Skocz do zawartości

Swap na opony 10"


Patryk94

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, po 2 tygodniach użytkowania m365 pro złapałem gumę. Rozważam od razu wymianę na opony 10 calowe. Co o tym myślicie? Z czym to się wiąże i czy warto? Czy wzrośnie prędkość maksymalna?

Mógłby ktoś podesłać linka do odpowiednich opon, które będą pasowały? I kolejne pytanie, dętkowe czy bezdętkowe? Chciałbym uniknąć często występującego problemu przebijania się dętek

https://allegro.pl/oferta/mega-zestaw-konwersji-xiaomi-m365-pro-opony-10-8429900700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, po 2 tygodniach użytkowania m365 pro złapałem gumę. Rozważam od razu wymianę na opony 10 calowe. Co o tym myślicie? Z czym to się wiąże i czy warto?

Opony 10” + wydruki i śruby do nóżki i błotnika.

Kup opony z napisem amalibay, są grubsze.

Warto... większy komfort jazdy.

 

Czy wzrośnie prędkość maksymalna?

1-2 km/h...

 

Mógłby ktoś podesłać linka do odpowiednich opon, które będą pasowały? I kolejne pytanie, dętkowe czy bezdętkowe? Chciałbym uniknąć często występującego problemu przebijania się dętek

https://allegro.pl/oferta/mega-zestaw-konwersji-xiaomi-m365-pro-opony-10-8429900700

Yyy... przecież umieściłeś link...

Co do dętka/bez dętki nie mam zdania.

W wątku ogólny poszukaj co pisze sziva.

19 nie sprawdzałem

Dobre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2019 o 19:01, Patryk94 napisał:

Czy wzrośnie prędkość maksymalna?

 

14 godzin temu, pixelq napisał:

1-2 km/h...

 

Prędkość wzrasta więcej.

Przelicznik jest 1,176

W trybie eco mam 24km/h ,a w normalnym ok 30km/h.

Z tym że u mnie z jakiegoś dziwnego powodu hulajnoga w trybie eco na 8,5" oponach jeździła nie 18 a 20-21 km/h (wg GPS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mariusz13 napisał:

Wiara we wskazania prędkości według GPS jest równa wierze w naszych polityków,niby coś obiecują,ale nie do końca jest z tym dobrze,licznik samochodowy może przekłamywać do 10% a masz go w samochodzie,opóźnienie związane z odległością i sygnałem na podstawie którego GPS też ma wpływ na pomiar prędkości itp, w końcu to ładny kawałek z hulajki na orbitę do satelity,z powrotem i obliczenie tego.

Prędzej bym zawierzył GPS niż licznikom produkowanym na rynek EU.

Według unijnych ekspertów prędkość wskazywana przez licznik (V1) musi być mniejsza niż prędkość rzeczywista (V2). Określili oni także specjalny wzór, którego spełnienie jest jednym z wymogów uzyskania homologacji EWG. 0 ≤ V1 – V2  ≤ (V2/10) + 4 km/h

Ergo, każdy pomiar licznikowy pojazdu mechanicznego w EU będzie pomiarem zawyżonym, w przypadku GPS problem nie występuje, bo to czysta matematyka i w 99% pomiarów będzie z dobrą dokładnością, tym bardziej że obecne systemy opierają się na wskazaniach nawet 4 sieci: amerykańskiego systemu GPS, rosyjskiego GLONASS, chińskiego Beidou i europejskiego Galileo.

 

"opóźnienie związane z odległością i sygnałem na podstawie którego GPS też ma wpływ na pomiar prędkości" - a szpinak ma dużo żelaza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem totalnie tego co napisałeś @mariusz13

Przecież hulajnoga bierze pokonany dystans i prędkość nie z GPS a z ilości obrotów silnika/sekundę. 

