Skocz do zawartości

wygaszanie ekranu podczas rozmów


marija_ja

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kompletnie zielona w temacie, chcę po prosu móc użytkować telefon, proszę więc pomóżcie!! Chodzi o to, że podczas rozmowy ekran co chwila się zapala i ciągle włączam jakieś aplikacje, zawieszam rozmowy, wyłączam głośnik i takie tam. Myślę, że istotne jest to, że rozmawiam przez lewe ucho a czujnik jest po prawej stronie ekranu. Tryb wyłączenia przy twarzy jest włączony. Czytała w wątkach przy innych telefonach coś o kalibracji czujnika i że to komuś pomogło. Czy ktoś mógłby mi pomóc?? Ja naprawdę muszę dużo rozmawiać przez te telefon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyeliminować problem z czujnikiem zbliżeniowym na kilka sposobów:
1) sprawdź czy nic nie zakrywa czujnika zbiżeniowego (zazwyczaj znajduje się on w górnej części telefonu), np. folia ochronna
2) skalibruj czujnik zbliżeniowy, wykręć coś w stylu * # * # MIUI # * # *
3) możesz go całkowicie wyłączyć w opcjach telefonu (np. Kontakty -> Ustawienia -> Ustawienia połączeń przychodzących -> Czujnik zbliżeniowy -> domyślnie włączony; wyłącz go
4) jeśli żadne z powyższych nie pomoże, będziesz zmuszony wymienić czujnik.

Inna sprawa to folie czy szkło ochronne, jeśli zasłania to czujnik, nie będzie on działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...