Skocz do zawartości

Jaki ROM dla najdłużej trzymającej baterii?


Meon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu irytuje mnie bardzo krótki czas działania na jednym ładowaniu.

Jaki rom polecacie dla tego telefonu, tak aby trzymał długo, miał aktualizacje i nie zamulał? Obojętnie czy MIUI czy czysty android z jakimiś dodatkami.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Niestety ale oficjalne wsparcie się skończyło, a nadal wydaje mi się, że telefon ma potencjał na kolejny rok u mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że kiedyś bateria wystarczała mi na 2 dni, teraz ani dnia nie wytrzyma. Wydaje mi że po aktualizacji się to zaczęło.

Nie chodzi, żeby ktoś szukał dla mnie romu, tylko z doświadczenia można pomóc, abym ja nie musiał każdego po kolei instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia po 2 latach użytkowania redmi 4x i note 4x. 2 dni działania na miui 8. Miui 9 1-1,5 dnia. 10 miui dramat dnia nie wytrzyma. I są 2 wyjścia. 1 czym nowszy update powoduje krótsze działanie na baterii. 2 baterie są kiepskie bo z tego co widzę prawie każdy z użytkowników zgłasza problem z baterią po jakimś czasie uzytkowania. Ustawienia fabryczne robione po każdej pełnej wersi.

Edytowane przez viader80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu korzystam z MIUI 9, dokładnie xiaomi.eu 7.11.16 (i nie zamierzam zmieniać na 10, w ogóle nie mam potrzeby zmiany na nowsze wersje), a bateria dalej trzyma bardzo dobrze. Żaden inny telefon po ponad dwóch latach nie działał na baterii równie dobrze co ten. Siedzę na tej wersji, bo później zaczęły się drobne zmiany, które mi nie pasowały, ale ogólnie to ostatnie wydania 9 są polecane. MIUI 10 żre baterię. Warto najpierw też sprawdzić przyczynę znikania baterii, czy nie jest to wina jakiejś aplikacji. Tutoriali jak to sprawdzić jest mnóstwo w necie.

Jeśli zależy Ci na aktualizacjach, to jedynie zostaje najnowszy global, może dostawać jakieś aktualizacje bezpieczeństwa (choć wątpię), bo reszta wersji MIUI na pewno nie dostanie, zresztą sam wiesz, że wsparcie już się kończy, więc nie ma co liczyć na nowe wersje. Ewentualnie zmienić na czystego Androida, ale wtedy chyba też trzeba samemu pilnować nowych wydań. No i raczej nie ma co liczyć na dłuższy czas działania na baterii, bo zwykle był krótszy.

Jak na budżetowy smartphone i tak dostawał długo aktualizacje, więc pozostaje użytkowanie go do końca żywota lub zmiana na nowszy model, tylko czy warto? Szkoda wyrzucić go do szuflady, bo to dobry sprzęt, sprzedaż jest średnio opłacalna, wartość używki jest dosyć niska.

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 17:17, andrucha napisał:

RebellionOS + ostatni ethereal kernel.SOT do 12 godzin na 2-letniej baterii...

Witam, 

przystałem na to :) Jednak musiałem czekać 72h na odblokowanie bootloadera, dlatego dopiero teraz.

Jestem w trakcie konfigurowania i telefon już 2 razy się sam zrestartował... Zobaczymy jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, ktoś jeszcze poleca AOSIP dla RN 4x? Mam MIUI 10.3 xiaomi.eu 9.1.3 i bateria ostatnio to masakra, praktycznie po odłączeniu od ładowarki po 5 minutach mam 95%

Może powrót do MIUI 9 zmieni coś? Jeśli warto to eu czy globala?

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2019 o 22:01, mgcompany napisał:

MIUI 9, dokładnie xiaomi.eu 7.11.6

Skąd go pobrać? To wersja stabilna, jak rozumiem? 

A może ma ktoś dobrą wersję Global z MIUI8, na angielskim forum były linki do najlepiej trzymającej wersji global na 8ce, ale nie mogę ich odnaleźć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...