Skocz do zawartości

Problem z łącznością


marek_andru

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

przeszukując internet i wątki na tym forum nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania oraz problemy jakie napotkałem. Nie chcąc pisać kilku wątku wszystko zawre w jednym temacie. Poniżej moje pytania, a na końcu specyfikacja urządzeń z jakich korzystam i oprogramowania na telefonie:

Xiaomi Mijia Bedside Lamp 2 - czy posiadana BT, i w związku z tym może służyć za bramę BLE. Dodatkowo czy jest możliwość sterowania nią za pomocą głosu, jeśli tak to w jaki sposób.

Jak zmusić aplikace Mi Home do udostępnienia sterowaniem urządzeniami aplikacji na zegarku Stratos2. 

Jak podłączyć Mi Band 4 do aplikacji Mi Home tak aby lampa gasła wraz z zasypianiem. Czy można coś takiego zrobić na Stratos2?

 

Telefon jaki posiadam: Mi 8 - edycja global

Stratos2 - edycja global

Mi Band 4 - edycja global

Zainstalowany Mi Home na Stratos2 za pomocą tego poradnika - https://xiaomifans.pl/topic/931-poradnik-mi-home-na-rom-2390-model-a1619-bez-root/

Aplikacja Mi Home na telefon - xiaomi_home_5.5.48_dev_20190803_sdk_10023.apk - z tego forum, aby można dodawać urządzenia z dowolnego regionu, stworzoną przez forumowicza rezmus

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie bys musial miec jakis sensor, ktory chcesz pod nia podpiac. nie bardzo znam sie na mi band / zegarkach, ale widzialem ostatnio kilka urzadzen od yeelight, ktore wlasnie z mi band dzialaja. mozliwe, ze jest to tylko kwestia dobrze napisanego plugina. aktualnie yeelight przepisuje wszystkie swoje pluginy na nowy silnik RN i byc moze bedzie taka funkcjonalnosc dodana. do tego nie potrzebna ci bramka (host dla urzadzen bt only), bo sama lampa ma komunikacje z urzadzeniami bt.

IMG_1219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam identyczny problem - Xiaomi Mijia Bedside Lamp (wersja 1 a nie 2) oraz Mi band 4. Wg  sklepu xiaomi lampa ma moduł BLE, w aplikacji na IOS dostępny jest dla niej ekran BLE Gateway ale nie pozwala na sparowanie z opaską ani nie wykrywa stojącego obok czajnika MI Electric Kettle działającego z tą aplikacją po BLE. W aplikacji jako region ustawiłem Poland.

Proszę o informację czy to brak funkcjonalności czy może uszkodzony moduł BLE w lampce. Raczej wykluczam to drugie bo BLE jest wykorzystywane w procesie parowania z siecią WiFi a to zadziałało i mogę nią sterować ze smartfona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi band 4 z tego co pamietam nie mozna dodac do mi home, mozna go tylko sparowac z nowymi yeelight/mi ceilings z poziomu plugina do funkcji wylaczania oswietlenia po zasnieciu. czajnik natomiast nie wspiera bramek ble, bo ma szyfrowane polaczenie bluetooth, ktore wspolpracuje tylko z jego pluginem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim,

Posiadam aplikacje Aplikacja Mi Home na telefon - xiaomi_home_5.5.48_dev_20190803_sdk_10023.apk - z tego forum, aby można dodawać urządzenia z dowolnego regionu, stworzoną przez forumowicza rezmus

 

Mam problem z dodaniem czujnika gazu Honeywell. Powinien połączyć się po zigbee. Nie wiem jak bramka ma go wykryć. Próbuję dodać dowolne urządzenie np. czujnik ruchu, bramka czeka na urządzenie wciskam i przytrzymuje przycisk na czujniku Honeywell, ale nie widzi go. Czy robię coś źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...