Skocz do zawartości

MIUI 9.8.29/9.9.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

tmp-13012YsBWpehFCiOT.png

  • Sierpniowe poprawki bezpieczeństwa na kolejnych urządzeniach (np. Redmi Note 5A), niektóre urządzenia – wrześniowe (np. Mi Mix 2S)
  • Dodanie obsługi Widevine L1 (MI9/Redmi K20/Redmi K20 Pro/RN7/RN7Pro, nasz mod). Gdyby w Netflixie nie wyświetlała się dalej ikonka HD przy filmach, należy przeinstalować aplikację – jeśli to nie poskutkuje, prosimy o zgłoszenie.
  • Nowe animacje (m.in. w Ustawieniach)
  • Drobne zmiany stylistyczne w aplikacji Pogoda
  • Polskie listy zmian w aplikacji Aktualizacje
  • Poprawki tłumaczenia
  • ktualizację należy ściągnąć ręcznie ze względu na awarię serwera OTA, która została naprawiona w dzisiejszej wersji
  • Ostatnia aktualizacja MIUI 10, co do MIUI 11 będzie kiedy będzie
  • Redmi K20 z powodu testów Androida 10 – brak aktualizacji
  • Pełna lista PL

Aktualizacja do Androida Q dla MI 9 i Redmi K20 Pro

Oto ważne informacje na temat aktualizacji do Androida Q dla Mi 9 i Redmi K20 Pro. Przeczytaj uważnie.

Przed dokonaniem aktualizacji należy koniecznie wykonać kopię zapasową wszelkich danych w tym zdjęć i plików z pamięci wewnętrznej (kopia zdjęć w Zdjęcia Google lub Chmura Xiaomi).

 

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na Androidzie Pie po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Czym miuipolska różni się od Global?

Problem z Google Pay?

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 19.3 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Brak internetu przez dane mobilne?

W Orange należy ustawić poprawne APN wg tego poradnika.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Motyw: That Day

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Testuje od wczoraj i jak na razie jestem zadowolony. Faktycznie animacje są poprawione, niby pierdoła a cieszy oko. Soft wydaje się być płynniejszy w działaniu. Po nocy spadło 2% baterii bez żadnego oszczędzania energii. Wylaczylem WiFi i dane komórkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frrancuz

To jest ostatnia aktualizacja MIUI 10 w wersji beta. Można powiedzieć, że teraz będą wychodzić tylko wersje stabilne, które będą miały maksymalnie taką funkcjonalność jaką ma ta beta, choć moim zdaniem niektóre ze zmian tutaj już są pod MIUI 11 (np. nowe animacje), więc zapewne ostatnie wersje stabilne MIUI 10 nie będą miały tych nowości, tylko dopiero gdy wyjdzie stabilne MIUI 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stachura5 napisał:

Na Redmi Note 7 nie ma jeszcze aktualizacji... Zgaduje, że będę musiał trochę poczekać

No brawo... Tak, czekasz ty i wszyscy inni. ROMy się budują cały czas.

40 minut temu, frrancuz napisał:

Czy wersja stabl może wyjść jeszcze na czymś nowszym? Czy ta ostatnia beta to już tak na prawdę rom finalny, i nic lepszego się nie pojawi? 

Na pewno mogą wychodzić stable, aczkolwiek czy będą miały nowszą bazę... nie wiem.

26 minut temu, Marrik napisał:

Na Redmi 4X znów nic?

Buduje się... jak wszystko inne...

7 minut temu, mihail1 napisał:

A Mi8 Wideline L1? Jest na to szansa czy musi być oficjalne?

Musi być oficjalne przez Xiaomi.

Kolejne narzekania w stylu "a XYZ nie dostał aktualizacji? a kiedy dostanie?" naprawdę będą się kończyć warnem, bo ile można powtarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to w takim razie poinformuję: wstrzymywaliśmy się z założeniem wątku do momentu aż nie pojawiła się większość telefonów. W tym tygodniu pojawią się wszystkie telefony z wyjątkiem Redmi K20 i opóźnionego Mi CC9. Teraz was to zadowala?

Dziękuję.

