Skocz do zawartości

Amazfit GTR czy Huawei Watch GT


siutek

Rekomendowane odpowiedzi

Amazfit z tego co piszą na forach ma duże problemy np z GPS. Ja sam mam stratos i wg mnie amazfit to słaba firma, za tą cenę można się spodziewać jakiejś jakości a w stratosach szybki z czujnika tętna się odklejają, uchwyty paska odpadają, rozszczelnia się.... Także poczytaj jeszcze dokładnie różne opinie bo można wtopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim poczekaj do czasu gdy GTR będzie dłużej na rynku najlepiej by był dostępny w polskich skkepach. O każdym zegarku można znaleźć masę złego - dosłownie każdym.

Miałem dwa stratosy i prawie nic w nich nie działało jak należy z wyjątkiem GPSa, więc kłóci się to z opinią powyżej.

GTR wydaje się działać całkiem dobrze, wykonanie jest moim zdaniem rewelacyjne , używam od tygodnia sporo GPS ( średnio ponad godzinę dziennie, czasem inne treningi) i mam 54% baterii.

Niestety dzisiaj GTR pokazał pierwszy poważny błąd, a mianowicie pływanie na wodach otwartych.... zupełnie poległ GPS, mimo, że podczas mniej więcej połowy czasu pływałem stylem dowolnym, więc zegarek co chwilę był na powierzchni.

W testy internetowe już nie wierzę, kupię, s poradzę zgodność z deklaracjami producenta i testami.... Jak się nie zgadza oddaję.

Z GTR zrobiłem wyjątek, na razie jeszcze nie żałuję.

Do Huawei i Honora zniechęciłem się już czytając różne fora i oglądając YT.

Kup w normalnym sklepie wysyłkowej (np X-Kom), jak nie spełni oczekiwań to oddaj. Kiedyś miałem skrupuły, ale jak producenci ściemniają, to jest to jedyne wyjście.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 8/25/2019 at 10:57 PM, mszczepa said:

Przede wszystkim poczekaj do czasu gdy GTR będzie dłużej na rynku najlepiej by był dostępny w polskich skkepach. O każdym zegarku można znaleźć masę złego - dosłownie każdym.

Miałem dwa stratosy i prawie nic w nich nie działało jak należy z wyjątkiem GPSa, więc kłóci się to z opinią powyżej.

GTR wydaje się działać całkiem dobrze, wykonanie jest moim zdaniem rewelacyjne , używam od tygodnia sporo GPS ( średnio ponad godzinę dziennie, czasem inne treningi) i mam 54% baterii.

Niestety dzisiaj GTR pokazał pierwszy poważny błąd, a mianowicie pływanie na wodach otwartych.... zupełnie poległ GPS, mimo, że podczas mniej więcej połowy czasu pływałem stylem dowolnym, więc zegarek co chwilę był na powierzchni.

W testy internetowe już nie wierzę, kupię, s poradzę zgodność z deklaracjami producenta i testami.... Jak się nie zgadza oddaję.

Z GTR zrobiłem wyjątek, na razie jeszcze nie żałuję.

Do Huawei i Honora zniechęciłem się już czytając różne fora i oglądając YT.

Kup w normalnym sklepie wysyłkowej (np X-Kom), jak nie spełni oczekiwań to oddaj. Kiedyś miałem skrupuły, ale jak producenci ściemniają, to jest to jedyne wyjście.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Hej, widziałem że użytkujesz GTR już od jakiegoś czasu (w tym temacie i tutaj: 

Sam zastanawiam się nad jego kupnem i jak byś go ocenił jako zegarek dla kogoś kto za dużo sportu nie uprawia (jeżeli już to bieganie lub rower) ale szuka czegoś co "po prostu działa"? Interesuje mnie również jak wygląda sprawa z dokładnością wbudowanego GPS (czytałem że z pływaniem masz problemy ale jak z innymi sportami?)

EDIT: jeszcze jedno, jaką wersję masz? 42 czy 47mm? Stal czy aluminium?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez zachara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zachara Mam wersję 47 mm w stalowej kopercie.

Zegarek spisuje się ogólnie nieźle, z tego co zauważyłem to bieganie/chodzenie i rower jest jak najbardziej OK, jak się ręka przepoci to pulsometr potrafi się "zawiesić".  GPS zazwyczaj działa dobrze (ale mi od początku także działał GPS w Amazfit Bip, na który sporo osób się skarżyło). Moim zdaniem auto pauza jest zbyt "agresywna" za szybko robi pauzę i późno wznawia - wyniku są spore przerwy w śladzie. GPS podczas pływania jest jednak praktycznie bezużyteczny. Oprogramowanie ciągle jest bardzo niedopracowane.

Co działa dobrze: 

Powiadomienia, budzik, sterowanie muzyką, zwykle GPS, stoper, minutnik itd.

Co działa źle:

Czasem pulsometr, pływanie (szczególnie z GPS), ogólnie zegarek do Mi Fita/Amazfita nie wysyła wszystkich danych , ogólnie aplikacje wyświetlają bardzo mało informacji o treningach

 

Podsumowując zegarek nie oferuje nie wiele więcej niż Mi band 4 (poza GPS), ekran większy i ładniejszy, nosi się mniej wygodnie a cena trzykrotnie większa, a wsparcie społeczności znacznie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...