Skocz do zawartości

Mi Mix2s problem z odblokowaniem, samoczynnym wzbudzaniem i logowaniem


maciejdm1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój mix zaczął dziwnie działać.... Wczoraj podczas przeglądania poczty wyłączył się, nie udało mi się go uruchomić. Wyglądało to tak jakby wyczerpała się bateria, ale jestem pewny, że miałem jeszcze parę procent baterii... Podłączyłem do ładowania, po ok. godzinie udało mi się go włączyć, wcześniej nawet dioda od ładowania nie swieciła... Po włączeniu było 1% baterii, myślę ok może faktycznie rozładował się... Wieczorem chciałem go odblokować, zawołał pin do karty i odblokowania telefonu-tak samo jak po ponownym uruchomieniu... Później było wszystko dobrze, dziś rano odblokowuję czytnikiem palca i znów to samo... Co może być nie tak? Podejrzewam, że sam się wyłącza i włącza i później chce pin do karty i telefonu... Miał ktoś z Was tak? Dodam, że nie mam ustawionego włączania i wyłączania w ustalonych godzinach (jest taka opcja). Co to może być? Nie chcę robić resetu. Pozdrawiam. 

Edytowane przez maciejdm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale dlatego warto mieć kopię systemu. samo czyszczenie też nie bedzie trwało długo jak masz synchro z kontem xiaomi i google bo większość rzeczy zrobi się samo. (robiłem reset z 2tyg temu bo coś żarło baterię) czy instalowałeś ostatni jakąś aktualizację? nie / tak = ja bym jeszcze raz zainstalował ostatnią dostępną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem aktualizacji, przynajmniej w historii ostatnia jest z początku sierpnia... Kopie zapasową mam włączoną w Google, w chmurze Xiaomi wyłączone. Nigdy nie korzystałem z kopi i nie wiem jak to działa... Odnośnie telefonu, to już byłem świadkiem jak się zawiesił, był czarny ekran. Widoczne były tylko górny pasek i przyciski funkcyjne na dole... Potem wyłączył się. Chcę zrzucić wszystko co się da na komputer i zrobię restart... 

Edit. Zrestartowałem telefon i niestety znów się dzieje to samo... Chyba odeślę go na reklamację... 

Edytowane przez maciejdm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , że piszę post pod postem , ale chcę żeby był widoczny jako nowy post. Nie wiem czy po edycji poprzedniego posta ,jest on widoczny jako nowy...

Otóż ,jak pisałem wcześniej ,przywróciłem do ustawień fabrycznych ,telefon dalej wyłączał się sam.  Wczoraj telefon zaczął się wyłączć i włączać na 1 sekundę i tak cały czas...

 Po jakims czasie wyskoczyło MAIN MENU ...włączyłem Reboot to system,doszło do 99,99% i wyłączył się. Potem uruchomił się i  wyskoczyło This device is locked.Nie mogłem nic włączyć ,dopiero po którymś razie weszłem w ustawienie WIFI i tam też po którymś razie udało się co kolwiek wpisać , ale nic się nie łączył z siecią.Teraz na okrągło wyświetla to co na zdjęciu poniżej. Mogę wysłać na gwarancję ,ale boje się ,że trzeba go wcześniej odblokować. Nie wiem skąd wziąć hasło itp.

Pomóżcie co robić?

img_20190910_152341.jpg

Edytowane przez maciejdm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wejdź w mi recovery ( przycisk zasilania i pogłaśniania) i zrób wipe data czyli ustawienia fabryczne. Stracisz wszystkie dane, ale może pomoże. I tak nie masz zbyt wiele opcji. Jeśli wipe data nie pomoże to skorzystaj z gwarancji

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nie możesz się zalogować do Wi-Fi i potem na konto Xiaomi?

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Tytuł wątku nie opisuje poruszanego problemu. Zmień go w ciągu 48 godzin, albo wątek trafi niestety do kosza.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Orjon napisał:

No a nie możesz się zalogować do Wi-Fi i potem na konto Xiaomi?

 

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Tytuł wątku nie opisuje poruszanego problemu. Zmień go w ciągu 48 godzin, albo wątek trafi niestety do kosza.

 

 

 

 

Napisałem wcześniej, że nie mogę się zalogować, ponadto mam problem z wejściem do ustawień WiFi. Ekran nie reaguje... Odnośnie zmiany tytułu, to sam już nie wiem jaki dać... Na początku był problem z odblokowaniem telefonu odciskiem palca, później to co na filmie dodałem, a teraz problem z tą blokadą... 

Edytowane przez maciejdm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...