Skocz do zawartości

Problem z NFC


pietramarek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem nowym szczesliwym użytkownikiem MI 9 SE, :) mam kilka pytan odnoscnie NFC, poniewa we wczesniejszych telefonach nie mialem tej opcji to wlasnie ona skusila mnie do zakupu tego telefonu ( i nie tylko) moje pytanie:

1. Dlaczego nie moge zainstalowac aplikacji Google Pay ? pisze, ze  Aplikacja jest niezgodna ze wszystkimi Twoimi urządzeniami, a z drugiej strony w ustawieniach mam "opcje" Google Pay i mam tam podpieta karte i jak wejde w ta aplikacje to zaplace

2. czy aby placic NFC to trzeba miec odpalona aplikacje google pay czy wystarczy ze telefon jest tylko odblokowany ?

3. czy moze jest jakas inna apka, która dziala i obsluguje NFC, co mozecie polecic?

 

Dziekuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 to ciekawe. Wg mnie masz tą apka zainstalowana bardziej problem z Google Play

Ad.2. odblokowany i włączone NFC. Włączenie apki jest potrzebne np. jak chcesz skorzystać z nie domyślnej karty.

Ad.3. no nie każdy bank korzysta z tego. Kiedyś na pewno PKOBP miało swój system nie wymagający gpay. Teraz na pewno jest kilka takich. Czy są one aplikacje? Wydaje mi się że o takiej funkcjonalności na telefon z Androidem nie ma. Ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) gpay nie jest domyślnie zainstalowany na telefonie. Jeżeli chce się płacić przez gpay to trzeba ją zainstalować ze sklepu i z tym na globalu nie powini być problemów

2) wystarczy odblokować telefon. W ustawienia trzeba wcześniej wskazać jaka aplikacja ma być używana do płacenia.

3) to zależy od banku. Np Santander umożliwia płacenie ich apka, bez potrzeby instalacji gpay. Z drugiej strony Getin Bank umożliwia tylko płatność przez gpay.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chris_007 napisał:

Ad.1 to ciekawe. Wg mnie masz tą apka zainstalowana bardziej problem z Google Play

Ad.2. odblokowany i włączone NFC. Włączenie apki jest potrzebne np. jak chcesz skorzystać z nie domyślnej karty.

Ad.3. no nie każdy bank korzysta z tego. Kiedyś na pewno PKOBP miało swój system nie wymagający gpay. Teraz na pewno jest kilka takich. Czy są one aplikacje? Wydaje mi się że o takiej funkcjonalności na telefon z Androidem nie ma. Ale mogę się mylić

no tak jest zainstalowana w takiej formie, karta jest podpieta i jest ustawiona jako domyslna i tak samo nfc domysle ustawione na Google pay, ale dalej nie dziala dopiero jak to wlacze i idzie 

 

Screenshot_2019-09-13-18-30-48-474_com.google.android_gms.thumb.png.f043f9a512fab7bb8151973986f651ee.png

 

 

ale np tej aplikacji juz nie moge sciagnac i zainstalowac bo z tego co widze to co ja mma to jakas okrojona wersja sam juz nie wiem

Screenshot_2019-09-13-18-34-30-802_com.google.android_gms.thumb.png.b6b326f7ed03166d85ab7a9c0fb2ab07.png

 

a jak chce sciagnac apke to takie cos wyskakuje 

Screenshot_2019-09-13-18-35-32-227_com.android.vending.thumb.png.dbbc8059d84903d3721000c38f945fe9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fish_79 napisał:

Ad. 2 Nie trzeba mieć odblokowanego fona! Wystarczy podświetlić ekran.

 

Masz mBank, więc zainstaluj aplikację mBank u i aktywuj na niej "płatności telefonem".

mam aktywowane, jak wejde w aplikecje to dziala inaczej nie chce 

1 godzinę temu, TheTick napisał:

A masz oficjalną wersję global? Czy siedzisz na xiaomi.eu?

Screenshot_2019-09-13-20-50-23-180_com.android.settings.thumb.png.8b69828a15f8cac0159fbe5fb5adcbfc.png

taka mam wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pietramarek napisał:

znalazlem cos takiego 

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

 

czyli rozumiem ze w mojej wersji global nie bedzie nfc dziala tak jak powinno?

Ale Ty nie masz miui Polska (xiaomi.eu) tylko oficjalny 10.3.4.0. a w wersji global nie ma cyrków z NFC. Więc sprawa jest dziwna.

U mnie nie ma problemu z zainstalowaniem google pay. Może wyczyść pamięć podręczna aplikacji, usuń ją i spróbuj ponownie? 

Edytowane przez TheTick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowani prze kabel aplikacji Google Pay, nfc dziala bez problemow, 

pozostaje tylko pytanie dlaczego nie moglem zainstalowac aplikacji normalnie ze sklepu, w sumie dalej jak wchodze na Gplay to pokazuje ze moja wersja nie jest zgodna, 

ale najwazniejsze ze juz dziala :)

 

pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2019 o 16:30, pietramarek napisał:

po zainstalowani prze kabel aplikacji Google Pay, nfc dziala bez problemow, 

pozostaje tylko pytanie dlaczego nie moglem zainstalowac aplikacji normalnie ze sklepu, w sumie dalej jak wchodze na Gplay to pokazuje ze moja wersja nie jest zgodna, 

ale najwazniejsze ze juz dziala :)

 

pozdrawiam 

A jaki masz ustawiony region? Polskę?

Dnia 13.09.2019 o 20:26, Fish_79 napisał:

Ad. 2 Nie trzeba mieć odblokowanego fona! Wystarczy podświetlić ekran.

 

Masz mBank, więc zainstaluj aplikację mBank u i aktywuj na niej "płatności telefonem".

Trzeba mieć ustawiona blokadę i bez odblokowania możesz zapłacić do 50 PLN

 

Brak konieczności odblokowywania ekranu przy małych płatnościach

W przypadku większości transakcji musisz odblokować telefon. Nie jest to jednak konieczne, gdy dokonujesz wybranych niewielkich płatności.

Uwaga: możesz dokonać ograniczonej liczby transakcji bez odblokowywania telefonu. Gdy ją wyczerpiesz, telefon będzie wymagać odblokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...