 

I tak, bardziej będę wierzył w prędkość GPS z mojego Mi 8 który korzysta z 6 systemów niż z przeliczania prędkości obrotowej koła, taki pomiar będzie mocno niedokładny bo masz tam mnóstwo czynników które wpływają na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mariusz13 napisał:

Nigdy nie zamawiam 2 szt,jak coś się skręci zawsze mam zapas.Jak w samochodzie.

kurcze Maniek , masz racje , domuwie jeszcze z jedną , bo wziołem tylko pare , wszyscy pisza ze tak ciezko zdjac stare , ciekawe jak mi pojdzie , sa jakies niespodzianki ukryte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jakies niespodzianki ukryte ?

Jeżeli na starych trochę już jeździłeś to uzbrojony w 2 plastikowe łyżki rowerowe nie powinieneś mieć problemu.
Wentyl w przednim kole czasami nie chce wejść od razu.

Co do Deli to zalecają nadmuchać je do wyższego ciśnienia, a potem spuszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, pixelq napisał:


Jeżeli na starych trochę już jeździłeś to uzbrojony w 2 plastikowe łyżki rowerowe nie powinieneś mieć problemu.
Wentyl w przednim kole czasami nie chce wejść od razu.

Co do Deli to zalecają nadmuchać je do wyższego ciśnienia, a potem spuszczenia.

no mam juz ze 4 dni zrobiłem 170 km , komfort sredni , dlatego chcem te 10" , softa tez zapodałem w ten sam dzien jak tylko wrociłem z pracy bo te 25km troszke brakowało mocy , zapodałem mod na 800w 

a co do opon , to czy testowaliscie jeszcze jakies ? oprocz Wandy i Deli ?

 

i zastanawiam sie nad blotnikiem czy go nie wywalic przynajmniej ten przedni , czy on wogole cos daje ?

Edytowane przez sebekcrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
i zastanawiam sie nad blotnikiem czy go nie wywalic przynajmniej ten przedni , czy on wogole cos daje ?

Daje, jak jest mokro.
Można go jeszcze przedłużyć - chlapacz albo zamontować gotowe końcówki na błotnik do rowerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

received_465904370807650.jpeg

received_1115867988603707.jpeg

received_925717644472987.jpeg

Nie obeszlo sie bez smarowania , uwalilem tez 2 detki, od tych opon ,zalozylem stare tzn ori xiaomi , jazda o niebo lepsza , fajnie i wygodnie, ale nie obylo sie bez niespodzianek , nie wiedzialem jak zdiac te plasticzki od srob , jeden polamalem , potem nie mialem plaskiej 18stki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowalem zeby wskoczyla na swoje miejsce , troszke sie blokowala , ale poszlo , detki ori zostaly bo strzelily te od opon , zakladam tyl patrze ze opona odwrotnie :lol: wiec zdejmuje , choc ta wskoczyla bez smarowania , obracam pompuje i bummm , strzelila detka , sposzczam , zakladam 2gą pompuje , jest ok , skrecam reszte , kolo sobie lezy , nagle bumm strzelila druga hehe , no coz zdaza sie 

Ale jezdzi sie za***iscie , bez porownania z ori 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 21:39, sebekcrx napisał:

Pytanko o ile wzrosla CI predkosc przy 800 W?

no mam juz ze 4 dni zrobiłem 170 km , komfort sredni , dlatego chcem te 10" , softa tez zapodałem w ten sam dzien jak tylko wrociłem z pracy bo te 25km troszke brakowało mocy , zapodałem mod na 800w 

a co do opon , to czy testowaliscie jeszcze jakies ? oprocz Wandy i Deli ?

 

i zastanawiam sie nad blotnikiem czy go nie wywalic przynajmniej ten przedni , czy on wogole cos daje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detki zamowilem wczoraj tu https://allegro.pl/oferta/detka-do-hulajnogi-xiaomi-mijia-m365-oryginal-nowa-8375062818?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Predkosc na wyswietlaczu dalej ta sama , bo nie zmieniony parametr dla kola pewnie temu, popracuje nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz13 napisał:

Pytanie,proszę o pewną odpowiedź -jaka jest maksymalna długość wentyla mieszcząca się w przednim kole,bez jakichś podkładek,dystansów i innych wynalazków zakładanych przez rusków wewnątrz felgi i skracających widoczną część wentyla???????????Wiem że można dętki Continentala kupić z dłuższym wentylem,rowerowym,skrócić go,naciąć i normalnie używać,ale nie mam ani takiej pompki ,ani redukcji pasującej do pompki obsługującej wentyl typu presta i samochodowy.Wolę dętki 10 cali,  8.5 jest mocno porozciągana po używaniu jej jako 10 cali.

