Skocz do zawartości

Uszkodzone przednie koło


endrius99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Niedawno miało miejsce niefortunnie zdarzenie w wyniku którego ucierpiało przednie koło hulajnogi m365 jak na załączonych obrazkach (na szczęście tylko koło).

Być może ktoś wie lub ma pomysł co można z tym zrobić o ile się da - czy zostaje tylko zakup całego koła z silnikiem (nie znalazłem nigdzie samego koła niestety).

Osobiście zastanawiałem się czy jest możliwe spawanie ale nie do końca wiem jaki to materiał. Inna opcja którą chcę sprawdzić to opona bezdętkowa, być może wystarczy ale chcę również rozpatrzyć inne możliwości gdyby jednak nie. 

Będę wdzięczny za rady i pomysły. 

20190907_093634.jpg

20190907_093611.jpg

Screenshot_20190907-093513_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi trochę kupować komplet bo hulajnoga ma raptem miesiąc więc silnik jest jak nowy. Widziałem zamienniki za jakieś 300 zł ale nie jestem do końca przekonany natomiast oryginał to prawie połowa wartości hulajnogi (chyba, że ktoś ma jakieś sprawdzone źródło gdzie można kupić w dobrej cenie?).

Będę też coś kombinował jak przyjdzie opona, być może przyjdzie również jakiś pomysł. 

Edytowane przez endrius99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem dzisiaj na temat spawania i tak jak myślałem duże ryzyko deformacji średnicy wew. a co się z tym wiąże konieczność obróbki - wszystko mnoży koszty. 

Trzeba zacząć od najprostszych i nie tak drogich rozwiązań, dobry klej, bezdętkowa opona i ewentualnie pokombinuje coś z dekielkiem jak coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi trochę kupować komplet bo hulajnoga ma raptem miesiąc więc silnik jest jak nowy.

Chyba... na pewno - był nowy.


Widziałem zamienniki za jakieś 300 zł ale nie jestem do końca przekonany natomiast oryginał to prawie połowa wartości hulajnogi (chyba, że ktoś ma jakieś sprawdzone źródło gdzie można kupić w dobrej cenie?).

Pro / m365 ?
Np.: https://m.olx.pl/oferta/przednie-kolo-z-silnikiem-do-hulajnogi-xiaomi-m365-oryginal-CID767-IDyXCHL.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od najprostszych i nie tak drogich rozwiązań, dobry klej, bezdętkowa opona i ewentualnie pokombinuje coś z dekielkiem jak coś. 

Zdecydowanie nie kombinuj w ten sposób, szkoda zdrowia i życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz13 napisał:

ogarnij sobie jakieś sensowne ubezpieczenie,ba jak gdzieś zaliczysz glebę,albo innego dzwona to żebyś miał się za co leczyć,to już nie jest sknerstwo,tylko już podpada pod głupotę

W ten sposób można byłoby skomentować większość prostych rozwiązań których nie było a dzisiaj są i z nich korzystam ;-)

Szukam różnych możliwości na tą chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był ciekawy czy udało się naprawić uszkodzone koło to poniżej opis co zostało zrobione i jaki jest tego efekt końcowy. 

Części felgi które odpadły zostały sklejone klejem Autoweld cx 80 od środka poniżej rantu na którym siedzi opona oraz od zewnątrz poprzez zalanie kolejnych sekcji - patrz zdjęcia 1 i 2.

Wcześniej największa część która odpadła i felga od strony silnika zostały przewiercone aby można było je połączyć dodatkowo śrubą (myślę, że obyło by się bez ale na wszelki wypadek) - patrz zdjęcie 1.

Kolejna rzecz to uszczelnienie wszystkich otworów którymi mogłaby się dostać woda pod oponę czyli wokół śruby oraz otwór na wentyl gdyż nie jest już potrzebny. 

Po przeciwnej stronie naprawianego obszaru zostały przyklejone "odważniki" w celu wyważenia koła (tak na wszelki wypadek) - zdjęcie 4

Na koniec została założona opona bezdętkowa (niestety po takiej naprawie dętka nie wchodzi w grę) - zdjęcie 3

Wszystko zostało złożone do kupy a efekt końcowy widać na zdjęciach 5 i 6.

Oczywiście po wszystkim przyszedł czas na test więc wybrałem się na kilku kilometrową przejażdżkę po kiepskiej drodze z wybojami + chodniki z wjeżdżaniem czy zjeżdżaniem tak aby sprawdzić wytrzymałość koła. Koniec końców test przebiegł bez problemów. Po powrocie zrobiłem przegląd pod kątem ewentualnych pęknięć klejonych miejsc ale nie zauważyłem żadnych niepokojących zmian. 

Czas pokaże jak koło będzie się zachowywać w przyszłości ale uważam że zabezpieczenie felgi śrubą i opona bezdętkowa powinny gwarantować bezpieczeństwo użytkowania.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że naprawa przebiegła zgodnie z oczekiwaniami. 

Screenshot_20190914-104117_Gallery.jpg

Screenshot_20190914-104041_Gallery.jpg

Screenshot_20190914-154540_Gallery.jpg

Screenshot_20190914-104200_Gallery.jpg

Screenshot_20190914-154601_Gallery.jpg

Screenshot_20190914-154625_Gallery.jpg

Edytowane przez endrius99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był ciekawy czy udało się naprawić uszkodzone koło to poniżej opis co zostało zrobione i jaki jest tego efekt końcowy. 

Dziękuje że, chciało Ci się opisać.

Ryzykujesz... Twój wybór.

 

Rozważ zakup podróbki, nawet jak miał byś tylko użyć obudowy i dekla:

https://s.click.aliexpress.com/e/sEXDixO0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt opony 60 zł przy czym zostaje opona z dętką z przedniego koła na ewentualną podmianę z tyłu czyli -60 zł. Koszt kleju 30 zł i większość została. Śruby i nakrętek nawet nie liczę, użyłem bo akurat miałem. Ogólnie koszt niewielki. 

Wiem wiem zaraz ktoś napisze  koszty dentysty itd. ale nie wydaje mi się, że coś się wydarzy z tym kołem w tym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał zabawy hulajnogą na ogrodzie, załączył się tempomat przed samym ogrodzeniem i po uderzeniu w sztachetę koło uderzyło lewą stroną o stalowy słupek co spowodowało pęknięcie rantu felgi. 

Osobiście mnie przy tym nie było ale po zebraniu wszystkiego do kupy tak to wyglądało. 

D.W. dzisiaj 15 km po wybojach i szutrze bez żadnych problemów. Jedyna negatywna rzecz to słaby komfort na przednim kole z powodu opony bezdętkowej, jednak opona robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...