Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro - MIUI Global ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Maynard napisał:

-brak nowych motywów aod i brak możliwości ich ściągania w aplikacji motywy( a widział na prezentacjach że to dostępne)

Na Globalu tego nie ma na razie chyba, to funkcja na Chiny obecnie.

5 godzin temu, Maynard napisał:

-druga rzecz to brak opcji zmienienia dostawcy wiadomości wyświetlanych po lewej stronie( również na prezentacjach było pokazane,że można zmienić dostawcę na Google)

Można, ale na xiaomi.eu. Na Globalu póki co nie można (o ile wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Orjona za dodanie aktualizacji. Wszystko śmiga.

Mam pytanko odnośnie Usług Google Play co zrobić aby baterii nie drenowały. Macie jakiś pomysł ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie dosyć dziwne tłumaczenie ale nie wiem jak to inaczej napisać. 

Albo mam wadę ekranu w co wątpię bo telefon mam od marca i tego nie zauważyłem do tego nie pasuje ona chyba do typowych problemów z Amoledem. 

Zauważyłem dziwne przebarwienia a raczej wygląda to jak wyliniały kolor. Występuje to tylko na ciemnoszarych tłach w połączeniu z czarnym kolorem, widzę to bardzo mocno gdy jest ciemno.Najlepiej widać to w aplikacji Youtube jak przejdę na kartę "Odebrane" oraz w aplikacji Wykop gdy przejdę w zakładkę "Ulubione" i nie mam tam nic dodane. Musi być tez automatyczna jasność ekranu ustawiona i telefon musi zejść do bardzo niskiej wartości, im jaśniejszy ekran tym mniej to widać. Jeśli opis nie starczy postaram się zrobić wieczorem zdjęcie tego. Jednak jak wejdę przez przeglądarkę na Reddit i tam mamy szare tło a tekst jest na tle białym to tego efektu nie ma. Zauważyłem go dosłownie parę dni temu, w sumie zbiegło się to z aktualizacją do MIUI 12. Nie ma opcji abym w MIUI 11 tego nie zauważył bo korzystam sporo z telefonu gdy jest ciemno i tych aplikacji. Dodam, że widać to tylko na takim tle, patrzyłem różne kolory w tym zielony, niebieski i czerwony w diagostyce i tu jest czysto i pięknie niezależnie od jasności ekranu, na czarnym, białym i innych też nic nie widać. Nie wygląda to na wypalony ekran albo jakąś inną przypadłość amoleda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i wiele innych osób. To jest wada amoleda. To są takie ciemne plamy na szarym tle. Ja mam taka cała prawda stronę wyświetlacza na długość ekranu. Zastanawiam się nad wysłaniem telefonu na gwarancje do Piaseczna na wymianę ekranu. Widać na zdjęciu że różne są odcienie na górze i na dole.
Najlepiej ustawić tel na 5% podświetlenia i włączyć ten film. Tło powinno być jednolite.

bb1eb8320c65e6dbf66e156a5cd66ea5.jpg25bce2e183edb81e4c27366c54ec1065.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Pytanie tylko jak wytłumaczyć, że w MIUI 11 od marca tego nie zauważyłem, jedyne racjonalne wytłumaczenie to chyba takie, że 11 nie schodziła aż tak nisko z jasnością ekranu. Czytałem dziś właśnie, że takie tła to słaba strona Amoleda, pytanie czy serwis ma sens skoro Amoled tak ma i wiele osób tak ma w tym telefonie, zmienią ekran i będzie to samo albo podobnie. Cóż, pozostaje się przyzwyczaić. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis powinien taki ekran wymienić. Rozmawialem z mi ceneter i oni wiedzą o co chodzi i jest to wada produkcyjna i podlega gwarancji i wymanie. tylko niestety z oficjalnej polskiej dystrybucji telefony naprawiają tylko w Piasecznie a opinie o nich są podzielone. Dlatego mam dylemat czy wysyłać. Tło powinno być jednolite. Samsung przez długi czas ludziom wmawiał że to jest cecha amoledòw ale to nie prawda. To jest wada produkcyjna danego egzemplarza.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładnie to sprawdziłem i będę reklamował na pewno. Jest to bardzo widoczne gdy jest ciemno na niskiej jasności wyświetlacza i w dodatku mam to w górnej części ekranu gdzie głównie patrzę, po prostu odechciewa się używać telefonu. A co do serwisu to chyba żaden w Polsce nie ma zbyt dobrych opinii, czytałem o tym Piasecznie i chyba mimo wszystko ma lepsze opinie niż taki Regenersis. Ja będę oddawał na rękojmię poprzez sklep bo tak bezpieczniej, jak coś schrzanią w serwisie to kolejna reklamacja na rękojmię w sklepie i domagam się zwrotu kasy lub nowego egzemplarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinj6 napisał:

Dokładnie tak masz racje rękojmia jest lepsza mają 2tyg na naprawę a nie czas nieokreślony jak w gwarancji

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Bzdury piszesz, 2 tygodnie to termin w którym muszą się wyrobić z decyzją/odpowiedzią co mają zamiar zrobić. Na naprawę nie ma ściśle określonego terminu i przyjmuję się iż nie jest on dłuższy niż miesiąc. Jeśli w tym terminie nie uda się serwisowi naprawić sprzętu, lub wymienić na nowy(zależy jaka jest decyzja sklepu wysłana w ciągu 2 tygodni) można wysłać żądanie naprawy sprzętu w konkretnym terminie( np. tydzień czasu) i  wtedy ten termin musi być dotrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego już kiedyś przerabiałem naprawę z tytułu rekojmi. Pismo mi pisała Pani z Uokik. Napisała w nim że mają naprawić urządzenie w terminie do 30 dni. I musieli się w tym czasie wyrobić a 14 dni mieli na ustosunkowanie się do pisma. Owszem źle napisałem bo nie mają 2tyg na naprawę tylko 2tyg na odpowiedź. Ale termin naprawy sam wyznaczasz.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcinj6 napisał:

Kolego już kiedyś przerabiałem naprawę z tytułu rekojmi. Pismo mi pisała Pani z Uokik. Napisała w nim że mają naprawić urządzenie w terminie do 30 dni. I musieli się w tym czasie wyrobić a 14 dni mieli na ustosunkowanie się do pisma. Owszem źle napisałem bo nie mają 2tyg na naprawę tylko 2tyg na odpowiedź. Ale termin naprawy sam wyznaczasz.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Art. 561 §2 KC:  „Sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 o 15:38, Orjon napisał:

 

Co oznacza "blockota" w drugim z linków? Czyżby po instalacji paczki zip nie było możliwości skorzystania z akualizacji OTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BlackShaggy napisał:

Aktualnie mam soft global eea 11.0.6.0 QFKEUXM. Z którego linku skorzystać żeby zaktualizować ? 

MI 9T Pro V12.0.1.0.QFKEUXM EEA, nieważne czy link do pełnego recovery czy OTA. Z obu pójdzie update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko działa płynnie. Nie gubi klatek, ani nie przymula. Nawet losowe restarty, które na 11-ce zdarzały się średnio co 2-3 dni ustały.
Swoją drogą ta długość animacji przypomina mi iOS. Przez to wydaje się, że telefon szybciej uruchamia aplikacje i wykonuje zadania mu powierzone. Ot, taka sztuczka.

Tapatalk - Mi 9T Pro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2020 o 18:48, pkonrad napisał:

Przecież rozmiar ikon moża dowolnie ustawić według własnych upodobań

Tak, wiem o tej opcji ;) po prostu pisałem posta chwilę po aktualizacji i to mi się rzuciło w oczy na samym początku :)

Edytowane przez pkonrad
W cytowanych postach usuwamy zdjęcia lub screeny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...