WSZYSTKIE ROMY POJAWIĄ SIĘ JUTRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marrik napisał:

Ewentualnie w pierwszym poście można taką informację zamieścić.

Pojawia się aktualizacja i adnotacja, że taki a taki nie dostanie. Wtedy można podać motto Acida.

Jest motto @Acida podane w pierwszym poście? Jest. Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Będzie kiedy będzie. Jeśli nie ma, to znaczy trzeba czekać. Jeśli się to nie podoba - zainstaluj ROM globalny.

 

UWAGA

Uzupełniając wpis @Orjona, który jest jedną z osób zaangażowanych w kompilacje, i którego szlag trafia, czemu się nie dziwię, kiedy co drugi, trzeci post w wątkach cotygodniowych dotyczą pytania "kiedy będzie".

Ergo... Każde kolejne pytanie w wątkach cotygodniowych typu "kiedy będzie", czy "a dlaczego dla modelu xxxx nie ma", zostanie "nagrodzone" 10-godzinnym banem. To tyczy się wszystkich. Nie potraficie zrozumieć, że pewne sprawy są niezależne od osób budujących ROMy, i osoby te nie żyją tylko po to, aby zadowolić co poniektórych jaśnie państwa, a mimo to poświęcają swój czas, umiejętności żeby coś charytatywnie zrobić dla Społeczności. Jest to jawny brak szacunku dla ich pracy. Jeśli nie dociera, będziemy tłumaczyć w inny, bardziej  "młotkowy" sposób.

I żeby była jasność. To ostrzeżenie, więc nie radzę na nie odpisywać, bo zostanie to potraktowane jako spam. Tytuł wątku jest czytelny i tego mają dotyczyć wpisy.

EOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K20 Pro - niestety, nie jestem w stanie ruszyć z widevine. Przy próbie pobrania certyfikatu, wyskakuje błąd o treści: "Couldn't download certificate. Error code - 10009.".
Próbowałem: dirty flash, clean flash, data wipe, zmiany typu lock - nic nie pomaga. Sprawę zgłosiłem na xiaomi.eu, ale dev chyba mnie olał.
Dokopałem się w historii forum EU do tego samego błędu, to temat został zakopany. Wiem, że są też inni, którzy nie mają widevine po najnowszej aktualizacji.
Czy ktoś tutaj, jest w stanie potwierdzić problem? Podobno za wyodrębnienie certyfikatu, jest odpowiedzielny Polak.
Log w załącznikach.

Pozdrawiam.

logs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Mi9: czy u Was także zdjęcia wykonane teleobiektywem wychodzą rozciągnięte?

U mnie sytuacja jak na zdjęciu...

IMG_20190831_154827.jpg

 

Edit: z tego co widzę na forum xiaomi.eu to problem powszechny. Fajnie, że na koniec bety posadzono nam takiego kwiatka :) i czekaj teraz na fixa do MIUI 11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marakas napisał:
Mi 9 po update-cie wyrzuca mi aplikacje cyfrowej równowagi.

Log w załączniku.

Zgłoszone, zobaczymy w czym problem.

9 godzin temu, phyte napisał:
K20 Pro - niestety, nie jestem w stanie ruszyć z widevine. Przy próbie pobrania certyfikatu, wyskakuje błąd o treści: "Couldn't download certificate. Error code - 10009.".

O sprawie wiemy. Niestety nie wiemy na razie, jak ją ruszyć...

10 godzin temu, Marrik napisał:
Czy można wiedzieć czemu przeglądarka żąda dostępu do multimediów i zdjęć i znajdowania kont na telefonie? Wcześniej takiego żądania nie było.

Jakbyśmy sami wiedzieli, to byśmy powiedzieli..