a co juz zmieniasz ? pekla ci ? czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mariusz13 napisał:

A dlaczegóż by nie?Oczywiście.Dzisiaj zauważyłem ,że śruba która jest osią obrotu hamulca  jest luźna,trzeba ją wkręcić na klej.

to obadam i swoją

no polatałem dzis po okolicy , calkiem fajnie na tych deli , zwirówka , las , jakis trawnik idzie calkiem znosnie , jednak wieksze to wieksze niby nieduzo a robi róznice

 

zastanawiam sie tez nad wywaleniem detki i zrobieniu jak w aucie , tylko jak ten wentyl tam wcisnąc , musze cos pomyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sebekcrx napisał:

zastanawiam sie tez nad wywaleniem detki i zrobieniu jak w aucie , tylko jak ten wentyl tam wcisnąc , musze cos pomyslec

Da się. Ewentualnie możesz obciąć trochę gumy przy przy stopce wentyla. No i od razu z wentylkami kup sobie przeciągacz do wentyli. Koszt kilka złotych, ale bez niego ciężko będzie zamontować poprawnie wentyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariusz13 napisał:

Ciśnienie jakie zapodałeś?Ja ponad 90 kg 2.3-2.7-8 bara

40 psi 85 kg , kurcze dzis po jezdzeniu czekam na kupla , jaram szluga , a tu nagle pssssssssss , poszła detka z przodu , dobrze ze w paczkomacie były juz 2 zamowione , pekla w srodku od strony felgi , takie jakby naciecie 1cm , masakra 

kumpel miezył czas wymiany 13:38 min hehehhee pod presią szlo szyciej , do wymiany przedniej detki polecam zagiete szczypce , zeby ten wetyl włozyc 

16 godzin temu, sziva napisał:

Da się. Ewentualnie możesz obciąć trochę gumy przy przy stopce wentyla. No i od razu z wentylkami kup sobie przeciągacz do wentyli. Koszt kilka złotych, ale bez niego ciężko będzie zamontować poprawnie wentyl.

wiec , chyba tak zrobie bo ta zabawa z detkami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariusz13 napisał:

Pytałem obok mnie w serwisie opon ile kosztuje przeciągacz,jak usłyszałem cenę to mi się słabo zrobiło-49 zł,banda ździerców.

Na Allegro taniej. Może mają gdzieś z Twojej okolicy:

https://allegro.pl/listing?string=przeciągacz wentyli&bmatch=baseline-cl-dict41-eyesa-bp-aut-1-5-0903&order=p

Ja kupiłam sobie taki:

https://allegro.pl/oferta/przeciagacz-zaworow-wentyli-plastikowa-oslona-8387462978

i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz13 napisał:

Do Bielska mam ponad 60 km ,jak bym bardzo chciał bezdętkowe koła,to już bym miał jakiś zakupiony,tylko że jak próbowałem napompować powietrze i opona odstawała 1 cm z każdej strony od felgi to trochę wymiękłem.Jak Ty kombinujesz że opona jest blisko felgi i kompresor dociśnie oponę i się uszczelnia?Chyba że zakładasz oponę która już była wcześniej na feldze i jest rozepchana?

do jakiego bielska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z hulajką zalece , i przeciągne , no czaje ze z tym przednim bedzie problem , normalnie mysle jak to ominąć moze przeniesc wetyl w inne miejsce  a tamto zaslepic zasparac czy cos , ale tez chyba zly pomysł , moze troszke rozwiercic , wentyl wygiąc , obciąc go ? no nie wiem musi sie cos dac 

 

a moze takie cos ? https://pl.aliexpress.com/item/33051573675.html?spm=a2g0o.detail.1000013.13.7b9d1a44eGInmM&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&pvid=3c74c55f-429d-457d-b40a-8e64e923a792

wygladaja na mieksze od pełych albo tych z dziorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...