Patryk94

Swap na opony 10"

Recommended Posts

Pytanie,proszę o pewną odpowiedź -jaka jest maksymalna długość wentyla mieszcząca się w przednim kole,bez jakichś podkładek,dystansów i innych wynalazków zakładanych przez rusków wewnątrz felgi i skracających widoczną część wentyla???????????Wiem że można dętki Continentala kupić z dłuższym wentylem,rowerowym,skrócić go,naciąć i normalnie używać,ale nie mam ani takiej pompki ,ani redukcji pasującej do pompki obsługującej wentyl typu presta i samochodowy.Wolę dętki 10 cali,  8.5 jest mocno porozciągana po używaniu jej jako 10 cali.

Edited by mariusz13

2 godziny temu, mariusz13 napisał:

Pytanie,proszę o pewną odpowiedź -jaka jest maksymalna długość wentyla mieszcząca się w przednim kole,bez jakichś podkładek,dystansów i innych wynalazków zakładanych przez rusków wewnątrz felgi i skracających widoczną część wentyla???????????Wiem że można dętki Continentala kupić z dłuższym wentylem,rowerowym,skrócić go,naciąć i normalnie używać,ale nie mam ani takiej pompki ,ani redukcji pasującej do pompki obsługującej wentyl typu presta i samochodowy.Wolę dętki 10 cali,  8.5 jest mocno porozciągana po używaniu jej jako 10 cali.

a co juz zmieniasz ? pekla ci ? czy co ?

Znalazłem zamienniki dętki za 1/3 ceny CST 10 x 2.50 z wentylem o długości 25 mm powinny podejść do przodu jeśli się poprawi (powiększy trochę )wewnętrzny otwór na wentyl.Zadziała to? 8.5 działa na oponach 10 a jest mocno rozciągnięta,więc 10x 2.5 powinna bez zarzutu,a sprawdzałem luz i jest więcej jak 5mm  do widełek z przodu.Została mi 1 szt oryginał,a kleić nie będę bo zmiana dętki to żaden problem.CST ma wentyl 20 mm ta 25 mm więc niewielka różnica.Jedna się zużyła-wentyl został w feldze jak zmieniałem na 10,jedną pożyczyłem na wiecznie nieoddanie,jedna jest z przodu i jedna zapasowa.

Edited by mariusz13

A dlaczegóż by nie?Oczywiście.Dzisiaj zauważyłem ,że śruba która jest osią obrotu hamulca  jest luźna,trzeba ją wkręcić na klej.

Edited by mariusz13

5 godzin temu, mariusz13 napisał:

A dlaczegóż by nie?Oczywiście.Dzisiaj zauważyłem ,że śruba która jest osią obrotu hamulca  jest luźna,trzeba ją wkręcić na klej.

to obadam i swoją

no polatałem dzis po okolicy , calkiem fajnie na tych deli , zwirówka , las , jakis trawnik idzie calkiem znosnie , jednak wieksze to wieksze niby nieduzo a robi róznice

zastanawiam sie tez nad wywaleniem detki i zrobieniu jak w aucie , tylko jak ten wentyl tam wcisnąc , musze cos pomyslec

11 godzin temu, sebekcrx napisał:

zastanawiam sie tez nad wywaleniem detki i zrobieniu jak w aucie , tylko jak ten wentyl tam wcisnąc , musze cos pomyslec

Da się. Ewentualnie możesz obciąć trochę gumy przy przy stopce wentyla. No i od razu z wentylkami kup sobie przeciągacz do wentyli. Koszt kilka złotych, ale bez niego ciężko będzie zamontować poprawnie wentyl.

15 godzin temu, sebekcrx napisał:

to obadam i swoją

no polatałem dzis po okolicy , calkiem fajnie na tych deli , zwirówka , las , jakis trawnik idzie calkiem znosnie , jednak wieksze to wieksze niby nieduzo a robi róznice

Ciśnienie jakie zapodałeś?Ja ponad 90 kg 2.3-2.7-8 bara

11 godzin temu, mariusz13 napisał:

Ciśnienie jakie zapodałeś?Ja ponad 90 kg 2.3-2.7-8 bara

40 psi 85 kg , kurcze dzis po jezdzeniu czekam na kupla , jaram szluga , a tu nagle pssssssssss , poszła detka z przodu , dobrze ze w paczkomacie były juz 2 zamowione , pekla w srodku od strony felgi , takie jakby naciecie 1cm , masakra 

kumpel miezył czas wymiany 13:38 min hehehhee pod presią szlo szyciej , do wymiany przedniej detki polecam zagiete szczypce , zeby ten wetyl włozyc 

