ThreeDog

Problem z wysyłaniem oraz odbieraniem SMS-ÓW

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam kartę z T-Mobile. Wysyłam SMSa do obojętnie kogo i wysyła go nawet 15 minut. Niezależnie co w nim jest i ile ma znaków. Da się coś z tym zrobić? To samo z odbieraniem smsów. Niby wysłano a SMS nigdy nie dociera, ktoś do mnie wysyła i SMS nie dociera do mnie.

Mam tak odkąd pamiętam, muszę wysyłać tego samego SMSa po 3 razy, a raz przez cały miesiąc wyłączyło mi mmsy i żaden do mnie nie docierał.

Miał ktoś tak? Jak temu zaradzić?

Również tak mam. Najczęściej jak chce wysłać smsa który jest długi to raport o dostarczeniu przychodzi po długim czasie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Można to jakoś naprawić? Irytuje mnie to, że wysyłam SMSa, czekam na odpowiedź i okazuje się że ten ktoś oo godzinie nie dostał SMSa. 

Można to jakoś naprawić? Irytuje mnie to, że wysyłam SMSa, czekam na odpowiedź i okazuje się że ten ktoś oo godzinie nie dostał SMSa. 
A jaka właśnie masz sieć? Ja mam nju mobile na zasięgu Orange.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Też tak miałem. U mnie pomogło czyszczenie pamięci podręcznej w SMS.

Ustawienia - Zarządzaj Aplikacjami - w górnym rogu zaznaczysz pokaż wszystkie aplikacje - szukasz SMS i na dole po prawej masz wyczyść dane i klikasz pamięć podręczną. 

Edited by Szaju

Problem nadal występuję. Nie mam pojęcia jak temu zaradzić, nie chcę korzystać ciągle z internetu by wysłać i ODEBRAĆ od kogoś wiadomość. Nie dostaję już nawet SMSów od kogoś. Dziewczyna ma w sieci Play, telefon to Mi 9 i nie ma takich problemów. Nie mam zielonego pojęcia o co tu chodzi ale wygląda jakby sieć T-Mobile nie radziła sobie z telefonami od Xiaomi.

Dnia 2.09.2019 o 11:06, ThreeDog napisał:

Problem nadal występuję. Nie mam pojęcia jak temu zaradzić, nie chcę korzystać ciągle z internetu by wysłać i ODEBRAĆ od kogoś wiadomość. Nie dostaję już nawet SMSów od kogoś. Dziewczyna ma w sieci Play, telefon to Mi 9 i nie ma takich problemów. Nie mam zielonego pojęcia o co tu chodzi ale wygląda jakby sieć T-Mobile nie radziła sobie z telefonami od Xiaomi.

Ja mam w playu i to samo co u Ciebie, coś jest nie tak z tą  marką. To już mój drugi telefon tej marki i nie dochodzą smsy

Mam w Mobile Viking (nadajniki Play), xiaomi.eu i nie mam żadnych problemów z odbiorem czy wysyłaniem smsów.

Moja ma w Orange kartę, ja Mobile Viking... Zero stresu. Faktem jest, że mamy odpalony cały czas internet z sieci i wiufiu... 

Global EEA 10.2.30. 

Czy ktoś uporał się  z problemem? Miałem Note 4 i teraz Mi 9 i to samo jest że nie dostarcza smsów. Po prostu nie dochodzą do odbiorcy

Wiadomości Mi nie masz przypadkiem uruchomionych? 

Zobacz w ustawieniach smsów co i jak tam masz. 

Nie mam problemów z smsami sieć Play i Plus wszystko działa jak należy. Wysyłam i dochodzą natychmiast, w dodatku z obu kart. 

U mnie na Mi9 Global 10.2.13 brak problemów z SMSami zarówno w Plus (SIM1), jak i Orange (SIM2).

Sprawdź numer Centrum SMS - czy jest prawidłowy, a także czy masz włączone Wiadomości Mi (w zależności jaki masz ROM).

Na Mi5 ("ostatni" Global 10.2.2.0) miałem kartę z T-Mobile i problemów żadnych z SMSami i połączeniami nie było, choć czasem wysyłanie trwało dłużej niż 30sekund, potwierdzenie dostarczenia SMS docierało z powrotem po około 1 minucie.

Edited by K4r0lSz