Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro - MIUI Global ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi wypuściło dzisiaj EEA Stable ROM oraz Global Stable ROM na swojego nowego flagowca Mi 9T Pro

 

EEA Stable ROM:


Linki do pobrania oprogramowania:

Recovery (2,2 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PFKEUXM/miui_RAPHAELEEAGlobal_V10.3.1.0.PFKEUXM_c82be5a2b9_9.0.zip

Fastboot https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PFKEUXM/raphael_eea_global_images_V10.3.1.0.PFKEUXM_20190723.0000.00_9.0_eea_f70f6415ea.tgz

 

 

Global Stable ROM:


Linki do pobrania oprogramowania:

Recovery (2,2 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PFKMIXM/miui_RAPHAELGlobal_V10.3.1.0.PFKMIXM_3624902ebc_9.0.zip

Fastboot (3,11 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.3.1.0.PFKMIXM/raphael_global_images_V10.3.1.0.PFKMIXM_20190805.0000.00_9.0_global_135788d537.tgz

 

Jest na forum osoba, która posiada taki telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Pobrałem oba i nie mogę zainstalować przez TWRP.
Jako, że jest to mój pierwszy telefon z Miui to mam to robić innym recovery?
Wyskakuje błąd Zip Treble compatibility error!
A jaki masz aktualny soft?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki, już sobie poradziłem. Teraz walczę z Magiskiem, bo po instalacji wpada w bootloopa i wraca do TWRP. Magisk oczywiście w  wersji 19.3 :angry:
Ja właśnie zainstalowałem magiska i działa dobrze.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę pobawione z oficjalnym Globalem Mi9t Pro.

Pierwsze odczucia subiektywne na plus. System wydaje się jeszcze bardziej responsywny, niż był. Na plus działa asystent Google, czytnik linii jakby stał się szybszy.

Na minus - brak możliwości zainstalowania Magiska, a więc odpadają płatności Google Pay (dla mnie tragedia), stockowy googlowski dialer i aplikacja SMS - brak możliwości nagrywania rozmów. Troszkę inna czcionka, inne ikony ale to kwestia przyzwyczajenia i gustu.

Wszystko w porównaniu z xiaomi.eu.

Gdyby nie te 2 wady, to Rom idealny - stabilny, żadnych crashów, opóźnionych SMS czy freezującego YouTube.

Jedyne dobre w dialerze jest to, że nie ma tych brzydkich rozciągniętych zdjęć na cały ekran.

Dzisiaj jeszcze spróbuję wersję EEA, ale i tak zostanę na dłużej, bo pomimo tych dwóch negatywów odczucia bardziej na plus.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę pobawione z oficjalnym Globalem Mi9t Pro.
Pierwsze odczucia subiektywne na plus. System wydaje się jeszcze bardziej responsywny, niż był. Na plus działa asystent Google, czytnik linii jakby stał się szybszy.
Na minus - brak możliwości zainstalowania Magiska, a więc odpadają płatności Google Pay (dla mnie tragedia), stockowy googlowski dialer i aplikacja SMS - brak możliwości nagrywania rozmów. Troszkę inna czcionka, inne ikony ale to kwestia przyzwyczajenia i gustu.
Wszystko w porównaniu z xiaomi.eu.
Gdyby nie te 2 wady, to Rom idealny - stabilny, żadnych crashów, opóźnionych SMS czy freezującego YouTube.
Jedyne dobre w dialerze jest to, że nie ma tych brzydkich rozciągniętych zdjęć na cały ekran.
Dzisiaj jeszcze spróbuję wersję EEA, ale i tak zostanę na dłużej, bo pomimo tych dwóch negatywów odczucia bardziej na plus.
Pozdrawiam
 
Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Nic dziwnego że nie działa google pay jak masz odblokowany bootloader. Jeśli masz twrp to magisk chyba powinien dać się zainstalować

