlug xiaomi - gniazdko jest eu, wiec po co mialo by byc na chinach ;) jedynie mod wchodzi w gre.

@zook nie ma znaczenia, ze osram ma zigbee. caly ten sprzet (hub + sensory) robi firma lumi united i w swoim firmware nie wspiera urzadzen innych producentow (z wyjatkiem kilku zarowek ikea w chinskim hubie). po prostu na dzis nie ma od lumi gniazdka eu zigbee, bedzie pewnie w ciagu kilku miesiecy. jesli kupisz gniazdko chuangmi na wifi to ono w zasadzie nic do bramki nie ma co nie znaczy, ze nie bedzie z nia wspolpracowac jak kazde urzadzenie ekosystemu xiaomi z wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, mój pierwszy post na forum. Trafiłem na ten wątek ponieważ poszukuję jakiegoś rozwiązania do sterowania grzejnikami elektrycznymi w domku letniskowym. Na co dzień używam systemu Xiaomi Home i w tym przypadku również skłaniam się ku temu rozwiązaniu. Czy ktoś mógłby polecić jakieś "mocne" gniazdko Wi-Fi lub Zigbee którym będzie można w automatyzacji sterować na podstawie odczytów temperatury oraz dodatkowym przyciskiem, które uciągnie grzejnik powiedzmy 3000W? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Posiadam brame Aqara Hub na chiny, zakupiłem gniazdko MiSmartPlug (Zigbee) w wersji na EU - da radę to jakoś ominąć? Apka pokazuje że urządzenie nie jest zgodne. Ciekawe że wszelkie czujniki, lampki, nawilżacze czy czajnik nie mają z tym problemu bez względu na to czy kupowane na rynek chiński czy europejski.
Kolega rezmus pomógł bezproblemowo - wystarczyło 3x klik na hubie + 5s gniazdko i połączyło się od strzała. Geniusz!

 

Aqara - 1.6.8_003 / wersja z wtyczką 1.0.64, gniazdko kupione w polsce - niby na EU ZNCZ04LM

Edytowane przez Damian666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...