Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro - MIUI Global ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wielu pisało - dostosowanie do wymogów UE. Już w pierwotnej wersji przed update nie było nagrywania bo jest dialer Googlowy a nie z MIUI. Dlatego (oraz ze stu innych powodów), warto zmienić ROM. A przy okazji (mój poprzedni post) - problem rozwiązałem przez wgranie nowszego TWRP. Po 3 dniach testów nie zauważyłem żadnych blędów (wersja V11.0.4.0.QFKCNXM )

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  tak z innej beczki czy na po ostaniej aktualizacji   globala   zniknely wam moze (1 nagrywanie rozmow (2 czas przed ekranem  .Zmienilem region na indie
A od kiedy global miał nagrywanie ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arcadio Morales zależy na co chcesz czekać. Masz Globala ze starą wersją MIUI. Popieram przedmówcę - czytać forum. Moja opinia, kupując telefony Xiaomi (dla siebie i doradzając innym)m zawsze wiązała się z planami przejścia na soft miuipolska.

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 13:31, fido70 napisał:

@Arcadio Morales zależy na co chcesz czekać. Masz Globala ze starą wersją MIUI. Popieram przedmówcę - czytać forum. Moja opinia, kupując telefony Xiaomi (dla siebie i doradzając innym)m zawsze wiązała się z planami przejścia na soft miuipolska.

Global już nie jest taki zły jak to było 5-6 lata temu. Ja od Mi6 siedzę już na globalu i darowałem sobie eu.  Przedtem to twoje stwierdzenie było by  poprawne. Teraz już nie.  Eu traktował bym dla ludzi którzy chcą testować i chcą mieć szybko nowości od MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam Globala pod kątem zły/dobry. Po prostu moje zdanie jest takie, że zmiana na MIUIPolska to "bonus" w cenie sprzętu. A dla tych, którzy nie chcą (lub nie potrafią, bo dla wielu samodzielna zmiana będzie czarną magią) - wystarczy to co kupią. Oczywiście, pamiętam pierwszego Globala na Mi Max'ie 3 lata temu - wtedy trzeba było jego wywalić.

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Tak z innej beczki, znalazłem taki artykuł odnośnie oneplus na forum https://forum.android.com.pl/ napisany przez meliorus  :

 

Na początku trzeba ściągnąć program ze sklepu google play o nazwie "Joneplus Tools" https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools&hl=pl

Po czym odpalić aplikację dać uprawnienia żeby aplikacja miała dostęp do tego do czego sobie życzy.

Teraz trzeba wejść w ustawienia developerskie i włączyć sobie debugowanie USB po czym podłączyć telefon kablem USB z komputerem.

Należy ściągnąć ADB na komputer (umożliwi wydawanie komend z  poziomu komputera do telefonu), gdy już go ściągnęliśmy odpalam "wiersz poleceń" windowsowy i będąc w katalogu w którym ściągnęliśmy ADB wydajemy polecenie:

adb shell pm grant net.jroot3d.joneplustools android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Teraz wystarczy przejść wszystkie kroki w aplikacji i rozwinąć "Call Recorded Settings" i zaznaczyć "Nagrywanie rozmów telefonicznych".

Kolejnym krokiem jest wejść w aplikację "telefon" (to ta gdzie wpisuje się numer telefonu i dzwoni), należy wybrać trzy kropki i wejść w "ustawienia" po czym w "Call Recording".

Zaznaczyć "Call Recording" oraz "Automatyczne nagrywanie rozmów".

Włala, mamy włączone nagrywanie rozmów 

Moje pytanie brzmi czy zastosowanie takiej modyfikacji włączy na globalu nagrywanie w aplikacji dialer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłem wersję telefonu Global EEA. Model M1903F11G. Mam teraz Xiaomi.eu. czy mogę wgrać bezpiecznie na to wersję Global nie EEA i zablokować bootloader. Nie uceglę telefonu

Nie możesz, uceglisz telefon. W Twoim przypadku tylko wygranie Global EEA I zablokowanie BL nie uwali sprzętu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce przestać się bawić w przeskakiwanie między romami. A ostatnie aktualizacje Xiaomi.eu trochę robią się problematyczne. Przede wszystkim dla Google Pay.
Ja jestem na becie Miuipolska i nie mam problemu z gpay bez kombinacji typu magisk. Ostatnia aktualizacja u mnie wyeliminowała chyba wszystkie błędy.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił żonie zmianę na miuipolska z global. W poradniku odblokowania bootloadera jest napisane, że traci się wszystkie dane i trzeba zrobić backup. Żona ma już zrobiony telefon pod siebie i chce żeby wszystko było "dokładnie" takie samo jak ma teraz, żeby nie musiała żadych haseł odzykiwać, saveów z gier, smsy, połączenia itp no wszystko wszystko. Tak żeby nie zauważyła zmiany ROMu. Jest jakiś sposób żeby zrobić backup tego co ma i żeby w miuipolska było dokadnie to samo co ma teraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na becie Miuipolska i nie mam problemu z gpay bez kombinacji typu magisk. Ostatnia aktualizacja u mnie wyeliminowała chyba wszystkie błędy. Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Czyli na ostatnim romie miuipolska wszystko działa na mi9t pro? 

