Sign in to follow this  
Arielis

Problem z odblokowaniem telefonu

Recommended Posts

Hej,

Mam pewien problem z telefonem Xiaomi redmi 4pro. 

Chodzi o to że kilka dni temu spadł mi na podłogę o rozbiła się szybka. Ekran LCD był cały więc olałem sprawę bo pajęczynka zrobiła się w takim miejscu że nie przeszkadzała w użytkowaniu. Jednak dzisiaj telefon zaczął szaleć trochę na dotyku. Myślałem że może już zapchany jest i zrobiłem mu restart. I tu zaczynają się schody bo okazuje się że siadł mi dotyk na środku ekranu dosłownie na szerokość 1 cm. Nie siadł całkowicie bo pojedyncze kliknięcia łapie ale nie widzi przytrzymania. Przez co nie mogę włączyć telefonu ponieważ po wpisaniu pinu nie mogę namalować wzoru bo niefortunnie główna kreska wzoru przechodzi właśnie przez trzy środkowe kropki. 

Więc sytuację mam taką że znam wzór jednak przez dotyk nie mogę go wpisać. Olałbym telefon bo i tak miałem kupić nowy ale zależy mi bardzo na danych które na nim są. Jednak bez wpisania wzoru nawet podłączając do PC nie mogę się połączyć. Czy da się jakoś to obejść? Np wpisać wzór zdalnie przez kompa czy coś? W tej chwili jedyne co mogę telefonem zrobić to odbierać połączenia. 

Soft mam oryginalny od Xiaomi nigdy się nie bawiłem w rooty itd. Czy pomimo tego jest jakaś szansa na odblokowanie telefonu lub połączenia go z kompem w celu zgrania danych? W chmurze Xiaomi mam część danych jednak nie wszystkie bo mi zapchało chmurę. 

Ewentualnie czy naprawa dotyku i szybki wiąże się z potrzebą resetowania softu i usunięcia danych czy można telefon naprawić bez ruszania oprogramowania? Bo w najgorszym wypadku zabule te 2 stówki na naprawę i jeszcze się z telefonem pomęczę z rok. 

Jeśli ktokolwiek ma czas to proszę o info bo nie wiem czy coś kombinować czy może w sytuacji jak znam wzór to da się to jakoś wpisać niedotykowo ;) Z góry dzięki :)