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Problemem nie jest to, że nie ogarniam tematu, tylko Magisk nie działa na tym romie jeszcze. Telefon wpada w bootloopa i restartuje się do recovery. Próbowałem wszystkiego, łącznie z nadpisywaniem kernela aplikacją a późniejszym jego flashowaniem fastbootem. Z tego, co się zorientowałem, to z SuperSU nic nie zdziałam, bo to tylko root. Czekam na magików z XDA, może coś wymyślą. Ale dzięki za czujność.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 19:52, Zenderable napisał:

K20 Pro dostało Androida 10 w wersji stabilnej:
http://bigota.d.miui.com/V10.4.7.0.QFKINXM/miui_RAPHAELININGlobal_V10.4.7.0.QFKINXM_81614197f1_10.0.zip
Na razie tylko India i China.

Mam wersje indie, jak to wgrać, czy czekac na OTA? Ciekawe czy uruchomili NFC dla indie i jak z płatnościami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje indie, jak to wgrać, czy czekac na OTA? Ciekawe czy uruchomili NFC dla indie i jak z płatnościami?

Wersja na Indie nie zrobi się nagle wersją Global/eu.

Najlepiej zrób tak jak w poradniku o instalacji miui polska tylko zamiast pliku od miui polska zainstaluj Global i tyle. Ale z odblokowanym bootloaderem to i płatności działać nie będą na żadnym sofcie. Miui polska i root tylko aby działał google pay lub blokada bootloadera

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lukkop91 napisał:

Wersja na Indie nie zrobi się nagle wersją Global/eu.

Najlepiej zrób tak jak w poradniku o instalacji miui polska tylko zamiast pliku od miui polska zainstaluj Global i tyle. Ale z odblokowanym bootloaderem to i płatności działać nie będą na żadnym sofcie. Miui polska i root tylko aby działał google pay lub blokada bootloadera

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie pyytałem czy wersja indie zrobi sie wersja global tylko jak to wgrać i czy to odblokuje nfc.

Poza tym zablokowanie bootloadera może uceglić telefon, a tego raczej chciałbym uniknąć. Poczekam może na porządny soft na K20 pro od Xiaomi eu, żeby wszystko działało tzn NFC z płatnosciami. a w nazwie chciałbym mieć dalej Redmi K20 Pro a nie Mi 9t pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pyytałem czy wersja indie zrobi sie wersja global tylko jak to wgrać i czy to odblokuje nfc.

Poza tym zablokowanie bootloadera może uceglić telefon, a tego raczej chciałbym uniknąć. Poczekam może na porządny soft na K20 pro od Xiaomi eu, żeby wszystko działało tzn NFC z płatnosciami. a w nazwie chciałbym mieć dalej Redmi K20 Pro a nie Mi 9t pro.

Mi działa wszystko. Płacę nfc, ale konto mam w ing i aplikacja łączy się z nfc (jakkolwiek to się nazywa). Nie wiem czy działa google pay, bo nie widzę potrzeby używania jej. Wersja miui polska z wczoraj 9.9.64ed548b9b7c6792465ab59096633a774.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Jak to zrobić :

https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro/

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy to kiedy dla xiaomi.eu będzie aktualizacja prze OTA do android Q 10.4.4? Naczytałem sie tyle ale nie mogę się połapać. Wygrałbym sam przez TWRP ale to więcej niż pewne że coś spier**le.

c22852c20115c2112082e67c8382bbfd.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez tommyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powinno być w dyskusji ogólnej. Na miui Polska jest info że przez OTA ta aktualizacja nie jest dostępna żeby tylko świadomi ja zainstalowali dlatego pytałem kiedy będzie przez OTA. Spróbuję sam, najwyżej znowu do Wrocławia wyśle...

