Skocz do zawartości

Porównania custom romów


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

@zalezi zainstaluj appkę aparatu(port aplikacji z MIUI): https://camera.aeonax.com/ i dodatki:

  1. ANXCameraUnity_146.ExoticTartRam2.zip
  2. ANXCustLibs_141.DarkorangeKindDikdik.zip
  3. Dyneteve48MPFix_127.BabyishStarchyWaterbuck.zip

Z tego co zauważyłem, to jest problem z trybem AI - wykrzacza się po zrobieniu zdjęcia jeżeli rozpozna typ zdjęcia. Więc robię bez tego trybu - mam nadzieję, że wkrótce to naprawią.

Ja w weekend postawiłem Syberię od nowa - bawiłem się innymi kernelami i dodatkami do nich - no i coś mi się sknociło, bo spożycie baterii miałem w okolicach 0,6%/h - teraz już wiem czego nie robić i mam 0,26%/h. W początkowej fazie zanim jeszcze poinstalowałem dodatkowe appki było nawet 0,18%/h B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje statystyki spożycia baterii od soboty - 0,31%/h w trybie uśpienia B):

8XJNaeOm.jpg lrTwPQJm.jpg

Miałem kombinować z innym kernelem (Evira), ale chyba nie ma potrzeby.

@zalezi na xda polecają tą appkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.velis.auto.brightness

@Falonso możliwe, że przy kolejnych aktualizacjach pojawi się nowa wersja vendor i wtedy to będzie lepiej działać. Dla mnie skuteczność odczytu jest na akceptowalnym poziomie - aczkolwiek nie jest tak, że nie mogłoby być lepiej :P

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, poczekam na Miui 11, jak nie podejdzie to spróbuję jeszcze raz z Syberia. Dla mnie ważne by czytnik działał sprawnie bo w końcu po coś jest, ale i tak mu daleko do tradycyjnych. Trochę to żenujące bo stawiając obok średniaka, jak RN7 którego też mam, ten czytnik w Mi 9 wygląda jak bajer aniżeli coś praktycznego. Zdecydowanie lepiej sprawdza się czytnik na pleckach i nie tylko przez to, że jest szybszy, ale bardziej praktyczny i wygodniejszy. Biorąc smartfona do rąk palec wskazujący automatycznie ląduje na czytniku i cyk od pierwszego przyłożenia. Natomiast w Mi 9 różnie to bywa i nie jest tak wygodne. Na pewno jest to jakiś postęp technologiczny, ale długa droga jeszcze, zanim to udoskonaloną na tyle by było to wygodne, szybkie i nie irytujące. Wygląda to trochę tak, jakbyśmy byli beta testerami nowych technologii bo tego typu rozwiązania dopiero zaczynają być standardem a tak to ten czytnik mimo iż działa to bardziej robi za demonstracje technologii a jakby nie patrzeć, jeśli ktoś kupuje flagowca i płaci sporą sumę to oczekuje w praktyce najlepszych podzespółow i najszybszego działania. Chociaż ja nie mam nic do zarzucenia bo za Mi 9 zapłaciłem, jak za średnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzygaj napisał:
Moje statystyki spożycia baterii od soboty - 0,31%/h w trybie uśpienia B):
 
Miałem kombinować z innym kernelem (Evira), ale chyba nie ma potrzeby.
[mention=56384]zalezi[/mention] na xda polecają tą appkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.velis.auto.brightness
[mention=62294]Falonso[/mention] możliwe, że przy kolejnych aktualizacjach pojawi się nowa wersja vendor i wtedy to będzie lepiej działać. Dla mnie skuteczność odczytu jest na akceptowalnym poziomie - aczkolwiek nie jest tak, że nie mogłoby być lepiej 

Dla mnie bateria nie jest aż tak kluczowa, bo jest dobra w porównaniu do miui, mowa o zużyciu w spoczynku. Uważam, że multitasking jest nieco słabawy, mógłby więcej appek trzymać w pamięci, ta autojasność też średnia jest. Reszta cacy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Falonso napisał:

