Skocz do zawartości

Hamulce - modyfikacje, naprawy - wątek ogólny


Stratus

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zebrać wszystkie informacje w jednym wątku, bo temat przewija się w kilku miejscach.

Chciałbym zmodyfikować (wymienić) zacisk i tarcze. Z uwagi na swoje gabaryty potrzebuje dobrego hamulca ale ... No właśnie kilka pytań:

1. Zacisk wybrałem x-tech tu brak pytań. 

2. Tarcza - chciałbym zamontować większą lecz nigdzie nie mogę znaleźć takich na 5 śrub.

3. Adapter - tu najwięcej wątpliwości, jakieś sprawdzone dostępne do zakupu? Szukam tylko metalowych. Nie ufam wydrukom 3d. 

4. Klamka hamulca po za funkcja hamowania po przekroczeniu pewnego poziomu nacisku wyłącza również silnik oraz tempomat. Pytanie czy można regulować ten punkt kiedy to następuje. Obecnie dzieje się to przy dość mocnym nacisku.

Z góry dziękuję za wszelkie rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ---

2. Miałem ten sam kłopot, ostatecznie padło na tarczę od PRO, czyli 120mm

3. Nie ma nigdzie "do zakupu" wersji z metalu/aluminium - gotowca. Jestem w trakcie wykonywania własnego adaptera dla zacisku Xtech i tarczy 120mm. Gdy zakończę pracę, udostępnie projekt i każdy będzie mógł z nim zlecić wykonanie adaptera u pierwszego lepszego gościa z CNC, lub w profesjonalnym zakładzie.

4. Można, generując customa. Opcja: Brake lever params, virtual limit

Screenshot_20190908-235430_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Battery_Saver
Add foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariusz13 napisał:

Oczywiście wiesz o takiej drobnej '' niedogodności'' , w razie potrzeby zdjęcia koła,niestety nie obędzie się bez ściągnięcia również zacisku.To tyle,z PRO pasuje bo mam założoną tarczę,mam też inny zacisk,ale jestem leniwy i nie chce mnie się ściągać i regulować zacisk za każdym razem.

Ja mam wersję PRO wiec mam tarczę 120mm, szukałem albo większej nieco, albo lepszej jakości, o szerszym wieńcu który zwiększy powierzchnię styku z klockami a tym samym siłę hamowania.

A jak jest z modulacją w tych zaciskach x-tech? Czy działają w miarę płynnie czy raczej 0-1?

Edytowane przez Stratus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 11:35, mariusz13 napisał:

Nie montowałem,mam inne TRP ,ale jak napisałem,jest to jak dla mnie zbyt duża uciążliwość,konieczność ściągania zacisku,w przypadku demontażu koła,zwykły zacisk i tarcza 120 z PRO w zupełności mi wystarczają a ważę ponad 90 kg.Bez problemu blokuję koło tylko po co???????Efektywne jest zwalnianie , a nie ścieranie opony,po to jest montowany ABS żeby nie blokować koła.

Właśnie dla tego zależy mi na modulacji, żeby panować nad punktem utraty przyczepności a ja ważę 120kg. 

 

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości sprawia ból?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 13:21, mariusz13 napisał:

To ponad normę XIAOMI?Ile realny dystans?Tylko jak masz mijać się z prawdą, to nie pisz.PRO czy zwykła?Już wiem ,zwykła.

Wersja PRO.

Wszystko zależy od trasy, ilości zatrzymań i startów oraz górek. Ale przez miasto jadąc (Warszawa) realnie 25km. 

Dnia 8.09.2019 o 23:53, Battery_Saver napisał:

1. ---

 

O to mi właśnie chodziło (pkt 4)

Dzięki. 

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości sprawia ból?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 11:20, Stratus napisał:

A jak jest z modulacją w tych zaciskach x-tech? Czy działają w miarę płynnie czy raczej 0-1?

Bardzo łatwo jest sobie dodatkową śrubą wyregulować odległość klocków od tarczy i tym samym ustalić jak szybko i mocno klocki będą łapać tarczę. Można więc ustawić sobie hamulec w działaniu 0-1, a można zwiększyć mu modulację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...

4. Klamka hamulca po za funkcja hamowania po przekroczeniu pewnego poziomu nacisku wyłącza również silnik oraz tempomat. Pytanie czy można regulować ten punkt kiedy to następuje. Obecnie dzieje się to przy dość mocnym nacisku.

To tez może ci pomóc... zmiana BLE

Modyfikacja M365 / M365 pro
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=74005&share_tid=43189&share_pid=511189&url=https%3A%2F%2Fmiuipolska%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F43189-Modyfikacja-M365---M365-pro%2Fpage__view__findpost__p__511189&share_type=t

Po instalacji tego BLE w m365 tools pojawiają się suwaki do regulowania jak szybko ma reagować klamka.
Zainstalowałem dla m365... ble działa jak błyskawica przez co reakcja na gaz/hamulec jest znacznie szybsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz13 napisał:

Też tak myślałem,jak ukraińcy nad adapterem kombinowali to pewnie też nad tym główkowali,wszystko fajne tylko,żeby zdjąć całkowicie zacisk trzeba zdjąć koło i żeby zdjąć koło trzeba całkowicie zdjąć zacisk i razem wyjechać tym razem z ramy?

Tak, dodatkowe kilka minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...