16 godzin temu, sziva napisał:

Da się. Ewentualnie możesz obciąć trochę gumy przy przy stopce wentyla. No i od razu z wentylkami kup sobie przeciągacz do wentyli. Koszt kilka złotych, ale bez niego ciężko będzie zamontować poprawnie wentyl.

wiec , chyba tak zrobie bo ta zabawa z detkami 

Ty jakiś pechowy jesteś,ja ponad 600 km żadnego kapcia,to te oryginały?A co zamówiłeś i po ile?Już widzę co kupiłeś,zastanawiam się dlaczego nikt oprócz mnie nie kupuje dętek 10.W sklepie z wózkami dla dzieci po 9-10 zł są od ręki.Oczywiście,mają dłuższy wentyl,ale do tyłu to w niczym nie przeszkadza,nawet łatwiej się pompuje bo bez przejściówki.Ja teraz zamówiłem kilka dętek 10 cali x 2.5 ,czyli trochę szersze,ale dam se rękę uciąć,że będą dobre,długość wentyla 25 mm wobec 20 mm oryginał,trochę powiększę otwór w feldze od środka i powinno pasić,kiedyś też chciałem założyć opony jako bezdętkowe,niestety,ale nie było możliwości ich nabić ,boki opony nie chciały się uszczelnić, wentyl nie chciał do porządku wejść,a poza tym nie bardzo chciałem go dopasowywać do felgi,mam te TR 3 szt ,więc jak przyjadą te dętki 10 calowe,to trochę zwiększę średnicę otworu na wentyl od środka,i albo się uda zrobić wersję bez dętki,albo se podaruję i będzie zapas dętek do przodu,jedna szt. całe 5 zł.Albo poświęcę najpierw jedną sztukę,bez poszerzania otworu i spróbuję troszkę wygiąć wentyl,myślę że wystarczy niewielkie załamanie,żeby wszedł.Wezmę dwa klucze oczkowe,chyba 8 mm nałożę na wentyl i powinno się udać go lekko wygiąć,a jak nie to będzie na łatki,lub gumki recepturki.

Dętki,jadą,jadą i dalej jadą

6 WRZ 2019, 23:38
W TRASIE.Przesyłka jest transportowana między oddziałami InPost.
6 WRZ 2019, 23:37
6 WRZ 2019, 19:50
6 WRZ 2019, 19:50
6 WRZ 2019, 17:58
6 WRZ 2019, 16:05
PRZYJĘTA W ODDZIALE INPOST.
6 WRZ 2019, 14:25
ODEBRANA OD KLIENTA.
5 WRZ 2019, 15:06
PRZYGOTOWANA PRZEZ NADAWCĘ.

Edited by mariusz13

Pytałem obok mnie w serwisie opon ile kosztuje przeciągacz,jak usłyszałem cenę to mi się słabo zrobiło-49 zł,banda ździerców.

10 godzin temu, mariusz13 napisał:

Dętki,jadą,jadą i dalej jadą

moze z chin zamawiałes ? :grin::grin::grin:

a czemu nie chciały sie bezdetki uszczelnic moze nie posmarowałes ich ta pasta czy tam wazeliną tą co w autach smarują 

Tak z Chin-W TRASIE.Przesyłka jest transportowana między oddziałami InPost. Chyba China post ha ha ha.Powód jest prozaiczny-bok opony nie dotyka do wnętrza felgi,wtedy możesz se dmuchać do usr.....ej śmierci.Są już w paczkomacie,więc trzeba ruszyć zwłoki.

11 godzin temu, mariusz13 napisał:

Pytałem obok mnie w serwisie opon ile kosztuje przeciągacz,jak usłyszałem cenę to mi się słabo zrobiło-49 zł,banda ździerców.

Na Allegro taniej. Może mają gdzieś z Twojej okolicy:

https://allegro.pl/listing?string=przeciągacz wentyli&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-aut-1-5-0903&order=p

Ja kupiłam sobie taki:

https://allegro.pl/oferta/przeciagacz-zaworow-wentyli-plastikowa-oslona-8387462978

i jestem zadowolona.

Do Bielska mam ponad 60 km ,jak bym bardzo chciał bezdętkowe koła,to już bym miał jakiś zakupiony,tylko że jak próbowałem napompować powietrze i opona odstawała 1 cm z każdej strony od felgi to trochę wymiękłem.Jak Ty kombinujesz że opona jest blisko felgi i kompresor dociśnie oponę i się uszczelnia?Chyba że zakładasz oponę która już była wcześniej na feldze i jest rozepchana?

