Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro - MIUI Global ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, ja z przeszłości. 

Mam nadal 10.3.3.0(PFKMIXM)
Aktualizację przez OTA pokazuje mi możliwą do 11.0.4.0QFKMIXM Stabilna 2.3G
Tu wyżej piszecie już o 12.0.5.0 - nie wiem czy niemożliwy jest przeskok z 10 na 12 czy dlaczego u mnie nie pokazuje 12?

Generalnie obecnie wszystko działa bez zarzutu, a do aktualizacji zraziłem się po bardzo wielu problemach jakie ludzie opisywali przy wrzuceniu 11-ki (migotający ekran, problemy z aparatem czy nie działający czytnik paluchów).

Dajcie znać jak to teraz wygląda, czy warto aktualizować, co zyskam albo ważniejsze - co stracę?
Nowsze ROMy faktycznie drenują baterię mocniej? Teraz ładuję mojego średnio co 2-3 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi 9T Pro – Global Stable ROM

MIUI V12.5.1.0.RFKMIXM

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RFKMIXM/miui_RAPHAELGlobal_V12.5.1.0.RFKMIXM_2125909ab5_11.0.zip

*Mi Pilot release.

Changelog:
[system]
New: Response to gestures is now instant.
New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.
New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.
Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.
Updated Android Security Patch to May 2021. Increased system security.
Stable MIUI based on Android 11
[Notes]
New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.
New: Compose mind maps with complex structures.
New: New tools for doodling and sketching.
New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.
New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.
New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.
All-new Notes.
[Xiaomi Cloud]
New: Location info can be now reported automatically before the device is powered off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T Pro – Global Stable ROM

MIUI V12.5.1.0.RFKMIXM

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RFKMIXM/miui_RAPHAELGlobal_V12.5.1.0.RFKMIXM_2125909ab5_11.0.zip

*Mi Pilot release.

Changelog:
[system]
New: Response to gestures is now instant.
New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.
New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.
Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.
Updated Android Security Patch to May 2021. Increased system security.
Stable MIUI based on Android 11
[Notes]
New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.
New: Compose mind maps with complex structures.
New: New tools for doodling and sketching.
New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.
New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.
New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.
All-new Notes.
[Xiaomi Cloud]
New: Location info can be now reported automatically before the device is powered off
Czy do tego romu musi byc bootloader odblokowany?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi 9T Pro – EEA Stable ROM

MIUI V12.5.1.0.RFKEUXM

Recovery ROM
https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RFKEUXM/miui_RAPHAELEEAGlobal_V12.5.1.0.RFKEUXM_dd92b7128a_11.0.zip

*Mi Pilot Testers.

Changelog:

[system]
New: With custom device model adjustments, any phone becomes faster after the upgrade.
New: Response to gestures is now instant.
New: With 20 times more rendering power, there are now few limits to what you can see on your screen.
Optimization: MIUI became lighter, faster, and more durable.
Updated Android Security Patch to June 2021. Increased system security.
[Notes]
New: Compose mind maps with complex structures.
New: New tools for doodling and sketching.
New: Press and hold a sketch to adjust the strokes automatically.
New: A gesture shortcut now allows you to create notes, tasks, and excerpts anywhere.
New: Excerpts save text, URLs, and images to Notes in a few simple taps.
New: Dynamic layouts bring the typography in Notes to a new level.
All-new Notes.
[Xiaomi Cloud]
New: Location info can be now reported automatically before the device is powered off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji, przestała działać nawigacja gestami na innym launcherze niż systemowy. Poziomy podgląd ostatnich aplikacji też działa wtedy częściowo (nie da się usuwać aplikacji z listy ostatnich). Tak samo nawigacja gestami działa tylko przy użyciu systemowegolLaunchera. Przy domyślnym launcherze wszystko działa ok.

Szkoda, bo zależy mi na używaniu novy.

Edytowane przez yrek150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yrek150 ja się bałem o klawiaturę BlackBerry bo wyczytałem, że przestała działać na Andku 11, ale działa. Zawiodłem się na launcherze Nova. Oprócz gestów nie działa też widget blokady ekranu. Trzeba wpisać hasło po skanowaniu palca. Przeskakiwanie między aplikacjami też skopali. Mam nadzieję, że Nova wypuści jakąś aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI 12.5 nie idzie używać. Nie dość, że musisz męczyć się z systemowym launcherem żeby mieć gesty to jeszcze gest powrotu do poprzedniej aplikacji jest tak beznadziejny, że ręce opadają. Używanie tego systemu stało się uciążliwe. Tak jak MIUI 12 uwielbiałem tak 12.5 powoli nienawidzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aqu Jeśli masz root to możesz uruchomić z dialera za pomocą kodu *#*#663368378#*#* MODEM config loader. 

IMG_20210820_214501.jpg

Po otwarciu zobaczysz kolejny tool. W nim musisz wybrać interesujący Cię modem. Do uruchomienia VoLTE oraz WiFi Calling w naszym kraju radzę wybrać modem EEA jak na poniższym screenie. 

IMG_20210820_214754.jpg

Po wybraniu modemu najlepiej uruchom ponownie telefon. To wszystko. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78 Niestety poległem już na etapie wbicia kodu, nic się nie dzieje po tej operacji, po prostu znika ciąg wpisanych znaków. Czy może to być przez to, że używam xiaomi.eu (w wersji stable 12.5.5) zamiast global? Zmusiło mnie do zmiany fw przez utratę klucza szyfrowania z powodu instalacji YouTube Vanced i konieczność wyłączenia optymalizacji miui z poziomu ustawień programistycznych. TWRP o hasło nie pytało w ogóle, a telefon chwilę po uruchomieniu wracał na animację ładowania systemu i freeze. Nie udało mi się odzyskać żadnych danych, nawet przywrócenie pełnej kopii nandroid (wykonanej 1,5 miesiąca wstecz) nie pozwoliła na wstanie systemu.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...