paralemptor

Problem z hotspotem - muszę za każdym razem zmienić ustawienia APN

Recommended Posts

Mam dziwny problem z moim Note 5, otóż kiedy włączam opcję udostępniania internetu, łączę się laptopem z siecią wifi prawidłowo, ale kontaktu ze światem nie ma. Muszę wejść w ustawienia sieci komórkowej i zmienić w opcjach APN "Orange Internet" ustawienie "APN Type" z "default,supl,ia" na "default,supl". Wtedy łączność magicznie działa i będzie działać super stabilnie do momentu, kiedy ktoś do mnie zadzwoni lub rozłączę się z siecią i połączę ponownie. Wtedy muszę wejść w APN i zmienić z powrotem na "default,supl,ia" - no i znów działa, ale do pierwszego rozłączenia.

O co kaman? Czytałem na forach, że ludziom pomogło ustawienie "internetipv6" i inne sugestie, ale u mnie domyślnie APN pobiera się z dokładnie takimi opcjami, które są polecane np. na forum orange. Próbowałem bez ipv6, ale zachowanie jest identyczne. Dzieje się tak na każdej wersji MIUI z xiaomi.eu od przynajmniej kwietnia, przyznam, że nie pamiętam, jak było na oficjalnej wersji, bo wtedy chyba jeszcze wcale z hotspotu nie zdążyłem skorzystać.

Telefon z polskiej dystrybucji, wersja 4/64.