 

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orjon dziękuję, w końcu ktoś się rzeczowo wypowiedział. Mam tylko nadzieję, że temat widevine nie zostanie zakopany, jak w kwietniu przy Mi 9 na xiaomi.eu.
Ten sam błąd - next update, widevine usunięty z certfikatów, bo nikt nie naprawił. Dziwna sprawa biorąc pod uwagę, że są osoby, którym to normalnie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciało. Bez wipe na stable. Ładnie dziala. Podobają mi się nowe opcje powiadomień - rozbicie, super jest ikonka zasięgu z małym info o sieci a nie takie jak na stable "na dwa pola" - detal, a cieszy. Nigdy nie zwracałem na to specjalnej uwagi  ale animacje jak by lepiej chodza, i tak mam zawsze na 0.5 ale widzę jak by różnice. Samo działanie póki co bardzo dobre. Nie wiem co było popsute na wcześniejszych, ale tu mi wygląda na dobrą robotę.  Jeszcze kwestia kilku dni aby ocenić baterie ale jestem dobrej myśli.

Dziekuj pieknie. WHYRED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, phyte napisał:

@Orjon dziękuję, w końcu ktoś się rzeczowo wypowiedział. Mam tylko nadzieję, że temat widevine nie zostanie zakopany, jak w kwietniu przy Mi 9 na xiaomi.eu.
Ten sam błąd - next update, widevine usunięty z certfikatów, bo nikt nie naprawił. Dziwna sprawa biorąc pod uwagę, że są osoby, którym to normalnie działa...

Znaczy się na ten moment sytuacja wygląda tak że certyfikatu nie da się pobrać chyba nigdzie, aczkolwiek bez tego L1 powinno trybić. A przynajmniej działa na Mi 9. Na K20 Pro L1 niby nie działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Orjon said:

Znaczy się na ten moment sytuacja wygląda tak że certyfikatu nie da się pobrać chyba nigdzie, aczkolwiek bez tego L1 powinno trybić. A przynajmniej działa na Mi 9. Na K20 Pro L1 niby nie działa..

No właśnie ja byłem przykonany, że sam certyfikat przyjdzie razem z romem, a tu trzeba go jeszcze pobrać. K20 Pro wszystkie przypadki, które poznałem ten sam błąd. Mi 9 faktycznie ma L1, pomimo buga.

No sprawa trochę boli, w szczególności na xiaomi.eu, gdzie mam wrażenie, jakby żaden z devów się tym nie przejmował. Changelogi też ciągle bez zmian, pomimo licznych zgłoszeń i żadnego, chociaż krótkiego, oświadczenia. Tutaj przynajmniej, Ty odpisujesz. 

Oczywiście, Ci ludzie mają swoje życie, i nie oczekuję, że naprawią to w 24h, ale sposób w jaki przyjmują do wiadomości bugi, to trochę tak jakby kierowca autobusu, wkurzał się, że musi ludzi transportować... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1914]Stachura5[/mention] [mention=3587]Sylwester Nowaczyk[/mention] dodaję zaktualizowaną paczkę, bo na kilku telefonach TWRP nie podmieniało apk (teraz działa na każdym TWRP): https://miuipolska.pl/zdunex25/OTA_Hotfix2.flashable.zip
Czy mam tę paczkę zainstalować przez TWRP?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, phyte napisał:

No właśnie ja byłem przykonany, że sam certyfikat przyjdzie razem z romem, a tu trzeba go jeszcze pobrać. K20 Pro wszystkie przypadki, które poznałem ten sam błąd. Mi 9 faktycznie ma L1, pomimo buga.

No sprawa trochę boli, w szczególności na xiaomi.eu, gdzie mam wrażenie, jakby żaden z devów się tym nie przejmował. Changelogi też ciągle bez zmian, pomimo licznych zgłoszeń i żadnego, chociaż krótkiego, oświadczenia. Tutaj przynajmniej, Ty odpisujesz. 

Oczywiście, Ci ludzie mają swoje życie, i nie oczekuję, że naprawią to w 24h, ale sposób w jaki przyjmują do wiadomości bugi, to trochę tak jakby kierowca autobusu, wkurzał się, że musi ludzi transportować... 

Bierz pod uwagę, że kierowca autobusu ma płacone za swoją pracę i to jego zasrany obowiązek, żeby wykonywać swoje obowiązki. Inaczej zostanie zwolniony. 

W odróżnieniu od dev'ów którzy swoją pracę robią całkowicie za darmo. Myślę, że nie 'na miejscu' jest cokolwiek wymagać od nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...