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi wypuściło dzisiaj EEA Stable ROM dla swojego nowego flagowca Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro

 

MIUI V10.3.3.0.PFKEUXM


Linki do pobrania oprogramowania:

Recovery (2,2 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.3.3.0.PFKEUXM/miui_RAPHAELEEAGlobal_V10.3.3.0.PFKEUXM_52bd3959c9_9.0.zip

OTA (489 MB) - https://bigota.d.miui.com/V10.3.3.0.PFKEUXM/miui-blockota-raphael_eea_global-V10.3.1.0.PFKEUXM-V10.3.3.0.PFKEUXM-2c816dbc8b-9.0.zip

 

Changelog:

  • Optimized system performance
  • Improved system security and stability
Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 11.09.2019 o 21:34, psajtex napisał:

Hej, macie może działającego Magiska dla wersji oficjalnej europejskiej EEA?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

U mnie działał Magisk bez problemu. Mam Rom MIUI Global 10.3.3. (PFKEUXM), ale na wcześniejszej wersji też działał.

Magiska ściągasz stąd i instalujesz przez TWRP:
https://magiskmanager.com/#How_to_Install_Magisk_Latest_Version_193_on_Android_Non-Rooted_Phones

Czy wyskakują Ci jakieś błędy podczas instalacji? 

 

 

Dnia 4.09.2019 o 08:13, lukkop91 napisał:

Nic dziwnego że nie działa google pay jak masz odblokowany bootloader. Jeśli masz twrp to magisk chyba powinien dać się zainstalować

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma szans na certyfikację Google Play z odblokowanym bootladerem? Na innych telefonach to nie  był problem... P.S. Akurat do Google Pay jest fix do wgrania przez TWRP (działa, testowałem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma szans na certyfikację Google Play z odblokowanym bootladerem? Na innych telefonach to nie  był problem... P.S. Akurat do Google Pay jest fix do wgrania przez TWRP (działa, testowałem). 

Google Play jest certyfikowany, google pay nie działa przez odblokowany bootloader. Trzeba albo zrobić roota i ukryć go przed usługami google albo wgrać paczkę przez twrp.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukkop91 napisał:

Google Play jest certyfikowany, google pay nie działa przez odblokowany bootloader. Trzeba albo zrobić roota i ukryć go przed usługami google albo wgrać paczkę przez twrp.

Może coś zrobiłem źle, ale ukrywanie usług przed Magiskiem nie pomaga. To znaczy Google Pay nie działa, Netflix nie pojawia się w markecie. Czyli mamy normalną reakcję na niecertyfikowane urządzenie. Dodam tylko, że nie spodziewałem się takich problemów, bo na innych telefonach odblokowanie bootloadera i root z SafetyNetem nie powodował takich niedogodności. Tak jak wspominałem wcześniej, na szczęście Google Pay można zmusić do działania za pomocą fixa wgrywanego przez TWRP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi wypuściło wczoraj Global Stable ROM dla swojego nowego flagowca Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro

 

MIUI V10.3.2.0.PFKMIXM


Linki do pobrania oprogramowania:

Recovery (2,2 GB) https://bigota.d.miui.com/V10.3.2.0.PFKMIXM/miui_RAPHAELGlobal_V10.3.2.0.PFKMIXM_55396ac730_9.0.zip

OTA (521 MB) - https://bigota.d.miui.com/V10.3.2.0.PFKMIXM/miui-blockota-raphael_global-V10.3.1.0.PFKMIXM-V10.3.2.0.PFKMIXM-a9ba0d6ddb-9.0.zip

 

Changelog:

  • Updated Android Security Patch to August 2019. Increased system security.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam Mi 9T Pro z proline, ale teraz wyszły kwasy, że oni te telefony jednak ciągną bezpośrednio z Chin. Czy mogę zainstalować na nim wersję EEA? Jakie są różnice w stosunku do globala? Sprzedawane w Polsce Mi9T Pro jaki mają dokładnie soft?

Te z oficjalnej dystrybucji powinny mieć EEA. Ja na Twoim miejscu został bym przy Global Stable ROM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przepraszam bo nie przeczytałem wszystkiego i lecę na łatwiznę do tego przepraszam jeżeli zły dział . Chcę zakupić telefon Mi 9T PRO i zastanawiam się czym on się różni od Redmi K20 Pro ? Jeżeli niczym to dla czego Redmi K20 Pro jest średnio tańszy od Mi 9T Pro o jakieś 200 zł ? 

Edytowane przez VisniowY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...