Skocz do zawartości

Porównania custom romów


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

@zalezi tak ostatnio bawię się customromami. Próbowałem:

  • BeastRom - miałem 1 dzień, spore braki w tłumaczeniu, przez noc zeszło mi 10% baterii. Na XDA ktoś tam się chwalił, że zjada mu 0,3%/h  - u mnie było to 1,7%/h i zarzuciłem dalsze próby.
  • PE - mam od wczoraj postanowiłem jeszcze raz dać szansę. Niestety podobnie jak wyżej przez noc -10%, ale teraz jakby mniej już schodzi. Póki co błędów nie zauważyłem. Najbardziej mnie irytował brak możliwości odebrania rozmów - gdy ktoś dzwonił, to czasami telefon nie reagował i tylko restart pomagał. Podobno teraz to zostało poprawione. A nie jest jeden bug - nie mogę włączyć ciemnego trybu - jest zaptaszone, ale nic się nie dzieje.

Kusi mnie teraz by spróbować: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/development/rom-syberia-project-2-8-t3963061 ze screenów widzę, że podobny do BeastRom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] tak ostatnio bawię się customromami. Próbowałem:
  • BeastRom - miałem 1 dzień, spore braki w tłumaczeniu, przez noc zeszło mi 10% baterii. Na XDA ktoś tam się chwalił, że zjada mu 0,3%/h  - u mnie było to 1,7%/h i zarzuciłem dalsze próby.
  • PE - mam od wczoraj postanowiłem jeszcze raz dać szansę. Niestety podobnie jak wyżej przez noc -10%, ale teraz jakby mniej już schodzi. Póki co błędów nie zauważyłem. Najbardziej mnie irytował brak możliwości odebrania rozmów - gdy ktoś dzwonił, to czasami telefon nie reagował i tylko restart pomagał. Podobno teraz to zostało poprawione. A nie jest jeden bug - nie mogę włączyć ciemnego trybu - jest zaptaszone, ale nic się nie dzieje.
Kusi mnie teraz by spróbować: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/development/rom-syberia-project-2-8-t3963061 ze screenów widzę, że podobny do BeastRom
A jak z czytnikiem lub odblokowaniem twarzą na PE?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zalezi rano jak rozmawialiśmy, to zainstalowałem rom Syberia - póki co najbardziej mi się podoba. Pod względem customizacji lepszy niż PE. Jak narazie, to zostaję na nim. Widzę że grupa developerów prężnie działa, bo często są aktualizacje.

Także jak za tydzień będziesz instalował, to wypróbuj Syberię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] rano jak rozmawialiśmy, to zainstalowałem rom Syberia - póki co najbardziej mi się podoba. Pod względem customizacji lepszy niż PE. Jak narazie, to zostaję na nim. Widzę że grupa developerów prężnie działa, bo często są aktualizacje.
Także jak za tydzień będziesz instalował, to wypróbuj Syberię.
Jakoś boję się innych, niż PE romow. Nie ufam im, bo to małe projekty i mało osób je testuje. Zastanawiam się, kiedy PE będzie oparty na Android 10, wtedy byłoby idealnie. No bo cyrk z powiadomieniami na pasku, na ekranie blokady, nierówna bateria zniechęca mnie do miui, a PE nieźle mi działał na MI 8.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] rano jak rozmawialiśmy, to zainstalowałem rom Syberia - póki co najbardziej mi się podoba. Pod względem customizacji lepszy niż PE. Jak narazie, to zostaję na nim. Widzę że grupa developerów prężnie działa, bo często są aktualizacje.
Także jak za tydzień będziesz instalował, to wypróbuj Syberię.
Czytam na XDA wątek tego customROMu i widzę dobre opinie użytkowników, myślę że warto go sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co polecicie do monitorowania wybudzenia i użycia procka? Na Syberii schodzi mi ok 2%/h - i tak w zasadzie mam na każdym CustomRomie - coś mi się wydaje, że to jakaś moja appka i chciałbym to namierzyć

Z góry dzięki za pomoc

17 godzin temu, zalezi napisał:

Jakoś boję się innych, niż PE romow. Nie ufam im, bo to małe projekty i mało osób je testuje. Zastanawiam się, kiedy PE będzie oparty na Android 10, wtedy byłoby idealnie. No bo cyrk z powiadomieniami na pasku, na ekranie blokady, nierówna bateria zniechęca mnie do miui, a PE nieźle mi działał na MI 8.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Niby PE ma większą społeczność, ale z mojego doświadczenia wynika, że ma więcej bugów niż inne customy. Póki co na Syberii nic nie zaobserwowałem - tylko muszę z tym zużyciem baterii powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba mam winowajcę w FK Kernel Manager pokazywało mi że 4 rdzenie procka cały czas chodziły na 1785mhz. Zmieniłem governora na conservative i już jadą na niższych częstotliwościach a w razie potrzeby zwiększają MHz. Poobsewuję kilka dni i zobaczę czy to coś dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] rano jak rozmawialiśmy, to zainstalowałem rom Syberia - póki co najbardziej mi się podoba. Pod względem customizacji lepszy niż PE. Jak narazie, to zostaję na nim. Widzę że grupa developerów prężnie działa, bo często są aktualizacje.
Także jak za tydzień będziesz instalował, to wypróbuj Syberię.
A tym bardziej, że PE jest niestety rzadko aktualizowany.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karls napisał:

Conservative może być problemem w grach bo on na siłę trzyma niższe taktowania. Także coś mi się wydaje, że to jest tylko maskowanie objawów bez znalezienia przyczyny.

Tak - zgłoszę to do developerów Syberii. Ja i tak nie gram także mi to lotto ;-)

Póki co jest bardzo dobrze, że spożyciem baterii podczas gdy telefon jest nieużywany:

Screenshot_20190901-183027.thumb.jpg.317266c3330d4b32f4cc5620d4c582b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powróciłem do defaultowego governora i już nie ma problemu z wysoką częstotliwością procka - kiedy nieużywany spada do min.

Możliwe, że przyczyną był pocket mode - na xda na to ludzie zwracają uwagę.

Nie wiem czy wiedzieliście ale jest port appki aparatu z MIUI na custom romy:  ANXCamera - tego mi brakowało na customie B)

Póki co jestem zadowolony z roma, a z tego co widzę w wątku na xda, to PE jest pełen błędów - chyba zrobię datek dla autorów Syberii :-D

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy[mention=18474]krzygaj[/mention] i[mention=62294]Falonso[/mention], jak po kilku dniach użytkowania oceniacie te customy? Bo chce jutro jakiś wrzucić i jakoś ciągle bliżej mi do PE, nie wiem czemu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Szczerze to miałem go zaledwie 2 dni, wszystko ok, rom dobrze zoptymalizowany, błędów nie zauważyłem, wszystko śmiga, ale brakowało mi gestów, dlatego wróciłem na xiaomi.eu. Mam taki swój fetysz, jako jeszcze do niedawna użytkownik OnePlus One, 3T i 6, system ma być możliwie jak najbliższy czystemu Androidowi z dodatkowymi opcjami i gestami, tak właśnie, jak w OxygenOS. Dlatego tak ciężko mi jest przestawić się na MiUi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zalezi ja nadal jestem na Syberii - wszystko mi działa jak należy - oczywiście nie ze wszystkiego korzystam.

Jestem zadowolony - w sobotę była aktualizacja systemu - wszystko przebiegło bez problemu.

Spożycie baterii mam na poziomie 0,4%/h - czasami nawet spada do poziomu 0,29%/h. Na xda ktoś tam dał screena, że ma 0,15%/h - ale to chyba nie ma nic zainstalowanego oprócz systemu :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56384]zalezi[/mention] ja nadal jestem na Syberii - wszystko mi działa jak należy - oczywiście nie ze wszystkiego korzystam.
Jestem zadowolony - w sobotę była aktualizacja systemu - wszystko przebiegło bez problemu.
Spożycie baterii mam na poziomie 0,4%/h - czasami nawet spada do poziomu 0,29%/h. Na xda ktoś tam dał screena, że ma 0,15%/h - ale to chyba nie ma nic zainstalowanego oprócz systemu 
Bardzo fajny ROM, ale mi w nim brakuje więcej opcji personalizacji oraz gestów. Z custom rom zwykle chyba najbardziej odpowiadał mi Resurrection Remix, szkoda że nie ma takowego w pełni działającego bez błędów na Mi 9 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło. Fajna ta Syberia, nawet bardzo,ale dziwne, że nie można zmienić wyglądu przycisków nawigacyjnych na takie typowo Pixelowe. Aplikacja bankowa IKO nie chce mi się aktywować. Aparat wbudowany w rom robi słabe zdjęcia nocne. Szczególnie to IKO mnie boli.

 

Edit- jednak są prace modernizyjne pko, stąd problem. Aparat testuję.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...