Skocz do zawartości

Problem z hotspotem - muszę za każdym razem zmienić ustawienia APN


paralemptor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z moim Note 5, otóż kiedy włączam opcję udostępniania internetu, łączę się laptopem z siecią wifi prawidłowo, ale kontaktu ze światem nie ma. Muszę wejść w ustawienia sieci komórkowej i zmienić w opcjach APN "Orange Internet" ustawienie "APN Type" z "default,supl,ia" na "default,supl". Wtedy łączność magicznie działa i będzie działać super stabilnie do momentu, kiedy ktoś do mnie zadzwoni lub rozłączę się z siecią i połączę ponownie. Wtedy muszę wejść w APN i zmienić z powrotem na "default,supl,ia" - no i znów działa, ale do pierwszego rozłączenia.

 

O co kaman? Czytałem na forach, że ludziom pomogło ustawienie "internetipv6" i inne sugestie, ale u mnie domyślnie APN pobiera się z dokładnie takimi opcjami, które są polecane np. na forum orange. Próbowałem bez ipv6, ale zachowanie jest identyczne. Dzieje się tak na każdej wersji MIUI z xiaomi.eu od przynajmniej kwietnia, przyznam, że nie pamiętam, jak było na oficjalnej wersji, bo wtedy chyba jeszcze wcale z hotspotu nie zdążyłem skorzystać.

 

Telefon z polskiej dystrybucji, wersja 4/64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...