3 godziny temu, mariusz13 napisał:

Do Bielska mam ponad 60 km ,jak bym bardzo chciał bezdętkowe koła,to już bym miał jakiś zakupiony,tylko że jak próbowałem napompować powietrze i opona odstawała 1 cm z każdej strony od felgi to trochę wymiękłem.Jak Ty kombinujesz że opona jest blisko felgi i kompresor dociśnie oponę i się uszczelnia?Chyba że zakładasz oponę która już była wcześniej na feldze i jest rozepchana?

do jakiego bielska ?

u mnie małe miasteczko , raptem 3 sklepiki rowerowe , jak zajde to wszystko na zamowienie na jutro , to se moge sam zamowic bez posrednika na jutro heheh

nie , zalece do wulkanizatora i sobie przeciągne , za free , po co mi przeciagacz , mysle nad oponkami jeszcze , ewentualnie jakie jeszce podejdą do hulaki na bezdetkowe , deli jest ok ale moze cos jeszcze ?

W kwestii formalnej,wytłumacz mi to ,teraz cytat Twój zresztą-nie , zalece do wulkanizatora i sobie przeciągne , za free , po co mi przeciagacz

wytłumacz mi proszę jak to zrobisz,oczywiście w sensowny sposób z przednim kołem hulajki,czekam z niecierpliwie  na sensowne wyjaśnienie jak to zrobisz,czy mi się wydaje czy kółko z przodu ma kabelki?????????????Mi przeciągacz by się przydał do sprawdzenia na tylnym kole co i jak,ale jak nie mam to wieszać się nie będę,.

Chyba   :ph34r::ph34r::ph34r:

Edited by mariusz13

no z hulajką zalece , i przeciągne , no czaje ze z tym przednim bedzie problem , normalnie mysle jak to ominąć moze przeniesc wetyl w inne miejsce  a tamto zaslepic zasparac czy cos , ale tez chyba zly pomysł , moze troszke rozwiercic , wentyl wygiąc , obciąc go ? no nie wiem musi sie cos dac 

a moze takie cos ? https://pl.aliexpress.com/item/33051573675.html?spm=a2g0o.detail.1000013.13.7b9d1a44eGInmM&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&pvid=3c74c55f-429d-457d-b40a-8e64e923a792

wygladaja na mieksze od pełych albo tych z dziorami

Guest

Pełne opony to bardzo duży stres dla baterii, często zgrzewy nie wytrzymują.
A i stawy tez wibracji nie lubią.

Co do kierownicy... w dalekim azjatyckim kraju
23c2bcbdeb8068349acae1d51a3c9666.jpg
7f3a507f7f1493fb936e3970e282d738.jpg

jeszcze kierunkowskazów brakuje i lusterek :-D

P.S. O widzę, że kierunkowskazy nawet są, łał. To jeszcze panie chińczyk do tyłu proponuję. I jeszcze jakąś owiewkę na przód, żeby resztki rozumu nie wywiało. :oops:

Edited by papierki2

Zamówiłem bagażownik,wiem że zła pisownia,ale mnie się podoba.Ta tych którym się nie podoba Bagażnik,ma ktoś lub używa w hulajce?Jakieś opinie?

Nawet najwyższa owiewka nie chroni  głowy przed wiatrem.

4 godziny temu, mariusz13 napisał:

Zamówiłem bagażownik,wiem że zła pisownia,ale mnie się podoba.Ta tych którym się nie podoba Bagażnik,ma ktoś lub używa w hulajce?Jakieś opinie?

Nawet najwyższa owiewka nie chroni  głowy przed wiatrem.

ale to temat o swap 10 cali :grin::grin:

20 minut temu, sebekcrx napisał:

ale to temat o swap 10 cali :grin::grin:

Owszem ,jeśli mi udowodnisz że ta hulajka na balkonie ma opony 10 cali.:ph34r:

Spoiler

Spoiler

3 minuty temu, mariusz13 napisał:

Owszem ,jeśli mi udowodnisz że ta hulajka na balkonie ma opony 10 cali.:ph34r:

Odkryj ukrytą treść

Ukryj treść

jaka na jakim balonie ? w poscie pisze ukryta zawartość i nic nie ma 

20190905_122050_HDR.thumb.jpg.200e0c9cf0de3cba85c88375545f17ed.jpg

2 minuty temu, sebekcrx napisał:

Może pora do okulisty? Ja tam widzę -balkonie-post nie był edytowany ,więc???O CO CIEBIE CHODZI???????????:ph34r:

Może takie ktoś ma???????????

20190905_114639.jpg

20190905_114613.jpg

20190905_114630.jpg

Edited by mariusz13