Skocz do zawartości

Cichy głośnik multimedialny w RN7.


electro69

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taki trochę dziwny problem, mianowicie dotyczy on głośnika multimedialnego. Podczas odtwarzania muzyki czy oglądania filmów (niezależnie w jakiej aplikacji) jest on po prostu cichy, licząc tak do ok. 50 % głośności. Później następuje wyraźny skok głośności i od 55-60 % do 100 % już głośnik "dudni". Jest to bardzo wkurzające, gdyż praktycznie, żeby komfortowo słuchać dialogów w filmie czy słuchać muzyki będąc w pokoju, głośność cały czas musi być ustalona w granicach 50-60 %, więc nie jest to normalne ;). Wygląda to tak jakby coś nie tak było z oprogramowaniem i głośność została źle wyregulowana przez programistów. Czy też to zauważyliście ?

Dla porównania mam Redmi 4A (tam głośnik jest umieszczony z tyłu obudowy telefonu) i słuchając tej samej piosenki z tej samej aplikacji na obu telefonach w Redmi 4A mam ustawioną głośność na 35 %, a w Redmi Note 7, żeby osiągnąć podobną głośność, muszę ustawić na około 50-55 %.  Dodam też, że na słuchawkach nie ma tego problemu, przy ustawieniu w RN7 na 35 % głośności jest naprawdę głośno i nie potrzebuję już zwiększać mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmień w ustawieniach dodatkowych region na Szwajcarię i daj znać czy pomogło.

Z jakiegoś powodu w większości krajów UE głośność maksymalna jest zablokowana.

I pytanie do więcej wiedzących . Czy ominięcie tego jest tylko przez zmianę regionu? Soft 10.3.6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fatis

Już zmieniałem wcześniej region na Szwajcarię, bo czytałem, że to może pomóc, ale w przypadku gdy na słuchawkach jest za cicho dźwięk, a mi chodzi o głośność głośnika multimedialnego. Po zmianie nic to nie pomogło. Nawet ostatnio byłem w sklepie i sprawdzałem na innych RN7 ten głośnik i jest tak samo. Gra po prostu cicho w przedziale do 50 % głośności. Tamten telefon w sklepie miał jakąś starą wersję oprogramowania z numerem 10.2 coś w tym stylu ;) . Teraz mamy wersję 10.3.6.0 i dalej to samo. Jedyna nadzieja w MIUI11, coś tam też czytałem, że ma się pojawić Dolby Atmos, coś tam mieli się zająć też polepszeniem dźwięku, ale czy coś z tego wyjdzie to jedna wielka niewiadoma, zwłaszcza jeszcze patrząc, że to przecież Xiaomi czyli jedną aktualizację wypuszczą dobrą, po czym kolejną coś popsują i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...