Skocz do zawartości

MIUI 9.8.29/9.9.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dostałem dzisiaj aktualizację IKO, wreszcie działa.
 
Ten tryb ciemny globalny jest strasznie skopany. W IKO pola z PIN są białe po wpisaniu cyfr, a Messenger FB ma całe białe tło z rozmowami i listą i nic nie widać.
Też tak macie? jest to w sumie odkąd wyszedł android 10. 
Bo globalny tryb ciemny wszedł dopiero razem z androidem 10. Tak wszyscy tak mają.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartos napisał:

Ten tryb ciemny globalny jest strasznie skopany. W IKO pola z PIN są białe po wpisaniu cyfr, a Messenger FB ma całe białe tło z rozmowami i listą i nic nie widać.

Też tak macie? jest to w sumie odkąd wyszedł android 10. 

Android 10 androidem 10, ale to też zależy raczej od tego jak jest zrobiona sama aplikacja. Jeśli programiści nie wezmą pod uwagę globalnego trybu ciemnego, to niektóre aplikacje będą tak zawsze wyglądać. I to nie ma różnicy czy to xiaomi czy google pixel. A co do samego IKO to raczej na zbyt wiele bym nie liczył (strasznie się ociągali z tą aktualizacją pod androida 10).

PS. w messengerze możesz włączyć tryb ciemny w ustawieniach i wtedy powinien mieć pierwszeństwo nad tym z androida 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mates21 napisał:

Ostatnio zauważyłem, że gdy z kimś rozmawiam i w tym czasie mam drugie połączenie, którego nie odbiorę, to później mam takie oto okno i nie można go w żaden sposób zamknąć a kliknięcie w nie nic nie daje. 

Na Mi8Lite to samo. Tylko restart telefonu pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2019 o 13:04, mates21 napisał:

 

Rozwiązanie problemu wymyśliłem sam na wkurzające pływające okno po nieodebraniu połączenia w tle: jest następujące (przyjmniej u mnie działa na xiaomi note 5 pro whyred i 9.8.29: Wchodzimy w aplikacje -> wyszkujemy  "dialer" i powinny się pojawić 3 aplikacje wbudowane w system zawierająca w sobie słowo "dialer" wschodzimy w ustawienia każdej z nich (ConfDialer, Conference...Dialer i Kontakty i Dialer) i opcjach każdej aplikacji gdzie mamy powiadomienia tej aplikacji wyłączamy "pływające powiadomienia". Pozostałe powiadomienia zostawiamy jak jest domyśłnie.  Przestaje wyskakiwać. Samo wyłączenie pływających powiadomień w "dialer i kontakty" lub coś w tym stylu nic nie daje ponieważ są 3 rodzaje dialerów systemowych i we wszystkich trzeba usunąć pływające powiadomienia. Może istnieje jakiś inny szybszy sposób ale nie znalazłem a ten sposób mój dla mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób tworzących romy xiaomi.eu.

Od jakiegoś czasu( paru aktualizacji) nie da się normalnie korzystać z telefonu. Gdy jestem na zewnątrz i ktoś do mnie dzwoni to ekran jest całkowicie zaciemniony i nic nie widać dopiero po dłuższej chwili się rozjaśnia i można odczytać kto dzwoni i odebrać telefon. Korzystanie z wyłączoną automatyczną jasnością jest uciążliwe gdyż trzeba co chwilę ręcznie zmieniać jasność:/ da się to naprawić? Tak aby przy następnej aktualizacji nie było już tego problemu?

Telefon to Xiaomi redmi note 5 whyred.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Instalowałem 9.9.3 na Mi9SE. Robiłem full wipe. System się zainstalował, po podłączeniu do kompa w trybie przesyłania plików widzi pamięć wewnętrzną, ale ona jest pusta i nic tam nie mogę skopiować. Tak samo jak przeglądam pamięć wewnętrzną w apce Pliki to również pokazuje, że jest pusta. Ktoś wie czemu tak jest? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu po raz pierwszy na Mi 9 nie działa Google Pay. Wyskakuje komunikat, że urządzenie jest zrootowane.

Dodatkowo na ROMie Global EEA była pewna przydatna funkcja. Mianowicie kiedy przesuwaliśmy palec po spacji, żeby przesunąć kursor, telefon wibrował po przeskoczeniu o jedną literkę. Teraz nie ma tego i nie ma opcji żeby to włączyć. Można tylko włączyć wibrowanie po naciśnięciu każdego klawisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od 2 lub 3 aktualizacji nie wykrywa telefonu w managerze urządzeń tzn jest tylko adb ale nie ma żadnego portu com, jak podepne inny tel np. samsunga czy huawei to od razu jest jakis port com. Robiłem reinstal i wpie u nic.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Sprawdź na pewno czy to nie problem z Windowsem. Mieliśmy taki przypadek i to był problem z aktualizacją Windowsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam i szukam 

W internecie brak jakiś szczegółów 

Czy zauważyliście może (w moim przypadku MI9 ), że czasami przed powiadomieniem boki ekranu pulsują ???
Kilka razy zauważyłem, że boki np w przypadku FB pulsują na niebiesko 

Nigdzie nie ma żadnej opcji konfiguracji tego 
Szukałem na XDA, Xiaomi.eu żadnych konkretów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...