Zdecydowanie lepiej sprawdza się czytnik na pleckach i nie tylko przez to, że jest szybszy, ale bardziej praktyczny i wygodniejszy. Biorąc smartfona do rąk palec wskazujący automatycznie ląduje na czytniku i cyk od pierwszego przyłożenia. Natomiast w Mi 9 różnie to bywa i nie jest tak wygodne

Twoje subiektywne odczucie(może kwestia przyzwyczajenia), wszystko ma swoje plus i minusy. Nie muszę brać telefonu do ręki tylko przykładam palec, jadąc autem, jak leży na stole, a jak już podniosę to mam kamerkę. Dla mnie to jest praktyczne i wygodne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłka pomysł z tym czytnikiem w ekranie... Tak poronione miejsce, że pała mała... 

Jak jedzie się autem, to albo jest odblokowany (bo nawigacja), albo wystarczy na niego popatrzeć przez sekundę (jak jest w uchwycie) ... To macanie po ekranie to pomysł chorego chińsko-koreańsko-amerykańskiego debila... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje subiektywne odczucie(może kwestia przyzwyczajenia), wszystko ma swoje plus i minusy. Nie muszę brać telefonu do ręki tylko przykładam palec, jadąc autem, jak leży na stole, a jak już podniosę to mam kamerkę. Dla mnie to jest praktyczne i wygodne ;]
Myślę, że "moje" subiektywne odczucie tyczy się co najmniej 90% użytkowników Mi 9. Na ten czas jest to demonstracja technologii, jakiś postęp bo coś muszą wprowadzać nowego, ale na pewno nie nazwał bym tego rozwiązaniem praktycznym. Gdyby chociaż skuteczność/trafność odczytu była 100% to przebolał bym szybkość działania, ale ani to skuteczności, ani szybkości a nawet wygody nie ma, prędzej irytacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zalezi napisał:

Dla mnie bateria nie jest aż tak kluczowa, bo jest dobra w porównaniu do miui, mowa o zużyciu w spoczynku. Uważam, że multitasking jest nieco słabawy, mógłby więcej appek trzymać w pamięci, ta autojasność też średnia jest. Reszta cacy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie z kolei słuchawka więcej jest w standbaju niż jest używana - także mam inne priorytety B) - dziś kluczowy dla mnie parametr spożycia w trybie spoczynku spadł do 0,27%/h :twisted:

Co do offa odnośnie czytnika, to gdyby ten w ekranie miał skuteczność tego na pleckach, to byłoby prawie idealnie. Do pełni ideału brakuje jeszcze żeby ekran w tym miejscu się nie palcował, to byłaby pełnia szczęścia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, gdyby działał szybko to byłoby ok, tak wygląda to kiepsko, zwłaszcza używając i porównując z ponad 2 letnim smartfonem z tradycyjnym czytnikiem, który go ośmiesza. Co z tego, że topowy hardware i nowinki techniczne, jak działanie i obsługa irytuje. Nie chce się zdawać na samo face unlock a odcisku używam nie tylko jako blokady, ale też do płatności i oczekiwałbym sprawnego działania. Więc twierdzenie, że jesteśmy obecnie betatestermami tego rozwiązania wcale nie jest bezzasadne. Wygląda to tak, jakby karykatura czytnika, na mnie nie robi wrażenia że jest pod czy w ekranie, skoro to tylko "upośledzony" bajer. Ciekawe, jak rozwinie się ta technologia bo póki co, jest tylko zarezerwowana dla smartfonów na amoledem. Czy dojdą do takiej sprawności działania, jak tradycyjne biometryczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multitasking też nie urywa tutaj na Syberii. Mam wrażenie, że szybko killuje otwarte aplikacje w ramie. A jak u Was? Kurde, coraz mniej jestem zadowolony. Płacić się telefonem nie da (to wiedziałem), ale czytnik palca działa gorzej, multitasking słaby, nieraz freezuje mi Google Chrome jak dłużej nie używam no i ta wariująca autojasność

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... nie zwracałem na to uwagi czy kiluje czy nie - możliwe, że coś kosztem czegoś - niskie użycie baterii kosztem ubijania appek.