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinj6 żadnych fc nie ma choć o tak mi się wydaje że te devy wszystkie niczym się różnią od globalna poza chmura w której jest więcej możliwości i nie ma shietu google a co baterii to nie wiem bo nocy odblokowałem i instalowałem miui.eu (dobrze że bez czekania)

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie mieć spokój to global i normalne używanie fona. Jak chcecie się bawić i testować to eu. Tylko na eu trzeba mieć świadomość ,że coś może być uwalone , a to bateria szybciej spada a to coś tam. Ale są szybko nowości. Eu nie jest złe. Tylko wszystko zależy od użytkownika. Czy chce się bawić czy nie. Ja po kilku latach na kilku modelach xioami dałem sobie spokój z miupolska/eu i siedzę na globalu. Nie mam już czasu na zabawę w romy i global spokojnie wystarcza .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie mieć spokój to global i normalne używanie fona. Jak chcecie się bawić i testować to eu. Tylko na eu trzeba mieć świadomość ,że coś może być uwalone , a to bateria szybciej spada a to coś tam. Ale są szybko nowości. Eu nie jest złe. Tylko wszystko zależy od użytkownika. Czy chce się bawić czy nie. Ja po kilku latach na kilku modelach xioami dałem sobie spokój z miupolska/eu i siedzę na globalu. Nie mam już czasu na zabawę w romy i global spokojnie wystarcza .
tylko nagrywania rozmow narazie nie ma. jak z powrotem bedzie to wracam na globl

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem nagonki na Romy Xiaomi.eu... chłopaki się męczą żeby przygotować Romy na wszystkie modele i żeby były gotowe na czas. Błędy się zdarzają na devach i dlatego są to devy! Jak ktoś chce mieć stabilny ROM to niech zainstaluje xiaomi.eu stable. Devy są właśnie po to że testować nowości. Raz działają a raz nie. Jak zawsze miałem Xiaomi.eu weekly na poprzednich telefonach teraz na mi9t pro zainstalowałem miuipolska stable żeby nie mieć kłopotu z płatnościami i innym rzeczami. Owszem nie powiem bo brakuje mi tych nowości ale jakoś przeżyje i być może trafią one w końcu na stable.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy. Aplikacja motywy też miała zaraz wrócić, a wraca dopiero teraz czyli po ok. 2 latach default_smile.png


Edit:
Jest kolejny OTA update dla Global Stable ROM - MIUI V11.0.2.0.QFKMIXM

Screenshot_2020-01-10-06-12-26-925_com.android.updater.thumb.jpg.9ef3365bbfa344d43df9407148a29aeb.jpg

Screenshot_2020-01-10-06-27-15-766_com.android.settings.jpg

Prawdopodobnie aktualizacja może jeszcze nie być dostępna dla wszystkich, ja jestem zarejestrowany w programie Mi Pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza aktualizacja dla EEA Stable ROM oraz Global Stable ROM powinna być już dostępna OTA dla wszyskich. Jeśli ktoś nie ma to niżej wrzucam linki, powinno bez problemu się zaktualizować.

 

EEA Stable ROM


MIUI V11.0.4.0.QFKEUXM


Recovery (2,2 GB) https://bigota.d.miui.com/V11.0.4.0.QFKEUXM/miui_RAPHAELEEAGlobal_V11.0.4.0.QFKEUXM_a32584f179_10.0.zip

OTA (706 MB) - https://bigota.d.miui.com/V11.0.4.0.QFKEUXM/miui-blockota-raphael_eea_global-V11.0.3.0.QFKEUXM-V11.0.4.0.QFKEUXM-fa7ce2e9f6-10.0.zip


Changelog

  • System
    • Updated Android Security Patch to December 2019. Increased system security.
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • Fix: Couldn't open notification settings in the Notification shade in Second space
    • Fix: Couldn't open the Notification shade in some cases
  • Clock
    • Optimization: More obvious naming for local time
  • Security
    • Optimization: Localized payment security icon for India
  • Xiaomi Cloud
    • Fix: An error message saying that IMEI couldn't be identified appeared multiple times
  • Other
    • Fix: Images overlapped in scrolling screenshots

 

Global Stable ROM


MIUI V11.0.2.0.QFKMIXM


Recovery (2,2 GB) https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QFKMIXM/miui_RAPHAELGlobal_V11.0.2.0.QFKMIXM_6050442ee4_10.0.zip

OTA (620 MB) https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QFKMIXM/miui-blockota-raphael_global-V11.0.1.0.QFKMIXM-V11.0.2.0.QFKMIXM-a84af52957-10.0.zip


Changelog

  • System
    • Updated Android Security Patch to December 2019. Increased system security.
  • Lockscreen, status bar, Notification shade
    • Fix: Couldn't open notification settings in the Notification shade in Second space
  • Security
    • Optimization: Localized payment security icon for India
  • Other
    • Fix: Images overlapped in scrolling screenshots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...