Skocz do zawartości

Brak Certyfikatu Play Protect na Xiaomi.eu


Piaer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy MIUI EU faktycznie posiada Certyfikat Play Protect? Na Xiaomi mi 9T Pro z polskiej dystrybucji zainstalowałem MIUI 10: V10.4.4.0.QFKCNXM (Xiaomi.eu) i niestety google play nie działa bez fixa. Niestety też Netflix nie pojawia się w sklepie play. Czy tylko ja mam taki problem? Opis romu przedstawia, że urządzenie powinno być zgodne z Play Protect

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony w przedsprzedaży na mi-home. Wgrałem MIUI EU, więc musiałem odblokować bootloader i przez to jest problem z certyfikacją u mnie. Czy wy też straciliście certyfikację po wgraniu Xiaomi.eu? Oczywiście na oryginalnym sofcie wszystko działało, ale bez roota trudno mi się obejść. Magisk twierdzi, że SafetyNet działa poprawnie. Na OnePlusie nie mam problemów z SafetyNet na roocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piaer

Ja na swoim Mi 9T też miałem brak certyfikatu po odblokowaniu bootloadera i wgraniu Xiaomi.eu. Możesz naprawić to tak:

Cytat

1. Pobierz aplikację Device ID z Google Play

2. W aplikacji powinien pojawić się kod pod Google Service Framework (GSF).

3. Przejdź pod ten link: https://www.google.com/android/uncertified/

4. Wpisz ten kod i kliknij zarejestruj. W ustawieniach telefonu wyczyść dane Google Play, Usług Google i aplikacji Google.

U mnie pokazało certyfikat po tej czynności, tylko niestety nie odblokowało to dostępności aplikacji Netflix w Google Play. 

Możesz pobrać Netflixa tak: https://www.apkmirror.com/apk/netflix-inc/netflix/netflix-6-26-1-build-15-31696-release/.

Ewentualnie istnieje jeszcze moduł do Magisk, który zwie się "Liboemcrypto disabler". Podobno naprawia problem i Netflix pojawia się w Google Play. Niestety póki co na aktualnej wersji Xiaomi.eu jest Widevine L3, więc oglądać będziesz mógł w 480p. Od następnych wersji będzie już L1, więc będziesz mógł korzystać w pełnej jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orjon napisał:

U mnie na Mi 8 SE Play Protect działa, Google Play informuje, że telefon jest certyfikowany (mam roota, nie dodawałem żadnych innych fixow oprócz YT Vanced). Może na Mi 9T Pro jest problem, trudno mi stwierdzić - bo go po prostu nie mam.

Dziękuję za informację :) Celem tego wątku jest właśnie przepytanie użytkowników Xiaomi czy również mają taki problem. Oczywiście najchętniej oczekuję wypowiedzi użytkowników 9T Pro. Cieszę się jednak, ze problem nie dotyczy wszystkich modeli. 

Dodałem GSF, ale nie naprawiło to problemu. Co ciekawe od początku w ustawieniach Google Play nie mam żadnej informacji o certyfikacji. Nie ma wzmianki ani o tym, że jest poprawnie certyfikowany, ani że nie jest - po prostu brakuje odpowiedniej linijkii.

 

9 godzin temu, dzidexx napisał:

Wgraj moduł Magisk - MagiskHideProps...

Sama instalacja chyba nic nie da, przynajmniej u mnie. Czy Tobie wgranie tego modułu pomogło? Z tego co widzę, to jest to dość rozbudowane narzędzie, którego raczej nie obsłużę. Nie wiem czy to jakiś dziwny zbieg okoliczności, ale testując Netflixa po instalcji tego modułu, mogę oglądać treści w FHD! Mam wersję 6.21.1 z apkmirror.

 

Liboemcrypto disabler nic u mnie nie zmienia. 

 

Co do Netflixa z apkmirror, to właśnie na takie rozwiązanie się zdecydowałem. Niestety nie ma tam najbardziej aktualnej wersji. Ostatnia wersja jest z lutego. Co więcej, według apkmirror ostatnia wersja jest z 30 sierpnia, ale widząc po numerze aplikacji, to baaardzo stara wersja (testowałem ją i mogłem oglądać maksymalnie w 480p)

 

@karol19777domyślam się, że jeszcze nie odblokowałeś bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...