Skocz do zawartości

Problem Z Rootem


miu22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z dodaniem uprawinień root do aplikacji. Mam MIUI 5.1.30 (xiaomi MI3)  w poprzedniej wersji tez wystepował ten problem. Gdy próbuje uruchomić aplikacje która wymaga dostępu do roota np.Titanium Backup to wyskakuje komunikat że uprawnienia root są domyślnie wyłączone, lecz gdy wchodze w "panel sterowania->uprawnienia->dostęp do root" tam nic nie ma (jak na załączonym obrazku). Szukałem jakiś opcji po systemie ale nic nie znalazłem. Czy pomógłby mi ktoś z tym problemem ?

 

post-4772-0-82550500-1423404914_thumb.pn

post-4772-0-98974900-1423404918_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam nadal to samo, żadne aplikacje się nie pokazały w uprawiniach root. Aktualizuje MIUI(wersja rozwojowa) co piątek i nadal nic. Fajnie by było mieć dostęp do tego roota :) . Może jest jakiś inny sposób aby dać uprawnienia root aplikacji ?

Edytowane przez miu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w ten weekend dopiero wgrywałem miui ver 6 (tę najświeższą wersję )  no i tego roota nie mogłem włączyć. To się rozeźliłem i zrobiłem flaszowanie, wipe wszystkiego, potem wgranie miui Polska, znów wipe, odtworzenie tylko minimum z backupu, resztę wszystko zainstalowałem od zera, no i na razie wszystko ładnie śmiga. Tylko żeby nie zapeszyć :smile:

Wysłane z mojego MI 3W

Edytowane przez krzysztof798
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak wyczyścić dane aplikacji panel sterowania ? Tylko nie wiem na ile to bezpieczne, co to może usunąć ?

Następnie zrestartować telefon, uruchomić np. wakelock detectora. Gdy poinformuje, że brak dostępu do root, wychodzisz z niego i wtedy do panelu sterowania>Dostęp do root.

A nie masz jakiegoś zewnętrznego antywirusa, zainstalowanego jako administrator urządzenia, który w jakiś sposób mógłby zablokować/usunąć dostęp do roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...