Reszta dla mnie jest ok - rom jest rozwojowy także spodziewam się, że większy czy mniejsze błędy zostaną wkrótce wyeliminowane.

Co do jasności ekranu, to fakt po jego włączeniu jest zaraz za jasny, ale potem już wraca do odpowiedniego poziomu.

Ja póki co zostaję na Syberii, ale myślę już nad zmianą słuchawki na Mi 9 Pro 5G :ugeek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z racji że@mrosi zamknął temat założony dzisiaj uznając że już był, zapytuje was czy ktoś z was korzysta z miui.pro bądź miuimix lub innych odmian miui na mi9 i może coś więcej powiedzieć z perspektywy czasu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z chęcią się dowiem, czy warto pchać się np. w crDroid? LineageOS? Czy lepiej zostać na MIUI i zainstalować xiaomi.eu?

Na XDA jest tylko ROMów ale nie chcę też tracić to do czego MIUI mnie przyzwyczaiło. Zależy mi na aparacie, baterii, funkcjonalności prawie jak w MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z chęcią się dowiem, czy warto pchać się np. w crDroid? LineageOS? Czy lepiej zostać na MIUI i zainstalować xiaomi.eu?

Na XDA jest tylko ROMów ale nie chcę też tracić to do czego MIUI mnie przyzwyczaiło. Zależy mi na aparacie, baterii, funkcjonalności prawie jak w MIUI.
Romow opartych na miui jest sporo, tylko nigdzie żadnego podsumowania co warto a co nie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli chodzi o AOSP to:
1. LineageOS
2. Crdroid
3. Aosp Extended
 
Wszystkie przetłumaczone na PL i dużo opcji, oprócz LineageOS, który ma tylko to co potrzebne, ale nie jest nadmiernie wypruty z podstaw jak Pixel Experience
 
 
 
 
 
Instalowałeś może crDroid? Ma bardzo dobre opinie. Chciałbym go wypróbować, ale trochę się boję samej instalacji. Z tego co widzę na xda, to często pojawiają się problemy przy instalacji romów AOSP.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś może crDroid? Ma bardzo dobre opinie. Chciałbym go wypróbować, ale trochę się boję samej instalacji. Z tego co widzę na xda, to często pojawiają się problemy przy instalacji romów AOSP.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Nie ma problemów. Na czysto instalujesz: Wipe system, vendor i format data.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

T osie podepnę pod wątek. Jak rozumiem instalowanie ROMu w stylu Syberia z XDA powoduje wyczyszczenie wszystkich danych z telefonu. Można to potem przywrócić z chmury Xiaomi lub Googla? Czy trzeba wszystko od nowa wpisywać i konfigurować? On jest spolszczony?

Edytowane przez Wiskoler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chmury przywrócisz te ustawienia które zapiszesz na MIUI, z tego co kojarzę to syberia nie jest oparta o MIUI A o czysty android więc pewnie nie będzie działać przywracanie z chmury. Jak byś przechodził na xioomi.eu to ustawienia z chmury się przywrócą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

PixelExpierience+. Używam od kilku dni po przetestowaniu wszystkich najpopularniejszych romów. Wszystko świetnie działa. Wcześniej długo używałem ExtendedUI, rewelacyjny rom, ale od kwietnia nie ma aktualizacji. Jeśli wolisz rom bez preinstalowanych aplikacji Googla oraz bardzo dużą liczbą opcji to crDroid. Jednak PE+ wydaje mi się bardziej responsywny. MIUI 12 zainstalowałem na chwilę z ciekawości, ale szybko wróciłem do AOSP. Zbyt dużo błędów.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11858]antykat[/mention]

Dzięki za odpowiedź, czy ten rom który polecasz czyli PixelExpierience+ ma na końcu +. Szukałem na XDA i jest PixelExpierience lecz bez +. Niby mały znaczek a jednak może dużo znaczyć.

Testowałeś może rom Syberia Project?

Jak najlepiej, najszybciej wgrać owy rom?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...