Skocz do zawartości

Netflix dla K20 Pro w FHD


spl1terCN

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,
jako jeden z ubolewających (nad brakiem widevine L1) użytkowników K20 Pro, próbowałem przeróżnych sposobów na odblokowanie Netflixa w HD.
Mody nie mody, nadzieję dała mi ostatnia próba xiaomi.eu (rom 9.8.29), która niestety również zakończyła się fiaskiem - dla naszego modelu.
Udało mi się jednak znaleźć rozwiązanie, co prawda tylko dla Netflixa, ale to już duży plus. Może w najbliżyszch miesiącach dev team, da radę wyodrębnić L1 dla K20 Pro.

Do tego czasu, osoby zainteresowane, ściągnijcie apk, o którym mówi @ingbrzy tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/widevine-l1-netflix-15001-error.49716/page-3#post-496616
Jest to spatchowana wersja Netflixa, która o dziwo daje FHD dla K20 Pro. Apk już nie jest kontynuowana, developing został zatrzymany na 4.x i layout jest trochę rozjechany, ale ważne, że działa.
Samą jakość sprawdziłem na test patternie na Netflixie, wszystko poprawnie działa, najwyższa zarejestrowana rozdzielczość 1920x1080.
Apk działa tylko na urządzeniach, które mają bibliotekę drm dla L1, co świadczy o tym, że chyba można k20 pro postawić na L1.

Proof w załączniku.

Pozdrawiam,
JM.

IMG_20190904_214020.jpg

Edytowane przez spl1terCN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, dzidexx said:

Global Mi 9t pro próbowałeś wgrywać?

Nie, jednakże osoby na XDA zgłaszały, że widevine tak czy siak, pozostaje L3.
Chińskie modele, niestety nie będą miały L1 w żadnym oficjalnym romie. Może xiaomi.eu się uda coś dla nas ogarnąć, ale obawiam się, że błędnie założyli w ostatnim romie, że L1 będzie działać dla wszystkich modeli. Tak naprawdę zrobili patch, który naprawia widevine na fonach, które są w wersji globalnej, a instalują custom rom.
Żadnemu chińskiemu modelowi (RN7, Mi9, K20/Pro) rom 9.8.29 nie nadał statusu L1.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy w kropce, dopóki, ktoś mądrzejszy od nas wpadnie na pomysł, jak to zrobić.

Edytowane przez spl1terCN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem w stanie dokładnie określić co sprawiło, że mam Netflixa w HD, ale działa!

Mój system to MIUI Global 10.3.3 na telefonie 9T Pro. Mam odblokowany bootloader i roota Magisk 19.3

1) Mam odblokowany bootlaoder, więc netflixa z Google Play nie ściągnę. Dlatego Ściągnałem appkęz apkmirror w wersji 6.21.1

2) Zainstalowałem na chwilę MagiskHide Props. Nie wiem czy to coś dało, ale po instalacji tego modułu odkryłem, że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, xtremesystems napisał:

dziwne. mam mi9t pro i xiaomi.eu czyli miui polska i tez mam l3. a telefon normalnie z polskiej dystrybucji

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Mam również ostatnie miui.eu stabilne i mam L1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia na jakim romie był odblokowany bootloader i na jakim był wrzucony stabilny miuipolska. A od razu po odblokowaniu wrzuciliscie miuipolska stabilny czy mieliście wcześniej deva albo jakieś custom romy? Ja wrzuciłem na próbę custom Kernel immensity i tam miałem L3 a potem wrzuciłem supermad+ i on miał L1 ale zrezygnowałem z niego bo nie działały na nim statystyki użycia danych mobilnych oraz ok google.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając redmi k20 Pro, miałem chiński system. Ale odblokowałem bootloader i zainstalowałem normalnie tygodniowe miui xiaomi.eu/miuipolska. Niestety zobaczyłem status widevine L3 i zaczęła się zabawa która trwała prawie miesiąc, później dałem sobie spokój, ale zastanawiam się teraz czy może coś się nie zmieniło bo temat widevine na tym forum przygasł i w ogóle mało kto o tym pisze. W każdym razie później przez fastboota na linuxie wymusiłem zainstalowanie softu z wersji na mi9t Pro. System działał, ale dalej L3. Próbowałem wgrywać przeróżne ROMy, jakieś globale, EEA czy co tam jest. Nie instalowałem jedynie wersji indyjskiej bo używam Google Pay. Nie zdążyłem sprawdzić czy przed odblokowaniem boota na chińskim sofcie miałem L3, ale podejrzewam, że tak. Dużo ludzi też pisze, że jak się raz utraci L1 to już nic się nie da z tym zrobić i jest to na zawsze, ale niektórzy piszą, że mieli L1, później L3 ale zrobili aktualizacje i mają L1. Naprawdę nie wiem od czego to zależy. Wkurza mnie to bo opłacam abonament Netflix 4k, a nie mogę oglądać nawet w 720p... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać na ss. Nie rozumie pytania.

 

Globala nie używam, i nie mam zamiaru. I o ile pamiętam to na globalu nie działa magisk, no chyba że coś się w tej materii zmieniło.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ci którzy mają L3 to mają jakieś "inne" telefony czy co. Kiedyś miałem redmi note 3 pro i tam były różne czytniki LP. U jednych działały na customie, u innych nie. Wystarczyło wtedy zamówić z alie ten inny czytnik (i wymienić oczywiście) i było już ok. No ale tutaj to ja nawet nie wiem jak działa te widevine i gdzie te klucze są zapisane. Może coś spartoliłem gdzieś na samym początku i już nigdy nie będę mieć L1 i tak sobie tracę czas teraz szukając rozwiązania którego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty wiesz to mógłbyś napisać, a nie każesz mi nie odpisywać i pozostawać w nieświadomości. Dobrze, nie chcesz się podzielić to nie. Moim zdaniem skoro pasma nie da się odblokować przez software to jest to jest to różnica w hardware + musi być chyba jakiś dodatek w sofcie, chyba że soft przyjmuje dwa warianty pasma tak jak to było z tym czytnikiem linii papilarnych we wspomnianym wcześniej note 3 pro. 

Dla tego Netflixa próbowałem już wszystkiego. Pobrałem czysty IMG z wersji Mi9T Pro i próbowałem go wgrać na swojego RK20. Szkoda, że nie było to takie proste. Mimo "oszukania" pliku weryfikacyjnego który porównuje zgodność to nie udało się tego zrobić z poziomu Windowsa. Możliwe, że brakuje mi jakiejś wiedzy w tym temacie. Wgrywając soft z Mi9T na linuxie wszystko się udało, ale android się wysypywał więc szybko wróciłem do softu z K20. Wydawało mi się, że skoro są takie problemy aby podmienić soft (który teoretycznie się różni tylko bootlogo i ogólnie wyświetlanymi informacjami według niektórych) to urządzenia mają różnice w sofcie TAKIE, że ma to wpływ na DRM. 

Wybacz, że tak strasznie wnikam w to wszystko. Nie mogę po prostu znieść tego, że jedni mają L1, a inni L3 i nikt nie wie od czego to zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ma też taki telefon, mam też taki ROM. Chłopie :)opanuj emocje. Zapytaj Xiaomi.

EDIT

Nie wiem, strzelam, ale gdy odblokowałem bootloadera to wgrałem ponownie czysty global w poziomu fastboota, może komuś coś da ta informacja.

*po tym zabiegu TWRP i nasz polski ukochany soft i mam to co widać wyżej, wszystko działa jak ta LALA.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez S3V3N
dodani info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...